Šta je novo?

Lap top za 300e.

nemanja_hn

Poštovan
Učlanjen(a)
05.10.2015
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav,

zanima me koji je trenutno najbolji lap top za cenu od oko 300e (znam da se ne moze naci nista specijalno).
Koristio bih ga za glednje filmova, muziku i surfovanje. Dakle nista previse zahtevno.

Hvala unapred.
 
Svestan sam da se ne moze naci nista iznad proseka. Dakle samo da izbegnem N Celerone i Pentiume? RAM memorija je manje-vise svugde 4GB, kao i HD od 500GB... Da obratim vise paznju na grafickoj kartici ili na procesoru? Ponavljam, ne bih radio nikakve zahtevne radnje na njemu.
 
U prolece sam kupio za jednu prijateljicu ovaj model Fujitsu-a i na prvi pogled utisak je jako pozitivan,dobar kvalitet izrade, proizvedeno u EU (Nemacka cini mi se),posle visemeseci imam povratnu informaciju da jezadovoljna laptopom.
 
ja sam imao par "plastikanera" od 200-300 evra i nisam bio zadovoljan, g580 se bukvalno paspukao (popucala je plastika oko srafcica so drzi kuciste) kada sam se slucajno u krevetu navalio na njega, kasnije sam imao neki acer e1 531 koji mo je delovao kao kineska igracka. Posto je doslo vreme za nov laptop a para se nema nazalost kupio sam ovaj polovan, doduse od poznanika i jos ima garanciju oko 3 meseca. Stanje je perfektno, kao iz prodavnice :D i to za manje para

i5 2 serija
4gb ddr3
120 gb ssd kingston
 

Prilozi

  • WP_20151005_11_29_08_Pro.jpg
    WP_20151005_11_29_08_Pro.jpg
    376.8 KB · Pregleda: 136
  • WP_20151005_11_25_15_Pro.jpg
    WP_20151005_11_25_15_Pro.jpg
    306.5 KB · Pregleda: 114
  • WP_20151005_11_25_23_Pro.jpg
    WP_20151005_11_25_23_Pro.jpg
    296.1 KB · Pregleda: 124
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    38.2 KB · Pregleda: 114
I mene interesuje isto laptop u vrednosti od 300€, ne znam da li danas može nešto pametno da se nađe za taj novac, neka preporuka?
Laptop bi se korisio prvenstveno za office i internet, ali bi se ukoliko je moguće igrale i neke igrice, jer bi laptop koristio i klinac.

Gledam sada na IT svetu neke ponude, pa sam izdvojio ove, šta mislite?


http://itsvet.com/laptop_hewlett_packard_pavilion_15_p150nm_k1q09ea-pdaa1-18.i?id=15979

http://itsvet.com/laptop_lenovo_b590_59410475-pdaa1-18.i?id=15037

http://itsvet.com/laptop_dell_inspiron_15_3521_not05828-pdaa1-18.i?id=11127

http://itsvet.com/laptop_dell_inspiron_15_3542-pdaa1-18.i?id=15576
 
Poslednja izmena:
Nakon što sam proverio dostupnost ovih laptopova, shvatio sam da ih nema na stanju odnosno da su cene veće od 300e
Interesovao me je neki i3, 4gb ram i npr intel 4400 ili nvidia 830m ali to koliko vidim teško može da se nabavi ispod 350-400e.
 
Nema šanse za €300 "prosek" kako ti kažeš, to je teško dno, štaviše mislim da jeftinijih laptopova i nema, a da se može nazvati laptopom. 35000 din su najjeftiniji laptopovi. Prosek bi ti bio oko €500
 
Budžet je povećan na 350e, da bi se kupio ipak i3 laptop, koji bi osim office služio i za klinca, koji će sigurno igrati sve što može :d
Valjda se isplati dati 50e, nisam u stanju to baš da procenim... evo nekih ponuda koje sam pronašao do 350e, ukoliko imate neki predlog ili mislite da se i ne isplati
dati 50e, napišite ;)

http://www.emmi.rs/laptop-računari-...-156intel-core-i3-400.11.html?productId=51789

http://www.emmi.rs/laptop-računari-acer-aspire-e5-156.11.html?productId=48217

http://www.emmi.rs/laptop-računari-hp-250-g3-(j4t62ea)-156.11.html?productId=49730

http://www.emmi.rs/laptop-računari-acer-aspire-e5-571-38mp-156.11.html?productId=52208

http://www.emmi.rs/laptop-računari-...eli-156intel-core-i3.11.html?productId=52428#

http://www.monitor.rs/laptopovi/hp-pavilion-15-p150nm-k1q09ea

Ovaj poslednji ima Nvidiu 830m, i 1.9Ghz u odnosu na ostale koji su 1.7Ghz i Intel 4400

Interesuje me i da tastature nije krš i raspadne se, kao i da se šarke ne slome posle 200 otvaranja, što sam primetio da se često dešava na pojedinim modelima.

Proverio sam, nije dostupan poslednji, odnosno nema ;)

Ima i ovaj, kao 6cell baterija, ima i optiku

http://www.winwin.rs/laptop-i-table...-4gb-500gb-intel-hd-4400-bt-hdmi-4755167.html


ili ovaj manlo jeftiniji, ukoliko cu crveno važeće cene :)

http://www.winwin.rs/laptop-i-table...005u-4gb-500gb-intel-hd-hdmi-noo-6763866.html


Poručio sam malopre ovaj laptop, od svih ponuda mi se učinila najbolja, malo je brži cpu 1.9Ghz, a dolazi i sa torbom i mišem.
Nadam se da će sve biti ok, jer do sada nisam sarašivao sa ovom firmom.

http://www.technomarket.rs/asus-k555la-xo313d-laptop-cena
 
Poslednja izmena:
Malopre mi je stigao laptop :p
Dobio sam i neku torbu, nije neki kvalitet, vršiće posao, kao i miš gigatech optical, krš verovatno :)
Rekli su mi da Asus sada daje 4 godine garancije, valjda treba da se registrujem na sajtu, pogledaću posle, vidim da ima na kutiji uputsvo, takođe piše da je 100% pouzdan ili vraćaju novac i poravljeni laptop, ukoliko se on pokvari u prvih godinu dana.
Jedino me nervira što nisam dobio fiskalni račun, ni neku pisanu garanciju, nego račun-otpremnicu sa pečatom firme, potpisom i cenom koju sam platio.
Moraću sutra da ih zovem i pitam oko garancije, jer mi je u telefonskom razgovoru gospođa rekla da dobijam garanciju i račun, fiskalni.
Punjač za laptop je baš mali, kao širina pakle cigara, 5-6 cm kockica, debljine oko 2cm, baš malo :)
 
Poslednja izmena:
Ja bih se za 300e odlucio i uzeo polovan ProBook kojih je bilo ovde u oglasima
Ili EliteBook. To su dobre i pouzdane masine sa dobrim baterijama. Osim ako uslov nije da bude NOVO.
 
jesi dobio Kimtec otpremnicu? Ja sam dobio to i fiskalni, ali koliko sam shvatio to nije ni neophodno jer oni imaju evidenciju kad je koji komad prodat po serijskom broju i ne treba ti fiskalni za ostvarivanje garancije.

A svakako se registruj u roku od 14 dana (valjda) da bi ostvario tu "jare i pare" garanciju.
 
Poslednja izmena:
Uslov je bio da laptop bude nov, a račun-otpremnica nije od kimteca već egroup i nisam dobio fiskalni, kurir mi je rekao da verovatno nema fiskalnog, jer sam kupio preko web-a.
Nisam ništa kupio preko weba, već sam pozvao telefonom i poručio, mada sam podatke o ceni i uslovima prodaje video na njihovom zvanično sajtu.
Nisam ih još zvao i moram sada da pogledam onu Asusovu dodatnu garanciju od 4 godine, i popunim šta je neophodno, verovatno se registrujem na njihovom sajtu.
Dodatna Asusova garancija iznosi 4 godine, nakon prve 2, ali je neophodan godišnji preventivni servis u ovlaščenom servisu, cena za to je 10e.
Mislim da je to skroz ok ponuda, pogotovo ako kupite neki malo skuplji laptop, mirni ste onda 6 godina.
Bez tog godišnjeg servisa, je garancija 2 godine, kao i kod svih drugih.
 
Poslednja izmena:
Nisam čuo za garanciju od 4 godine. Samo za standardnu (zakonsku) od dve godine i ovu akcijsku gde u prvoj godini dobijaš pare natrag ako se pokvari.

Ne znam stvarno kako bi neko davao 4 godine garancije na laptop od €300, al otkud znam. Možeš li da daš neki link gde se spominje ta garancija od 4 godine?

Aha, kažeš plaća se održavanje €10 godišnje. Pa to ti je onda €60 za 6 godine. Nije puno za tolku garanciju, ali opet nije ni besplatno. Raspitaj se ti ipak da li je to 2+4 kako ti kažeš ili ipak 2+2.
 
Poslednja izmena:
Na kutiji laptopa, je bila zalepjena providna kesa sa listom na kojem piše 4 godina dodatne garancije.
Unitra naširoko piše šta i kako.
Koliko se sećam, na isti ili sličan sajt sam išao kada sam kupio veš mašini, da bi ostvario dodatnu neku garanciju, ali za razliku od laptopa tamo ne postoji dodatno održavanje, ako se ne varam slično je bilo i kada sma kupovao hidropak za vikendicu.
Prodavca veš mašine sam pitao šta ta garancija obuhvata, da se sutra ne ispostavi nema garancije na bubanj, nema ni na elektroniku, ali zato ima na napojni kabl!
Rekla mi je da garancija obuhvata sve, od bubnja do elektronike, i tada sam odličio da kupim njihovu mašinu.
Evo sada gledam oko ovu produženu garanciju na laptop, koja se za razliku od ove za veš mašinu plaća, ali me više brine deo

Šta nije obuhvaćeno garancijom
Svi događaji koji ne odgovaraju iznenadnom slučajnom kvaru obuhvaćenog uređaja, kao što su namerno oštećenje ili neovlašćena popravka.
Neobjašnjeni gubici, nedostatak stavki ili nestanci.
Namerna greška sa strane korisnika ili u okviru korisnikove odgovornosti, kao i od strane porodice korisnika ili zaposlenih.
Oštećenja za koja ne možete da obezbedite oštećeni uređaj, osim u slučaju požara.
Oštećenja koja potiču od krađe ili pokušaja krađe obavljene bez provale ili nasilja.
Krađa počinjena u vozilima.
Krađa ili pokušaj krađe koju je počinila osoba koja nije treće lice ili osoba odgovorna za zaštitu ili nadgledanje lokacije na kojoj je obuhvaćeni uređaj ukraden.
Oštećenja koja potiču od očigledne nepažnje ili nepravilnog korišćenja sa strane korisnika.
Oštećenja do kojih je došlo pre ili za vreme isporuke obuhvaćenog uređaja.
Oštećenja do kojih su dovele neispravnosti ili loša izrada.
Troškovi za održavanje, proveru, izmenu, poboljšanje ili razvoj obuhvaćenog uređaja.
Habanje ili produženi efekat upotrebe obuhvaćenog uređaja; začepljenje, oksidacija, korozija ili nagomilavanje rđe.
Ogrebotine, prosipanja, mrlje ili korozija i uopšteno, oštećenja spoljnih delova obuhvaćenog uređaja koja ne utiču na njegovo funkcionisanje.
Oštećenja ograničena na baterije za napajanje, antene, kablove za napajanje ili kablove za povezivanje između uređaja i uopšteno, na pribor ili na bilo koji zamenljivi element koji ne zahteva otvaranje obuhvaćenog uređaja.
Tehničke promene ili popravke koje je korisnik izvršio.
Oštećenja do kojih dolazi tokom instalacije ili sklapanja obuhvaćenog uređaja ili ako se sklapanje vrši u neovlašćenom servisu za popravku.
Ukoliko je uređaj bio izložen preteranim radnim opterećenjem ili ako je uređaj korišćen izvan granica naznačenih u uputstvu, izvan parametara radnog režima, parametara okruženja i radnih opterećenja preporučenih od strane proizvođača.
Kvarovi nastali uticajem: vlage, vode, toplote, vibracija, prašine, unutrašnje prašine u uređaju, ekstremnih uslova spoljne sredine i slično.
Trošenje delova robe koji su po svojoj prirodi takvi da se upotrebom troše kao što su: baterije, toneri, ink kertridži, glave ink jet štampača, valjci za povlačenje, mehanizam za transport papira, baterije i sve ostalo što proizvođač definiše kao potrošni materijal.
Nepoštovanje ili pogrešna primena proizvođaćkih dokumenata i uputstava za upotrebu.
Gubici pri radu i sva nematerijalna oštećenja, posledična ili ne, na obuhvaćenom uređaju.
Zemljotresi, plimski talasi, erupcije, poplave i izlivanje vodene mase, uključujući reke.
Građanski rat, međudržavni rat, oštećenja usled direktnih ili indirektnih efekata eksplozije, emitovanja toplote ili zračenja iz transmutacije jezgara atoma ili radioaktivnost i efekti radijacije izazvane veštačkim ubrzanjem čestica.
Oštećenja koja potiču od zadržavanja, rekvizicije, konfiskovanja, embarga, pridruživanja ili uništavanja po naredbi vlade ili javnog nadležnog organa.
Dodatna garancija ne uključuje sledeće: Instalaciju i konfiguraciju operativnog sistema i drugih softverskih programa i druge konfiguracije, intervencije na licu mesta, rešenja koje uključuju mogućnost povezivanja ili kompatibilnost sa drugom opremom, rešavanje problema na mreži računara i spasavanje softverskih programa i softverskih paketa koji su postojali na čvrstom disku.
Iz dodatne garancije izuzeti su obuhvaćeni uređaji koji nisu deo ručnog prtljaga prilikom vazdušnog, vodenog ili kopnenog prevoza i koji nisu pod direktnim i trenutnim nadzorom od strane vas ili osobe koja je za to zadužena.
Oštećenja usled neispravnog pakovanja tokom transporta obuhvaćenog uređaja.
Oštećenja koja pokriva osiguranje. Dodatna ograničenja i isključivanja usluge za spasavanje podataka
Nepo System ili njegovi dobavljači ne snose odgovornost ni za kakvu štetu koju mediji ili podaci mogu pretrpeti tokom isporuke ili transporta. Prihvatate da bi radnje trebalo usmeriti prema prenosiocu.
Nepo System ili njegovi dobavljači usluga ne mogu snositi odgovornost u slučaju bilo kakvog gubitka podataka, prihoda ili profita odnosno za bilo kakve posebne, slučajne ili posledične štete, što, bez ograničenja, podrazumeva gubitak podataka tokom prenosa Nepo System ili njegovim dobavljačima usluga ili njihovog vraćanja vama.
Ukoliko se potrošač ne pridržava obaveza definisanih u poglavlju “Obaveze potrošača”
Usluge na terenu i održavanje koje nisu obuhvaćeni garancijom naplaćuju se prema važećem cenovniku servisa


Evo ovde link, posle 10 stavke nisam ni čitao, nekako mi izgleda kao da ovde nema garancije na bilo šta, ili ipak grešim ?

http://dodatnagarancija.neposys.com/terms
 
Poslednja izmena:
"Oštećenja do kojih je došlo pre ili za vreme isporuke obuhvaćenog uređaja." - ovo je valjda pokriveno redovnom garancijom.

Ne znam, prvi put čujem za ovo kao i za taj Neposys servisni centar. Ja sam kupio Asus laptop proletos, međutim nemam njihovu garanciju niti su mi oni igde navedeni kao ovlašćeni servis - što ne znači da se u međuvremenu nije nešto promenilo po tom pitanju.

U svakom slučaju, po mom mišljenju €60 za dodatnu garanciju na laptop od €300 je overkill - skuplja dara nego mera, ali ako ti smatraš da je svrsishodno... konačno je tvoj izbor.
 
ja sam imao par "plastikanera" od 200-300 evra i nisam bio zadovoljan, g580 se bukvalno paspukao (popucala je plastika oko srafcica so drzi kuciste) kada sam se slucajno u krevetu navalio na njega, kasnije sam imao neki acer e1 531 koji mo je delovao kao kineska igracka. Posto je doslo vreme za nov laptop a para se nema nazalost kupio sam ovaj polovan, doduse od poznanika i jos ima garanciju oko 3 meseca. Stanje je perfektno, kao iz prodavnice :D i to za manje para

i5 2 serija
4gb ddr3
120 gb ssd kingston

i5 i ssd za 300 eura, odlicno
 
Pa ako kupuješ laptop i ako nađeš tamo na popustu neki koji ti odgovara, a jeftiniji je nego u drugim radnjama, onda valjda vredi.

Nije mi najjasnije pitanje vredi li čemu popust. Jedino da uporediš sa cenama na drugim mestima pa da vidiš.

Btw. taj link sa mobilnog ne radi na desktopu - error 404.
 
Pitanje danas da li uopste vredi dati nesto vise para za i3 na laptopu kad su svi jeftiniji na 1.7Ghz bez turba!, sa tim da je Pentium 3xxx U serija na Brodwell-u isto to 2 jezgra + 4 therad-a sa jedino manje L kes-a, nisam nasao testove jer niko ne testira VISE low end procesoru, ali verujem da je to tu!
Generalno smanili su freq sve do i3-ke a N - atom procesorima nabili turbo

Danasam sam radio jedan pentium brodwell na 1.9 ali tesko zakljuciti bez testova
 
Pitanje danas da li uopste vredi dati nesto vise para za i3 na laptopu kad su svi jeftiniji na 1.7Ghz bez turba!, sa tim da je Pentium 3xxx U serija na Brodwell-u isto to 2 jezgra + 4 therad-a sa jedino manje L kes-a, nisam nasao testove jer niko ne testira VISE low end procesoru, ali verujem da je to tu!
Generalno smanili su freq sve do i3-ke a N - atom procesorima nabili turbo

Danasam sam radio jedan pentium brodwell na 1.9 ali tesko zakljuciti bez testova
Vredi ali ne ocekuj cuda , nije bitna toliko frekfrencija koliko je bitno samo jezgro i same arhikteture opet moraces da ugradis jedan ssd za da osetis vistinski kako bi trebalo da radi jedan laptop :)
 
Nazad
Vrh Dno