Šta je novo?

Skype - gubitak bandwidth-a

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Vec mesecima imam problem sa skype-om. Tokom razgovora, bez odredjenog pravila kada se to desava, odjednom mi pada naglo protok i to se manifestuje zamrzavanjem slike i zvuka. Testirao sam danas sam protok tako sto sam stavio nekoliko torenata i pokrenuo program za pracenje protoka. I skidao je jedno pola sata u punoj brzini bez gubitka protoka. Dakle pretpostavljam da je problem u samom skype-u, a ne u internetu, jer bi se za tih pola sata koliko je skidao punom brzinom, verovatno pojavio taj problem. Moje pitanje je, da li neko mozda zna sta jos mogu i kako da uradim sa samim skype-om kako bi resio ovaj mnogo iritirajuci problem? Ako je bitno, koristim win7 x64 i imam samo instaliram skype, bez ikakvih custom podesavanja.
 
Poslednja izmena:
To može da bude do druge strane i njihovog upload-a, odnosno najčešće je slučaj.
 
Meni je isti problem pravio router. Tek kad sam updejtovao firmware, skype je proradio kako treba.
 
U pravu ste obojica. I ja sam hteo da probam da spojim komp direktno na modem, bez rutera, da vidim kako ce da radi. A i druga strana, ima dosta malo upload. Mada mislim da bi skype trebalo da se prilagodi toj brzini, a ne da secka i koci.

Nego sta mu dodje taj neki jitter? Citao sam da to moze da pravi problem.
 
to se i meni često dešava. drugar iz nl je imao loš upload, pa je znalo da se desi često.
 
Nazad
Vrh Dno