Šta je novo?

WiFi adapter Izbor

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Postovani,
Imam desktop racunar i pomocu TPLink 722nc adaptera hvatam brdo mreza, da napomenem da imam na njemu antenu od 8dBi. Ali nije retko da me izbaci sa mreze i iscrta mali žuti izvicnik pored, ne znam sto.
Takođe ima dana kad nece uopšte ni na jednu mrezu da se zakaci, izbacuje neki problem.
Po svemu sudeci ja mislim da je problem u njemu ili njegovom drajveru.
Da li ima neki bolji adapter? Ili postoji li nesto sto mogu da uradim, jer očito nije problem u njihovim modemima nego je moj adapter problematican.
Imam Windows 7 64bit SP1, antimalware program, sve je čisto, sve sa poslednjim drajverima.
Kad radi tada rastura, a kad nece, tada nece ni na jednu mrezu.
 
Mali žuti uzvičnik obično znači da nemaš izlaz na internet, tako da nije problem do adaptera.
Nemoj da se kačiš na brdo mreža, kači se na svoju.
Poslednji drajver koji može da se nađe je 10.0.0.28 a kad ga instaliraš isključi opcije za štednju energije.
 
Mali žuti uzvičnik obično znači da nemaš izlaz na internet, tako da nije problem do adaptera.
Nemoj da se kačiš na brdo mreža, kači se na svoju.
Poslednji drajver koji može da se nađe je 10.0.0.28 a kad ga instaliraš isključi opcije za štednju energije.

Ja se konektujem kod komsija, cudno je to da kad nece kod jednog, nece ni kod ostalih.
 
Своја мрежа се нешто и плаћа. ;)
 
Svi su kod istog provajdera, tako da kad nema interneta kod jednog, nema ni kod odtalih.
 
Ima, na primer 7200nd ili neka alfa, ali nije problem do adaptera.
 
Što ne bi pitao nekog od komšija da ti da njegov WiFi adapter? Samo na korišćenje.
 
I kod mene se isto desava samo sto sam dobio sifru.
Kad je komp mog brata iskljucen,onda ima taj zuti trouglic.
Naravno onda nije moguca konekcija sve dok on ne ukljuci svoj komp.
Takodje moze biti dosta razloga za pojavljivanje tog zutog trouglica.
Ima dana kada i signale oslabe.
Sto se tice tp linka ako je signal 2 crte i tada ce net tesko raditi.
Ja koristim Alfu awus036NHR v2 i odlicno mi radi.
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    1,009.3 KB · Pregleda: 85
7200nd ti preporucujem licno ga koristim jer kod mene ima sbb unifi pa to koristim ko backup konekciju i sa njim hvatam signal skoro pun veza ide od 6-8mb
pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno