Šta je novo?

Pristojan notebook za oko 50k shushki

Pioneerko

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poruke
873
Poena
320
Jurim neki solidan laptop, za home/office primenu.
Dakle nista specijalno, ali ono sto bih voleo je da je fullhd (15 incha).
Uzimao bih u emmi/ww, tako da mora biti nesto iz njihove ponude.
Za oko mi je zapao neki Lenovo z51-70 ali nisam siguran da li je best buy.
Verovatno bih vrlo brzo ubacivao i ssd, mada vidim da taj Lenovo ima neki nand chip za keshiranje...

Sta vi mislite?
 
Teško da ima šta bolje od toga za te pare...
 
Dobar je na dodir, osetno je bolji od većine ostalih "plastikanera" u klasi. Finiš sivog modela (Z5X-7X) izgleda lepo i odaje utisak kao da je od magnezijuma, no verovatno je u pitanju plastika napravljena da izgleda kao metal.

Deo gde dolaze dlanovi je prijatan na dodir i tokom uobičajnog rada je hladan. Ja nisam bio ni svestan da mi je to bitno, posebno što sam navikao na svog Asusa, koji ima i5-3230M, pa ume prilično da se zagraje i u svakodnevnoj upotrebi. Međutim, moram da priznam da mi je Z50-70 sa svojim i3-xxxxU procesorom prijatniji za rad, kako dok sedim i kucam na njemu, tako i kada se zavalim sa njim. Aluminijumsko kućište sa MacBook Pro 2015 je definitivno lepše i prijatnije na dodir, što je i za očekivati jer laptop košta bar tri puta više, ali mi se čini da ono dosta provodi toplotu i u tom pogledu doživljavam Z50-70 kao prijatniji za korišćenje (čitaj: manje zagreva dlanove :d).

Tastatura i tačped nisu ništa specijalno. Tačped ima neku teksturu koja se meni lično ne sviđa, jer definitivno preferiram glatke tačpedove kao na gorepomenutim laptopovima. Tastatura je okej, komotna je za upotrebu, ništa specijalno. Može dobro da posluži za kucanje i za kodiranje, ali stoji da za ozbiljan rad ne može da se poredi sa kvalitetnim klasičnim tastaturama (isto važi i za pomenuti MBP). Rekao bih da je na mom Asusu X550V tastatura nešto bolja, ali u pitanju je lična preferencija. Lenovo definitivno ima bolju tastaturu od onih jeftinijih Acera i sličnih entry-level laptopova.

Ivice su malo "oštre", na primer "teme" ispod ekrana. Vizuelno to izgleda okej, ali nije baš prijatno držati laptop na tom mestu ako ležiš sa njim. Probaj da pridržiš laptop u nekoj radnji i videćeš na šta mislim. Zvučnici su tihi i loše pozicionirani, kao da zvuk ide nekako pozadi - to nije problem kada se laptop koristi u sedećem stavu.

Ekran je u redu, u granicama razumnih očekivanja. TN panel je u pitanju, tako da ima to neko ružno isijavanje, koje onemogućava pravilan prikaz crne boje. Prikaz je miljama daleko od ozbiljnih displejeva, ali je sasvim u rangu drugih laptopova u cenovnoj klasi. Glavna stvar je FullHD rezolucija, i to je ono što ovaj laptop čini dobrom kupovinom. Slika je oštra i detaljna, i zaista je teško vratiti se na 15.6" 768p nakon korišćenja ovog Lenova. Na laptopu koji sam ja koristio povremeno krcka desni deo okvira oko ekrana. Ništa strašno, ne znam da li je to slučaj uopšteno.

Crni model (Z50-80) nisam dovoljno dugo koristio da primetim krupne razlike. Sivi mi definitivno izgleda lepše, ali to je svakako subjektivna stvar. To je sve što mi za sada pada na pamet, pitaj ako te zanima još nešto.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za detaljan opis, vrlo korisne informacije.
U medjuvremenu mi je uletela jako dobra ponuda za neku Toshibicu + SSD Samsung 850 Evo, tako da jos nisam siguran sta cu, ali mislim da cu ipak prevagnuti ka Toshibi.
 
Nazad
Vrh Dno