Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

je l' kupovao neko nesto u poslednjih par dana na gearbest-u? kad odem u proceed to checkout ne postoji nijedna opcija za slanje, pokusao vec 10+ puta da kupim par stvari i nista.
 
@ kVu, šta si hteo da naručiš? možda je do vrste robe koju hoćeš da kupiš!
 
aha evo promenjeno je u "cannot ship to serbia" za predmet koji sam hteo :( lazna uzbuna
 
Ja bi narucio Drona, dal stize, jel prave problem na granici zbog toga?
 
Za velike dronove prave problem, za male gledaju kroz prste pogotovu ako nema kameru, ako ima zatezu sa dozvolama.
 
Kolegi su pravili problem i za drona bez kamere, jeste bio malo veći (30 x 30 cm) ali je koštao tipa 50-tak €, plastika fantastika verzija. Tražili su mu dozvolu ministarstva tako da je odbio da primi...
P.S. dron se piše malim početnim, isto kao mikser ili kosilica isl...
 
Pa da zato i kažem iako nema kameru malo je veci i opet im zapada za oko.
Za dron nadam se da nisi meni pisao nego Luki?

SENT FROM MY ONEPLUS 3 USING Tapatalk
 
Da da, za dron Luki...
Jedini način da se nabavi nešto ozbilnije a da se izbegne zezanje sa dozvolama je da se nabavlja u delovima pa sklopi u DIY radinosti.
 
Da, nažalost je tako.

SENT FROM MY ONEPLUS 3 USING Tapatalk
 
Ili da se uzme dozvola ministarstva i plati valjda podnošenje zahteva ~1.500 dinara. Neko je na forumu pisao o tome u temi o dronovima.
 
Može i tako samo što ako kupuješ nešto ozbilnije tipa DJI-ja ili sad xiaomi drona koji imaju kameru (i za koje cena ove dozvole/zahteva nije neko značajno dodatno opterećenje) te ti neće dozvoliti da uvezeš a ako uzimaš igraćke one su uglavnom jeftine pa dok platiš dozvolu + PDV + možda i carinu izađe da za dažbine treba da platiš skoro pa 100% od cene drona!...
 
na gearbestu mi za pošiljku stoji pre-advised , već 10ak dana,
drugaru stoji pre-advised preko 3 nedelje.

postNL je u pitanju. da li neko zna šta to znači, i da li je to normalno?
 
Dozvolu kog ministarstva za dron?
 
na gearbestu mi za pošiljku stoji pre-advised , već 10ak dana,
drugaru stoji pre-advised preko 3 nedelje.

postNL je u pitanju. da li neko zna šta to znači, i da li je to normalno?

Normalno je za PostNL da prvo stoji Pre-advised (to znaci da jos nije kod njih, ali znaju da treba da im stigne ili da je pokupe od posiljaoca).
10 dana nije strasno, ali to bi trebalo biti neki limit. 3 nedelje je vec predugo, barem iz iskustva ljudi ovde.

Meni je tipicno 2-5 dana pre-advised preko PostNL.
 
moj status se promenio, krenulo . drugaru (koga ovog prilikom javno pozdravljam, zdravo macane) će valjda da refundiraju preko pej pala

koliko sam ovde pročitao, i tu zavlače i odugovlače...
 
Treba 15-ak dana od njihove uplate da legne na racun u nasoj banci.

Ово је послао 6п!
 
Poručio sam Xiaomi Powerbank za 14$ na GearBestu, platio sam i 0.19$ za tracking ali nisam uzeo Insurance, jel uzimate vi to? Znači ukoliko mi ne stigne paket neće da vrate novac?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Jutros sam poručio, nadam se da neće biti problema.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da, ipak ste bili u pravu, došla mi je poruka da ne šalju baterije pa sam se odlučio da mi vrate na GB wallet novac i dobio sam 5usd poena. :)

Kupio bih neki TV box, sad da li je potrebno uzimati Insurance? Sad ako mi ne stigne pošiljka a pritom nisam platio Insurance jel onda odgovaraju za to?
 
Poslednja izmena:
Auuu, sad tek prvi put ovo čujem/čitam. Zašto ne šalju?
 
nije to do sajtova nego do posti koje ne zele da preuzmu ovakve pakete. Generalno su litijumske baterije problem mada sam imao situaciju (za firmu kupovina) gde su u velikom paketu odbili da preuzmu zbog 9V baterija koje se dobijaju uz uredjaj. To je ona najsugavija nealkalna nepunjiva baterija.
Bio je neki pozar u avionu pre oko 2 godine koji je izazvan baterijom koja je eksplodirala. Prvo su zabranjeni svi paketi koji imaju baterije, ali su onda to omeksali kako bi kinezi mogli da salju mobilne telefone. Sada je kao po jedan uredjaj sa baterijom. Znaju i oni da je glupost da neko ne moze da dobije telefon i rezervnu bateriju dok neko moze da uzme power bank sa 6 celija. Da ne pricam o multi kupovinama.
Sve u svemu, limiti postoje. Negde vise, negde manje.
 
Imam reklamaciju na neki sat (neispravan) koji sam porucio za drugara sa GearBest-a ali ne vidim gde i kako da ih kontaktiram.
Jel imao neko reklamaciju kod njih i kako je resio?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Imaš u my account opciju my tickets ali srećno sa isterivanjem toga do kraja, jedni su od najgorih kada je ostvarivanje garancije u pitanju, moraćeš da snimiš video, pošalješ slike, natežeš se nedeljama....
 
Našao sam malopre, preko aplikacije nisam mogao da se snađem
A da tražim povraćaj preko PayPal-a?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Samo da javim da sam poslao poruku GearBest-u u 01:40, odgovor i resenje spora dobio u 01:44
Nikad brze nikad bolje i dalje ne verujem
 
Da podelim moje iskustvo. Kupio sam TV box sa GearBest-a (najjeftiniji, 20e). Nije mu radio AV izlaz. Samo su mi trazili sliku prikljućenog box-a na TV. Za 5 minuta su mi vratili novac na račun (za neku drugu kupovinu) a box mi ostavili. Inače box super radi preko HDMI.
 
Poslednja izmena:
^Vratili ti pun iznos? Gde si se zalio?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno