Šta je novo?

Problem sa flesovanjem sistema na Windows 10

reksoNa

Cenjen
Učlanjen(a)
07.03.2014
Poruke
502
Poena
170
Imam problem koji ne mogu da shvatim kako da rijesim. Kupio sam nove komponente koje su napravljene za Windows x64 bit (ram,cpu), dok je meni trenutni OS x32. Win 10 x32 ( trenutni ) sam skinuo sa officialnog microsoftovog sajta preko onog toola i radio je bez problema i radi mi i dan danas ( taj x32 bit ). Medjutim sad kad krenem preko f12 da bootujem novi sistem, krene sa instalacijom i samo pokaze logo od win-a 10 ( plavi logo ) iako npr neki drugi sistem pokusavam da instaliram. Pokusao sam direktno dok je upaljen kompijuter da instaliram win 7x32bit ( jer x6 aplikaciju da pokrene ne moze ) i instalirao sam ali opet je ostao win 10 ( i dual boot opcija ) koji mi naredjuje sta cu ja da radim sa svojim kompijuterom u drzavi dje oni nemaju pravo ovo da rade ( kod nas se fala Bogu jos ne gleda piraterija, ni torrent niti ova ovakva ). Skinuo sam i officialni win10 x64 sa officialnim microsoft toolom i napravim .iso fajl i njega probao da flesujem i isto je bilo ( plavi logo bez icega da se loaduje ). Postoji li koji nacin da ga bootujem ( bilo koji drugi os ) ili pak i da resetujem HDD skroz, da mi se makne ovo sr*** , koje mi kontrolise moj PC. Ne razumijem odakle im pravo na ovo, ajde da identifikuju nekoga ko ima piratski win 10 i da mu ne daju da ga koristi, ali ovo da ne mogu da sam ubacim sta hocu neverovatno. Dajte kakvu pomoc ljudi, ubija me ovo evo 3 dana.
 
Poslednja izmena:
Nisam baš razumeo šta pričaš, niti koji ti je sistem 32-bit, ni koje komponente...
 
Jednostavno je, imam komponente za x64, a moj sistem je x32. Procitaj malo logicnije i shvatit ces.
 
Tekst editovan do bukvalnosti, nadam se da je sad razumnije.
 
Jesi li ISO narezao, napravio bootabilni flash?

Ako ti ne da da instaliraš nego odmah boot, verovatno je quick boot od UEFI uključen. Pa ni ne da.
Idi u settings recovery, advanced, i idi u BIOS odatle namesti boot s diska ili bootabilni USB (koji moraš da praviš u Rufus za UEFI).
 
Narezao sam,i pirat i original. Naravno da sam stavio da mi je CD prva opcija kod boota, i ne bootuje mi odmah, ja ti kazem sve normalno ide, dodje i ono pritisnite bilo sta da pokrene, pokrenem ja, ali samo optika vrti cd na max a na ekranu samo stoji logo od Windowsa 10. Bilo koji cd da ubacim od bilo kojeg OS-a, pokrene ga i samo izadje logo w10 i tu stopira, nista da se ucitava niti ista drugo. Do optike nije jer ona radi super.
 
Na starim kompijuterima moze i po pola sata da stojo plavi logo windowsa pa tek onda da prsten pocne da vrti i udje u instalaciju na Windows 8.1.
 
Narezao sam,i pirat i original. Naravno da sam stavio da mi je CD prva opcija kod boota, i ne bootuje mi odmah, ja ti kazem sve normalno ide, dodje i ono pritisnite bilo sta da pokrene, pokrenem ja, ali samo optika vrti cd na max a na ekranu samo stoji logo od Windowsa 10. Bilo koji cd da ubacim od bilo kojeg OS-a, pokrene ga i samo izadje logo w10i tu stopira, nista da se ucitava niti ista drugo. Do optike nije jer ona radi super.
Ovo boldovano je ključno za tvoj problem.
 
Znaci da probam sa USB-om ? Star kompijuter sa Gainward GTX750,6GB rama i Q8200 na 2.50ghz ne verujem da je :) na GD ocene 7,8,7.
 
Pretpostavljam da niju efi nego običan bios, u krajnjem slučaju otkači hard disk pa vidi šta će biti dalje
 
otkacio HDD, prvi restart opet sve isto, drugi nece da se pomeri sa slike maticne ploce.
 
otkacio HDD, prvi restart opet sve isto, drugi nece da se pomeri sa slike maticne ploce.
Konfuzni su ti komentari druze, ovde kazes
Bilo koji cd da ubacim od bilo kojeg OS-a, pokrene ga i samo izadje logo w10i tu stopira
a potom kazes da kada raskacis hdd
otkacio HDD, prvi restart opet sve isto, drugi nece da se pomeri sa slike maticne ploce.


Hoces da kazes da kada na primer kada butujes windows 7 sa optike dobijas sa raskacenim hddom sliku od windows 10.
To nije moguce.

Jesi li resetovao bios.
 
To je zato sto i ne butuje sa optike, cim izlazi win 10 logo znaci da butuje sa harda.
Mora da pise da krece da ucitava sa dvd, kod postovanja pritiskaj enter.
U biosu moras podesiti da ti prvo butuje sa optike.
Mnogo bi pomoglo kada bi napisao koja maticna je u pitanju, optika...
To sa "flesovanjem" i x6 aplikacijama i 64/32 bit komponentama...mislim stvarno.
 
Koliko sam shvatio, ne radi ti optika. To sto si narezao na njemu , ne vredi kada ne cita..
Isti problem kod mene, na poslu...
 
Windows 7 sa bootovao sa upaljenim win 10, znaci pokrenuo instalaciju preko aplikacije. HDD kad raskacim isto je kao i kad je zakacen nista razlicito. Wipeovo sam ga cijelog pa ga na kraju opet raskacio, skidao bateriju sa maticne ali opet kada odem da bootam preko CD-a opet samo logo od windows 10 i nista drugo. Opet mi na f12 pokazuje onaj plus na hard disk ne znam zbog cega a stavio sam da je prva opcija CD. Ovako ne moze, jedino jos da probam preko usb-a
 
Losa optika, lose narezan disk, a mozda je i hard otpevao svoje.
 
Pogasi u biosu druge boot opcije ostavi samo DVD.
Koja je to optika sata ili ata?
 
Preko USB-a sam uspio da ubacim win7 x64 home premium, i sada kada odem preko toola da skinem 10, skine ga i taman ono kad krene instalacija izadje mi compareexchange128 nesto oko procesora da ne prima verziju 64bit. Q8200 je baziran na 64bit platformi, 6gb rama je zadovoljavajuce za 64bit ne znam zbog cega ovo izlazi. Kako sad ovo da rijesim? Inace probao sam i preko usb-a win10 64bit da dignem ali nije htio.
 
Spusti celi windows 10 64 bit od torrent i stavi ga na usb sa rufus i probaj mora da hoce drugo nesto te zeza tebi
 
Konfuzni su ti komentari druze, ovde kazes

a potom kazes da kada raskacis hdd



Hoces da kazes da kada na primer kada butujes windows 7 sa optike dobijas sa raskacenim hddom sliku od windows 10.
To nije moguce.

Jesi li resetovao bios.

Ima takve windows 7 na torrente sa sliku od windows 10 za vreme na instalaciju to je tako zasto je fajl esd a baza ili boot.wim na windows 7 ne cita esd fajl zato su stavili boot.wim od windows 8.1 ili windows 10 zaradi esd fajl koji je kompresirani vise nogo li standarni wim fajl
 
Digao sam ja windows 7 sistem, sad je problem sto mi dok preko toola pokusavam da upgradeujem na 10 izlazi compareexchange128 eror za 64 bit cpu.
 
To i kazem sigurno je spustio windows 7 esd i za vreme na instalaciju izgleda kao da instaliras win 8.1 ili windows 10 :D
59d5b0989fd7a46747afff7f2d68a48a.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, tako je bilo sa ovom optikom, bilo sta da ubacim bio je samo logo od w10. Moguce jeste jer evo dogodilo se :) Krale ovaj link mi ne pomaze, jer on prica o 8.1 i 10 preview, meni se ovo desava ovo kada pokrenem tool, skinem 64bit sistem i kad krene da pokrene instaliciju nakon sto ga skine ovo se prikaze.
 
Da, tako je bilo sa ovom optikom, bilo sta da ubacim bio je samo logo od w10. Moguce jeste jer evo dogodilo se :) Krale ovaj link mi ne pomaze, jer on prica o 8.1 i 10 preview, meni se ovo desava ovo kada pokrenem tool, skinem 64bit sistem i kad krene da pokrene instaliciju nakon sto ga skine ovo se prikaze.
Pa isti error imate sta je bitno dali je RTM ili preview kad je taj error
 
Nazad
Vrh Dno