Šta je novo?

Uticaj RAM memorije u igricama

DonZbiki

Poštovan
Učlanjen(a)
03.10.2015
Poruke
240
Poena
69
Pozdrav ljudi, zanima me koliki uticaj ima RAM memorija na perfomanse u zahtevnim igricama. Tipa Call of Duty Advanced Warfare trazi min 6gb a max 8gb. Sta to veca kolicina RAM-a poboljsava u grafickim mogucnostima igrica i tipa da li vise rama moze nadomestiti ako je slabija graficka kartica pa da ram izvuce.
 
Rekao bih da ima poprilican uticaj. Sada je 8gb vec neki standard sto se tice gejminga. Mislim da veca kolicina rama ne moze poboljsati performanse ako je grafika slabija. Osim ako se ne radi o nekoj integrusi ;)
 
Ako znas cemu sluzi ram memorija, onda ti je jasno za sta se koristi u igrama, a i ostalim programima. Nebitno da li je igra ili ne, ako aplikacija koristi veliki broj velikih fajlova, ona mora da ih ubaci u ram... ako imas malo rama,zagusice se... ako imas vise,imace prostora da sve lepo ucita.
 
Ako znas cemu sluzi ram memorija, onda ti je jasno za sta se koristi u igrama, a i ostalim programima. Nebitno da li je igra ili ne, ako aplikacija koristi veliki broj velikih fajlova, ona mora da ih ubaci u ram... ako imas malo rama,zagusice se... ako imas vise,imace prostora da sve lepo ucita.

+1, brzo i jasno.
 
Pozdrav ljudi, zanima me koliki uticaj ima RAM memorija na perfomanse u zahtevnim igricama. Tipa Call of Duty Advanced Warfare trazi min 6gb a max 8gb. Sta to veca kolicina RAM-a poboljsava u grafickim mogucnostima igrica i tipa da li vise rama moze nadomestiti ako je slabija graficka kartica pa da ram izvuce.

Ne. Ako imas vise rama nego sto igri treba (recimo treba joj do 8gb, ti imas 12gb), radice isto na 12 kao da imas 8. Ako joj treba 12 a ti imas 8, radice sa "stucanjem".

Nista ne moze nista da zameni, svako usko grlo ce da utice na performanse.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno