Šta je novo?

Ubuntu na/u WIndowsu

marinko98

Čuven
Učlanjen(a)
17.08.2005
Poruke
4,694
Poena
545
Ne mogu da instaliram Ubuntu 15.04-desktop-amd64 verzija na Widows 7 64bit. pomoću aplikacije wubi. Sve podesim kako treba i kad krene instalacija, pojavi se prozor sa sledećim obaveštenjem(u atačmentu).

Tu istu verziju i sa istom verzijom wubi aplikacije sam instalirao bez problema pre par sati na drugom računaru sa 2GB rama sa Intel procesorom(ako je uopšte bitna ova inforamcija). Računar na kome neće da se instalira je Laptop sa Intel i5 proc. i 6GB rama.

Šta mi je činiti?
 

Prilozi

  • Ubuntu.jpg
    Ubuntu.jpg
    125.3 KB · Pregleda: 114
Dobro ako nije, meni je sa njim ipak uspelo instaliranje na drugom računaru, naravno i dual boot. Koje je onda rešenje, ima li neka druga aplikacija koja ga mjena?
 
Izgleda da cemo morati da stavimo sticky sa naslovom : WUBI NIJE ZVANICNO PODRZAN, INSTALACIJU UBUNTU POMOCU OVOG PROGRAMA VRSITE NA SOPSTVENU ODGOVORNOST.
 
Колико год не био подржан, wubi.exe је на 15.04 диску па би требало да ради.
 
Imas generisan Wubi-jev log fajl,pogledaj sta je tacno problem,vrv neka glupost...
 
Da, znam, ali nisam stigao da ga pročitam(nije moj laptop i već sam ga vratio vlasniku), instalirao sam ga pomoću Virtual Box-a. Radi ok, malko sporije, ali radi. Jedino mi se ne sviđa što radi u 640x480 rezoluciji. Probaću na mom računaru da instaliram Mac OS X Snow Leopard, pomoću VB ili VMware.
 
Poslednja izmena:
Da, znam, ali nisam stigao da ga pročitam(nije moj laptop i već sam ga vratio vlasniku), instalirao sam ga pomoću Virtual Box-a. Radi ok, malko sporije, ali radi. Jedino mi se ne sviđa što radi u 640x480 rezoluciji. Probaću na mom računaru da instaliram Mac OS X Snow Leopard, pomoću VB ili VMware.

Ako na VirtualBox-u hoces punu rezoluciju i druge dodatke, onda nakon instalacije linux-a trebas da instaliras i "Guest Additions".

dopuna - evo ti uputstvo ovde: http://virtualboxes.org/doc/installing-guest-additions-on-ubuntu/
 
Poslednja izmena:
Hvala aLti na linku. Proslediću ga vlasniku laptopa na kom je instaliran VB i Ubuntu.
 
Nazad
Vrh Dno