Šta je novo?

Sony Z5 Compact

^ mislio sam na to da skines app. koja je potrebna, cepis osvetljenje na 75% i sacekas dok ne crkne baterija na tom Z5c, nece to biti duze od 6-6.5h s obzirom na snapdragon 810 :D
Nije meni to problem da odradim ako postoji takva neka univerzalna app. Inace ne znam sto bi iko koristio 75% osvetljenje kod sonija, meni je na trecini slajder oduvek i super mi izgleda ekran. Mada mislim da sony ima i dobro odradjen taj automatski brightness, uvek je sve citljivo.
 
Interna memorija i brzina iste na z3c i z5c...

Inace sot je trenutno 6h i imam 35% bat jos uz napomenu da sam na wifi ceo dan (kuci bolestan u krevetu)! Zivo me zanima da li ce procenti u zadnjih 20% da padaju brzo kao na z3c, prakticno dodje do 5% za par minuta!!
d5f77b2392c526dc669aa75b2c682a87.jpg

1260d4e5ab20924b650a6842374d9f07.jpg


Inace evo i bangavi app drawer bez notifikacion taba..
41c7b2fa36c59727d9d5a127a9b96c2d.jpg
 
Prvo praznjenje telefona 8:09min SOT...jos 15ak min je posle izvukao posto sam ga praznio do 2% da vidim koliko ce mu trebati do 100 da se napuni; mogu reci da sam pozitivno iznenađen (z3c mi je ovoliko bacao samo sa staminom upaljenom). Odma da napomenem da sam ceo dan bio u kuci konektovan na wifi (bolestan pa taman iskoristio priliku da gledam filmove i uobicajeno cackam po telefonu yt, chrome, instagram i ttalk), kad budem bio na mobile data, videcemo koliko ce razultat losiji da bude. I cini mi se da je auto brightness na z5c malo agresivniji (u tamnom manje svetli ekran dok na svetlu jace) u poredjenju sa z3c...ili je to do sistema kitkat vs lolipop nisam siguran. Takodje mi nije jasno da chrome i yt imaju samo 2% u onom prozoru za potrošnju, ali to me manje brine, samo nek tel nastavi ovako da radi.

Trudio sam se da podesim sistem sto pribliznije starom telefonu, lokacije ukljucene sa svim glupostima sto idu uz, 3g mreza sve vreme, osvetljenje na trecini otprilike...cak sam i razgovarao nesto vise nego inace. Sinhronizacije tj nalozi u prilogu...

Sutra cu kontam da testiram skener za otisak prsta i kameru.
 

Prilozi

  • 2015-10-05 19.44.54.png
    2015-10-05 19.44.54.png
    74.8 KB · Pregleda: 141
  • 2015-10-05 19.45.10.png
    2015-10-05 19.45.10.png
    54.3 KB · Pregleda: 142
  • 2015-10-05 19.45.50.png
    2015-10-05 19.45.50.png
    55.9 KB · Pregleda: 147
  • 2015-10-05 19.45.30.png
    2015-10-05 19.45.30.png
    35.8 KB · Pregleda: 138
  • 2015-10-05 19.56.46.png
    2015-10-05 19.56.46.png
    66.8 KB · Pregleda: 142
Poslednja izmena:
Ti sinoc rece da ides na posao i da nemas vremena da probas Z5c a danas si kao bolestan. :D
Slucajnost? Ne bih rekao :d

To je odlican sot ali.. treba to jos proveriti, aj probaj da przis ekran na jakom osvetljenju bar jedan deo dana pa da vidimo koliko moze da izdrzi :)

Kako radi u odnosu na Z3c, ima li nekih lagova, bagova?

I obavezno proveri da li je socivo ok (postavio sam par postova iza link gde se polemise o tom problemu).

I cini mi se da je auto brightness na z5c malo agresivniji (u tamnom manje svetli ekran dok na svetlu jace) u poredjenju sa z3c..

U prvim testovima kazu da je displej na Z5c svetliji za oko 100 cd/m2 od Z3c.. sto je sjajno. Verovatno je to razlog zasto ti auto. mod osvetljenja deluje drugacije a displej svetlije u nekim trenucima.

I da, proveri koliko moze da snima 4k dok ne ugasi app.
 
Poslednja izmena:
Bas si ga przio na wifi-u, lepo :) Koliko je grozna ova wifi ikonica :D
 
@hsv.stoned probao sam jednom da iskljucim auto br i da pojacam na 75% osvetljenje i umalo nisam oslepeo druže!! Držim tel otprilike onako kako sam i prošli, upravo da bih stekao neki dojam o bateriji (mada opet to nije dobro poređenje jel sam na prošlom imao kk a sada lp).

Kao što sam rekao tel laguje samo kada se upali prvih možda 15ak sekundi, a sistem verujem da duže diže iz razloga što je isti bar 2x veći nego na z3c (mada mi nije jasno zašto je to tako)!? Kameru sto sam koristio na par slika nisam primetio da ista mulja, ali ću se sutra posvetiti više istoj. Mada onako na prvu uopšte nisam zadovoljan istom obzirom na to koliko je hvale...moguće da imam velike kriterijume posle par dana korišćenja canona s110, pojma nemam.
 
Pa ajd napravi poredjenje sa S110 kad vec imas, P&S naravno :)
 
Pa nije teško izvući toliko na 10h uptime.
 
@ChobbyNS ne bih se bas slozio, probaj pa okaci ss da vidim sa kojim ces to telefonom lako postici.
@Madridista mali ekran i velika baterija, nema tu mnogo filozofije. Mada i mene je prijatno iznenadilo, ocekivao sam 7h plafon (koliko sam sa z3c izvlacio u par navrata bez stamine).
@hsv.stoned nemam ni vremena ni zivaca za tu egzibiciju, veruj ;)
 
Pa evo sad imam 4:30 sot a uptime 18h i još mi 45% baterije ostalo.Kada bih koristio telefon bez prekida mogao bih 10h sot da naguram.Z2 je u pitanju.
 
Ovaj lik tvrdi da Z5c i M5 snimaju 4k veoma dugo i bez problema, Z5c cak 40 minuta i na kraju je prikazao detalje snimaka, stvarno stoji 40min i 15.5Gb za Z5c. Sad da li je ovo u sobnim uslovima ili u nekoj hladnjaci ko zna :d

[YOUTUBE]H3lDLoek9oQ[/YOUTUBE]

@ Proday, ako te ne mrzi proveri nekad, npr ostavis telefon da snima 4k dok radis pa da vidimo koliko snima.

A kad vec pomenuh hladnjacu.. ovaj klinac je stvarno prso :d

[YOUTUBE]yEpNfOZ_vx4[/YOUTUBE]

Sto je najjace telefon je bio preko 3h u nekom soku + zaledjen i sve radi osim sto su volume/camera tasteri bagovali malo po vadjenju iz komore :d a posle rade ok.
 
Poslednja izmena:
Hsv druze, ja ne radim profi testove niti zaradjujem od toga. U principu taj 4k mod sam imao i na z3c i u zivotu ga ni upalio nisam...niti me to interesuje niti imam gde da gledam tu rez ;)
Ako ti bas znaci zbog ponasanja s810 mogu probati kad navatam vremena.
Chobby ne sporim da je i na z2 autonomija odlicna, ali 10+h sot na z seriji mozes izvuci samo ako izgasis sve zive sinhronizacije,lokacije,smanjis osvetljenje itd. Hocu da kazem da je sony super sredio procese i da jako malo vuku bat kada je tel iskljucen (meni je znala da za celu noc 2-3% samo baterija opadne), tako da je uptime tu manje bitan koliko sam ekran koji je ujedno i daleko najveci potrosac.
 
Pa bas se čudim. To je 8h sot bez punjenja, ne ko ja 5 max na Z2. Snapdragon je fail godine svakako, jedino G4 sa 808 valja nešto, pored exynosa.
Kako izvučete toliko može li neko objasniti? Nije ovo Mate7 baterija.
 
Sta da ti kazem, ti jedva pet, covek iznad kaze moze deset, ja sam izmedju ;)
 
Ja uvek cepam između 6 i 7 h sot, ali za 24 h korišćenja, zato kažem da bih nagurao 10 h ako bih koristio bez prekida telefon.
 
Sve to zavisi od jacine osvetljenja, nacina upotrebe i od toga da li se pretezno koristi 3G net ili kucni/kancelarijski wifi.

Moze Z2 i 8-9h sot uz wifi na slabom osvetljenju a moze i ''samo'' 5h uz osveljenje na max. i kilav 3G signal. Kako god da okrenes to je dosta bolje od vecine androida van phablet klase pa i od mnogih phableta ;)

Proday je izvukao 8h+.. uz wifi i relativno slabo osvetljenje (najverovatnije), neko drugi bi imao ''samo'' 5-6h sot za to vreme ali jec cinjenica da autonomija Z5c obecava za sada.
 
Poslednja izmena:
@ Proday, ako te ne mrzi proveri nekad, npr ostavis telefon da snima 4k dok radis pa da vidimo koliko snima.

Kod video kompresije, količina posla koji procesor treba da odradi jako zavisi od dinamike scene. Statična scena, gde se ništa ne događa i na pomera, zahteva neuporedivo manje posla od procesora nego neka brza, dinamična, sa mnogo sitnih promena po celoj površini kadra. Tako da taj test, gde će telefon da stoji i snima nešto mirno i statično, nije isto što i snimanje surfera sa druge daske za surfanje... :D ...ili klinca kako trči po livadi.

A što se tiče poređenja baterije između dva različita telefona, dva različita korisnika, u dva različita grada, pa nema to mnogo smisla. Šta ko ima od aplikacija u pozadini, gde se nalazimo, koliko često skakuće sa 3g na ove ostale prenose i nazad, kako koristimo telefon za vreme tog SOT-a... Meni telefon više posrče bateriju ako recimo putujem 12 sati po terenima, na relacijama udaljenim po 50-ak km, (a telefon tada vrlo malo korisitm), nego ako sedim u ofisu ceo dan, kada mnogo više njakam telefon. Stvoriti identične uslove za poređenje potrošnje dva telefona je vrlo teško, čak i u laboratorijsnim uslovima, a ne ovako, ja u NS a komparator u Čurugu.
 
^ ma naravno, znam to. Plus sto ovom slucaju steadyshot ne mora nista da radi kao npr dok neko trci i snima pa je samo opterecenje soc-a manje + staticna scena, jasno je sve.

Ali htedoh da kazem da je to snimanje svejedno duze nego kod starijih Z telefona koji su u istim testovima (kamera uperena u sto, mrak) snimali vremenski kraci 4k.. :)
 
Poslednja izmena:
Prvi trip za sada, procesor se ne prepoznaje uvek kako treba, nekada radi na nizim vrednostima od deklarisanih (tj koliko vidim brza jezgra rade na frekvenciji sporijih) i to uzrokuje slabije performanse. Verovatno ce se ispraviti vremenom, ali definitivno postoji...
 

Prilozi

  • 2015-10-05_03.57.53.png
    2015-10-05_03.57.53.png
    129.6 KB · Pregleda: 108
  • 2015-10-06_08.59.34.png
    2015-10-06_08.59.34.png
    119.1 KB · Pregleda: 111
  • 2015-10-06 10.07.38.png
    2015-10-06 10.07.38.png
    122.1 KB · Pregleda: 107
  • 2015-10-06 10.14.53.png
    2015-10-06 10.14.53.png
    121.7 KB · Pregleda: 108
Sto se tiče fotki, nije loše, napredak je primetan (posebno u low light), ali to je po meni daleko od savršenog. I dalje sve nekako bledo i bez duše :wall:











 
Ako budes imao vremena probaj 4k snimanje pa onda okaci sliku sa cpu-z za thermal segment.
Ovo je odlicno, mogli su lagano staviti 4gb rama.
 
@Proday sta je sa mutnim ivicama kod prve 2 koje si postavio? Na obe strane? Da li je isto i kod Z3c?

Edit: Prva i druga su komplet lose na 100%. :S:

pkcSmW3.jpg
xqO9XRE.jpg
 
Poslednja izmena:
. I dalje sve nekako bledo i bez duše

Na cemu ti gledas fotke? :) Ja na ovom Asus monitoru koji sam kao nesto kalibrisao preko neta i meni boje deluju sasvim solidno i dovoljno saturisano :)

Zato sam ti i rekao da napravis brzinsko poredjenje Z5c vs S110 koji je najbolja dzepna kamera do 250e, mislim da bi se i sam iznenadio rezultatima.
 
Nema to veze sa kalibracijom, istina je da su slike na Z seriji često isprane, boje su jako neubedljive (dobre su samo kada je baš sunčano), kao što su prve dve slike što je postavio Proday i stvarno mi više nije jasno kada će konačno srediti tu kameru.

Takođe, uglovi su mutni, samo je sredina oštra. Koliko god da volim Sony i nosim samo Sony ceo život, ovo su činjenice.
 
Poslednja izmena:
Nista ja ovde ne vidim isprano vec kao da ima defektno socivo. Isprane budu u LL/SA modu kada iso ode preko 1600, tada su boje isprane a konstrast nizak, fala bogu tu je manual mod. Uzmi vidi ove sa Z2 sto sam postavio pa reci da li su isprane ;)

Proday, probaj manual/multi AF pa ako i onda imas zamucenja po levim ivicama onda je moguc problem sa socivom kao na linku koji sam postavio juce.

Takođe, uglovi su mutni, samo je sredina oštra. Koliko god da volim Sony i nosim samo Sony ceo život, ovo su činjenice.

U ovom slucaju da i to se jasno vidi al uzmi pogledaj poredjenje koje sam juce postavio, N5, 6s vs Z5, jeste da se i dalje vide brljotine na sva 3 telefona uz nesto vise na Z5 ali situacija uopste nije ovakva, eno imas link za DL u Z5 temi samo 440Mb.

Za ovakve brljotine nemam ni na Z2, doduse nikad ne koristim SA mod.

@ Proday

Aj sve to postavi Z5c vs S110, samo 2-3 primera i crop-a.
 
Poslednja izmena:
@Emix ako ces iskreno meni je to sve lose. Eventualno cvet i klizaljka prolaze.

@hsv.stoned gledam na samsung tv-u od 32inca koji mi menja monitor :d
 
^ I ja gledam na 32" TV-u, i iskreno prve 2 su lose. Ostale su ti sve macro a tu slabo koji telefon failuje, ispale su sve ok. Ova indoor, takodje dosta mutno, ima suma i previse softverske obrade.
 
Nisu macro vec close up.

Prve dve i oba soba ispod ocekivanja, Z2 moze bolje od ovoga u manual modu. Ako si pucao SA sa Z5c onda ok, ako je ovo manual onda nesto ne valja, meni deluje da ti socivo muti dosta sa leve strane.

Obratite paznju na ovo poredjenje sa RX100 mk3 (1'' senzor) - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?360869-Sony-Xperia-Z5-Z5-compact-amp-Z5-Premium&p=4370700&viewfull=1#post4370700

Ovo deluje dosta bolje od semplova koje je postavio Proday, uz to ni traga od nekakvih ispranih boja (mada meni ni ovo iznad nije isprano vec normalno) a uz to je u jednom primeru bolje ubo WB od RX100 koji je vec godinama najbolja dzepna kamera ;) RX100 ga dobija u detaljima/cropovima naravno i dinamika je bolja ali uopste nisu prevelike razlike.
 
Poslednja izmena:
Ti bas vuces na to da mi socivo ne valja :p I koji bre iso 1600, pa to na polovini kompakata nije upotrebljivo a kamoli na mobilnom telefonu ;) Sad cu da skljocam par komada uporedo jel vidim da se necete smiriti dok to ne uradim.

btw nikako mi nije jasno kako taj lik sa poredjenja uspeva da zakljuca tacne vrednosti za iso, ss pogotovo!?!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno