Šta je novo?

Kupovina A6-7400K

Lost88

Cenjen
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
91
Poena
159
Ovako. Treba mi savet.
Moja trenutna konfiguracija je:
Amd 740
Asus a88xm-a
8gb rama
GTX 560 ti
Medjutim. Grafa mi je riknula, budjet mi je jako ogranicen. Imam ponudu da prodam moj cpu za 4k dinara. Pa sam mislio da dodam jos 3k i uzem ovaj iz naslova. Koristio bih njegovu integrisanu grafu. Moze li on da izgura lol na medium??
 
Maler. CPU deo tog A6 je lošiji od tvog Athlon-a, i tu prelaziš sa konja na magarca. Pri tom, mislim da taj 740 vredi više od 4K. IGP u tom A6 je ipak lošiji u odnosu na onaj iz A10/A8 modela, tako da bi bilo povuci-potegni. I ako ti je memorija samo jedan modul od 8GB, i pri tom ne radi bar na 1866MHz, ne bi se usrećio.
 
Zar nije logičnije kupiti polovnu HD7770 za tih ~7k?

Uz to je 7400K dual-core pa bi downgrade bio kompletan.
 
Poslednja izmena:
^Nazalost, tih 7k bi imao ako bi prodao proc i dodao 3k, i zato momak i razmislja o APU resenju. Da ima 7k dinara verovatno bi vec trazio po oglasima nesto tog tipa.
 
To je potpuno neisplativo.

Oglasi procesor(po nonormalnoj ceni naravno), i kupi a8-5500 /quad/ ako si baš ograničen budžetom.
 
Da stavi covek u rernu tu 560Ti i potencijalno kupi sebi malo vremena dok ne skupi pare za drugu graficku? Takodje, bolje bi bilo da tih 3-4k koje namerava dodati ulozi u neku polovnu HD 5750, definitivno ce imati bolje GPU performanse od tog APU resenja.
 
Poslednja izmena:
za 7k ima i 260x/7790 koja je mnogo bolja karta,just sayin',treba imati malo strpljenija.
 
samo naglasi da ne uzima modele sa manje od 2gb vrama.
 
Nazad
Vrh Dno