Šta je novo?

externi usb 3.0

WD.
 
Na Transcend ide 3 godine garancije a na Toshibu 2 tako da izbor je lak.
 
Ja imam 2 transcenda 2.5" usb 3.0, rade perfektno.
 
Ja imam Samsung-a 3.0 od 1TB. Radi k'o zmaj već jedno 3-4 godine.

Ne gledaj mnogo brand. Svi oni, od serije do serije, imaju dobre i manje dobre primerke i serije. A to za određeni model ne znaš dok ne prođe par godina, tj. dok određena sada aktuelna serija ne postane "outlet". To što nekom Transcend ili WD ili To.šiba kupljeni pre 5 godina zezaju, ne znači da će neki drugi Trans/WD/šiba kupljeni danas isto biti problematični.

Gledaj cenu, dužinu i ostvarivost garancije. Ako kupuješ devojci/ženi, gledaj i dizajn i boju. Ako ćeš ići u Siriju, gledaj robusnost i izdržljivost. :p
 
Ako gledas ta dva, uzmi od 1TB, jer ni Toshiba ni Transcend od 2TB trenutno ne mogu na bilo koji USB da se prikace (ako pricamo od 2.5"), posto traze veci napon (pa mora USBp port, sto nisu cak ni svi portovi na desktopu, a na laptopu ih ponekad i nema!)
AKo ti treba 2TB, idi na Seagate varijantu, tj. trazi da je manji od 15mm debljine, pa ce moci.

Meni je transcend crkao (2.5" 2TB), bez ikakvog akanja.

Ali sto kaze NSHappy, to je samo sta ti se zadesi. Bolji predlog je izbegni nase primerke, nadji nesto sto je vani kupljeno!
 
Ja sam 3 transcenda promenio (trenutno sam na modelu od 1Tb) i svi su odlicno radili. Preporuka za transcend.
 
koja je razlika izmedju 25d3 i 25a3? oba trans,oba 1tb?
i da,da li je brzina oko 120mb/s ok?
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da su razlike oko robustnosti.
120MB/s za 2.5" USB3? Nesto mi je to veliko :)
 
Moj nije postizao toliko tokom kopiranja (samo citanje ili samo pisanje na njega)
 
Ne znam, meni je postizao 80-90MB/s upis kada je bio prazan, nisam posle toga isprobavao.
Imam i 3.5" povezan na isti USB3 kontroler, koji je prelazio 100MB/s, znaci nije do njega.

E sad ne secam se koji sam 25a3 ili 25d3 imao, nisam zagledao, posto nisam imao izbora pri kupovini. Mozda onaj drugi i moze brze.

Kopirano je sa/na SSD, znaci drugi disk nije bio bottleneck :)
 
sto se "auto gasenja" tiche, on moze da bude sve vreme u usbu i ako se ne koristi sam se iskljucuje ili je pozeljno istekovati ga iz usba nakon koriscenja ?
 
Imaju Idle timer, sami se iskljucuju USB diskovi (skoro svi, jer im je osnovna namena portabilnost, a ne stalni pristup).
Imao sam i 25?3 Transcend i 3TB 3.5" Toshiba i jos neke skoro (ne znam koji modeli), i svi se gase ako se ne koriste neko vreme (10ak minuta verovatno). Vidim, jer kad im pristupim cesto ima ono "paljenje" pa cekanje dok se procita prvi podatak :)
 
^da, i kod mene radi na svima to, dobra stvar ako je zakaceno za racunar koji ostaje cesto duze upaljen, ili ako je zakacen na TV pri gasenju istog gasi se i hdd bez obzira ako ostaje struja u usb portu jer se uredjaj gasi kad ostane bez data usb veze.
 
znachi,mogu konstantno da ga drzim ustekanog u komp?
 
A kada recimo neshto sa torrenta seedujem, jel tada ne ide u standby ?
 
Ne, jer se koristi.
 
Uh, vrh...to me plashilo...cekaj evo sad sam nesto testirao, skinuo sa torenta i pustio da seeduje, medjutim posle nekih 5min lampica ne treperi ali kada udjem u utorrent (nakon screensavera) on mi ipak pishe da seeduje ?
To mi je bitno jer sa privatnih torenata kad nesto skinem na jnega on MORA da mi seeduje, samo shto lampica indikatora ne blinka a u isto vreme pishe da seeduje..u cemu je 3p ?
 
Poslednja izmena:
Ima podatke u cacheu ili nema kome da seeduje vec samo odrzava link za metadata.
Ne brini se, rade kako treba za seed.
 
Nece da mi ide remove mass storage na formatiranom usb hddu plus sto na istom anti malware mi pokazuje da imam 2 trojanca...
Jel ovo uopshte moguce?

Untitled.jpg
 
Ti trojanci su u Registry-u...

A mozda ne mozes da ga ejectujes jer se koristi u Exploreru?
 
Nemam pojma da li su pravi trojanci, toliko ne mogu da ulazim u detalje :D Ukloni te registry kljuceve, ima Anti-malware program sigurno opciju za to kada ih nadje.

Eject - formatiraj, iskljuci Explorer, pa Ejectuj iz Safely REmove hardware? Ili barem skloni Explorer-u fokus sa tog diska (odi na disk C, a desnim klikom na USB disk, pa Eject).
Mada bi Explorer trebao da ima kod koji to automatski radi, pa mozda i neki AV/AM (anti-virus/malware) drze nesto otvoreno na disku, iako nema nicega ;) (da.... ima glupih AVova koji to rade, upravo se borim sa jednim takvim na poslu)
 
Nemam pojma da li su pravi trojanci, toliko ne mogu da ulazim u detalje :D Ukloni te registry kljuceve, ima Anti-malware program sigurno opciju za to kada ih nadje.

Eject - formatiraj, iskljuci Explorer, pa Ejectuj iz Safely REmove hardware? Ili barem skloni Explorer-u fokus sa tog diska (odi na disk C, a desnim klikom na USB disk, pa Eject).
Mada bi Explorer trebao da ima kod koji to automatski radi, pa mozda i neki AV/AM (anti-virus/malware) drze nesto otvoreno na disku, iako nema nicega ;) (da.... ima glupih AVova koji to rade, upravo se borim sa jednim takvim na poslu)

Nishta od ovoga jednostavno nece, aj na pm ako oces na tw da pokusas da resis...ovako nece i to je to
Jbt, laaaaaaaaadno ga je kocio open hardware monitor....samo exit i sad radi...
ja ne mogu da verujem...ali kako je moguce da imam viruse na formatiranom externom hddu ?
 
Poslednja izmena:
Moguće je, zato što se formatiranjem ne brišu podaci, već samo info o njima.

Pravo "uništavanje" ide "gaženjem" preko tih podataka novim nulama i kečevima.
 
Nazad
Vrh Dno