Šta je novo?

Sony Z5 Compact

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,172
Poena
1,345
Konačno u kući, posle svih psihičkih borbi...priznajem, zavisnik sam ;)

Nemam puno komentara za sad, mora da se flešuje neki kršten firmware pošto se ježim od ovih sa T-mobila Poljskih, Madjarskih i generalno bilo kojeg customizovanog za operatera. Na prvu što mogu da kažem je da je lepši, lepo leži u ruci i ima maksimalno retardiran volume up/down button. Model mi došao zapakovan, imam garanciju mesec dana što mi dovoljno i pošto sam video da i z5c ima problem sa poklopcem za sim/sd card da ne dihtuje dobro i mogu da kažem da je na mome modelu u super funkciji. NEmam puno vremena slobodnog, ali ću se truditi da podesim tel što je moguće sličnije z3c modelu i da ga koristim isto tako dok ne dođem do nekog utiska za autonomiju baterije, a do tada ću da kačim slike i utiske usput.

Odo da flešujem ako uspem, a za vas prvih par slika (slikano sa z3c da se vidi koliko je očajna kamera)...
 

Prilozi

  • 2015-10-04 18.06.01.jpg
    2015-10-04 18.06.01.jpg
    270.2 KB · Pregleda: 347
  • 2015-10-04 18.06.33.jpg
    2015-10-04 18.06.33.jpg
    336.9 KB · Pregleda: 382
  • 2015-10-04 18.13.15.jpg
    2015-10-04 18.13.15.jpg
    354.9 KB · Pregleda: 381
Super izgleda, posebno u ovoj boji. Iz prve ruke, da li je ram od plastike? I kakve su slusalice koje su ti stigle uz telefon?
 
Pa sa srecom :)
 
Sa srecom :)

Samo meni je graphite black ubedljivo najbolja boja za Z5c, pa cak i zuta, ovako u beloj boji mi deluje nekako.. bledo :D Ne svidja mi se kako izgleda bela verzija, realno.. mada treba videti uzivo.

Sta pise na slusalicama, koja oznaka? Da li su ove u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Super izgleda, posebno u ovoj boji. Iz prve ruke, da li je ram od plastike? I kakve su slusalice koje su ti stigle uz telefon?
99% da je plastika u pitanju! Najobicnije MH750 sam dobio, nije lik lood da mi da sluske od 100e ;)
Hvala
Sa srecom :)

Samo meni je graphite black ubedljivo najbolja boja za Z5c, pa cak i zuta, ovako u beloj boji mi deluje nekako.. bledo :D Ne svidja mi se kako izgleda bela verzija, realno.. mada treba videti uzivo.

Sta pise na slusalicama, koja oznaka? Da li su ove u pitanju?
Sta da ti kazem, kad sam white side 4ever...mada ne sporim da je crni divan ;)

Btw po sata izgubih dok nisam skontao kako se downloaduje firmware sa ovog glupog XperiFirm programa :wall:
 
MH750 su dobre slusalice, one sony NC su upravo te ali sa NC funkcijom, tako rece Dark Magician (ima oba modela).

Zvanicna cena im je 21.99£ - http://eshop.sonymobile.com/gb/buy/e4-stereo-headset-mh750/ ali po netu mogu da se nadju i za dosta manje para, npr na amazonu snizenje sa 45$ na 20-ak dolara, kod nas na KP za samo 1000 din (valjda su original).

U svakom slucaju ok si prosao jer su to stvarno dobre slusalice (imam ih skoro 3 godine) a mogao je sony da ubaci i one klasicne 410c koje su losije - http://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/stereo-headset-mh410/
 
Drugi NC je išao uz Z2 (zaboravio sam kako tačno ide model), i njih sam prodao, jer mi ničemu ne služe.
 
Cestitam i srecno! Ocekujem rezultate baterije nakon par punjenja i kameru naravno.
 
Konacno sredih sistem, central europe stavio, tri miliona zivaca sam izgubio dok nisam sve drajvere nasao i osposobio xperaflash da radi. Odoh sada da spavam, sutra posao :( Moram da vidim jel ima neka zastita vec kod nas jel necu da nosim tel posao dok to ne pribavim.
 
Pa što ne iscima nekog, lako se sredi xperifirm i flashtool. I ja od kad uzeh Sony mislim da ću samo belu da furam. :)
Nadam se da će te lepo služiti, prava mala životinja od telefona.
Na spavanje pa sutra utisci. :D
 
Vidim da si imao ili koristio z3c. Uporedi z3c i z5c pa podeli utiske.
 
@jaksa imam poslednjih 10 meseci i jos ga koristim ;) U principu i jeste poenta da napravim poredjenje.
 
Opiši nam kućište za početak, materijal, klizanje, osećaj u ruci i tako to.
Baterija i zagrevanje kad sve legne i počneš da ga koristiš kao primarni telefon.
 
Vezano za famozne PA vesti - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?360869-Sony-Xperia-Z5-Z5-compact-amp-Z5-Premium&p=4373789&viewfull=1#post4373789

Aj pa kad malo uporedis sa Z3c napisi utiske.

Najvise me zanima brzina/fluidnost u odnosu na stariji compact jer se ispostavilo da Z3+ radi sporije od Z3 zbog S810 raspada.

Zatim autonomija naravno, neka moja procena je da Z5c ima bar 10% kracu autonomiju od Z3c.

Ako mozes da uporedis i displeje tj najvise me zanima WB na Z5c, ovako sa klipova default WB deluje bolje na Z5 seriji ali mora to da se vidi uzivo.

I da, da li bolje lezi u ruci/manje kliza od Z3c? Zvucnici su verovatno slicni.. kakav je kvalitet zvuka u toku razgovora?
 
Poslednja izmena:
Opiši nam kućište za početak, materijal, klizanje, osećaj u ruci i tako to.
Baterija i zagrevanje kad sve legne i počneš da ga koristiš kao primarni telefon.
Kuciste plasticno, sa tim da je plasticni ram sa strane dosta manje klizav od onoga pozadi. Telefon lepo lezi u ruci meni koji imam prilicno malu saku, ali da budem iskren, kada izvadim z3c iz silikona i uzmem u istu ruku, nekako mi daleko prirodnije lezi i mnogo je manje klizav zbog one gumirane plastike okolo, koja je pritom i malo zaobljena pa prsti i saka lepo tj lakse obilaze oko telefona...kada jos dodam i da je 9g laksi, sticem utisak da je mnogo manja sansa da bi mi ispao z3c nego z5c. Medjutim posto meni telefon uvek stoji u silikonu, nisam puno merodavan da dajem neki precizniji sud o tome.

Takodje ceo ekran je kod novog modela pomeren nanize, pa je teze dohvatiti home, back i recents dugmad, odnosno donji deo ekrana generalno. Da ne pominjem taster za pojacavanje i smanjivanje zvuka koji bez akrobacije nije moguce koristiti (a pritom nemam precicu kada zadrzim off dugme da mogu da menjam mod zvona niti ga ima u notifikacionom panelu, pa sam prinudjen da koristim dugmad).
Ono cime opet nisam zadovoljan je zavrsna obrada; telefon od 500+ eura ne sme da ima sa jedne strane zazor veci nego suprotnoj, ali eto kod sonija se to redovno desava. Slikacu kasnije da vidite o cemu je rec tacno...ali od pozadi gornja i desna strana ledja je skroz lepo nabijena do tog plasticnog okvira koji ide oko telefona, dok su donja i leva strana odvojeni za deo milimetra.

Zvucnici mnogo lepse pozicionirani, zvuk za nijansu glasniji, ali sto je najbitnije ima punocu. Ne znam kako da objasnim ali kod z3c kao iz bunara da se cuje kada se poredi sa ovim na z5c, verovatno su bolje resili tu vodonepropusnu zastitu, mada je i sam otvor za zvuk daleko siri na novom modelu. Naravno zvono i speaker opet rade samo na donjem zvucniku, pricao sam jutros sa kolegom i lepo se cuje, ali nista ne govorim dok ne sednem u upaljen auto i krenem da vozim po gradu i pricam na isti (z3c nije mogao da se koristi tako ako je bio dalje od pola metra od uha). Sad opet cekanje na root i mod da rade oba zvucnika!
 
Kazu da je pozadi frosted glass i da nije toliko glossy.

@ Proday

Sto se zavrsne obrade tice slozio bih se samo za te compacte (i to Z3c pre svega, Z1c zavrsna obrada je ok) dok su veci Z1/2/3 koje sam probao sa super zavrsnom obradom bez tih propusta koje si naveo ali je ocigledno da Z3c ima najvise propusta u zavrsnoj obradi.

S810 prevara decenije

Bukvalno. Mozda se ne greje previse kako se pricalo ali ocigledno usporava telefon i sakati autonomiju, kao i na svim telefonima do sada. Ocekujem da ce Z5 u ucitavanju aplikacija biti sporiji ne samo od svih novih telefona bez S810 vec i od Z3 serije sa S801. Multitasking ce biti odlican verovatno ali uopte ce Z5 serija biti sporija od oba ajfona 6s u onim speed testovima jer ajfoni konacno imaju 2Gb ram i zver od cipseta. Bice brzi i G4 a i Exynos samsunzi (osim u multitaskingu).

Neverovatno sta uradi jbni qualcomm od ovogodisnje ponude :d
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned brzinu i fluidnost ne mogu tacno da ti poredim posto mi je na starom telefonu 4.4.4 dok novi dolazi sa 5.1.1. Tu me takodje nervira sto sam sistem, kada se prvi put upali telefon zauzima 9.5gb, tako da lakse mozete izracunati koliko vam u stvari ostane slobodno u startu! "Dobra stvar" je sto mi u recents sada drzi vise aplikacija (z3c na kk je oko 15 drzao) tako da ko je zavisnig od multitaskinga (kao ovi samsungovci recimo) ima da progledaju sa z5(c).
Ono sto je cinjenica je da kada upalim oba telefona, z3c brze ucita sistem i spreman je za rad i daleko manje laguje tih prvih 15ak sekundi (ima neki klip na youtube je covek upravo ovo radio tj testirao pa mogu da potvrdim). Posle tog hladnog starta telefon radi extra, doduse i z3c mi je leteo kroz menije, kada skrolujem po ekranu itd. Ono gde sam primetio blagu prednost za sada kod z5c je skrolovanje u chrome browseru, jednostavno je fluidnije za nijansu.

Ono sto moram da napomenem je da sam sa z5 compactom uspeo redovno da downloadujem podesavanja od mts-a za net, mms i ostalo (iako nije stiglo smsom kao kod drugih telefona, bar moze da se skine). Ovo sa z3c mi nikada nije poslo za rukom i uvek sam morao sam da pravim tih par apn-ova i na kk i onih par dana na lp kada sam bio da testiram.

Sto se sistema tice (navika je cudo), kada udjem u app drawer (ili meni po naski), smeta mi sto nestane notification bar, tako da nemam ni sat, niti vidim bateriju, signal, wifi, ikonice su nesto manje nego na z3c i ne postoji onaj meni sa precicama koji sam povremeno imao obicaj da koristim za uninstal, ulazak u play store itd. Rekao sam vec koliko mi nedostaje precica za silent,vibra i redovno zvono u odjavnom panelu kao i u notofikacionom, nadam se da ce to resiti nekim sledecim updateom...ili da pocnem da koristim neku opciju sto ima da tel sam iskljuci zvono od do!!

Zanimljivo da sam u AnTuTu izvukao nekih 58k, znaci daleko ispod 63 koliko su pojedinci stavljali na testovima (mada imaju ti neki firmweri koliko sam video koji su za prezentacije, moguce da su optimizovani za tu namenu)!

I jos da kazem da kameru nisam ni stigao da upalim i slikam, a telefon nije cak ni mlak iako ga drzim u ruci sat ipo dok kucam sve ovo.
 
^ fala.

Nego, Gizmo do sada nije dobio nijedan Z compact za test, verovatno nece dobiti ni Z5c. A sve nas ovde zanima autonomija.

Zato predlazem da vidis sa Gizmom da ti objasni koju app. da skines pa da pokusas da odradis takav (surf @ 250 nitsa) test, ako te ne mrzi naravno. Ne verujem da ce trajati duze od 6.5h :D

Problem je sto Gizmo moze da izmeri na koliko procenata displej sija sa 250 cd/m2 a ti ne mozes. Na Z3 je to 74% osv. pa bi mogao i tako da probas (pod pretpostavkom da je regulacija osvetljenja i na Z5c slicna ili cak ista).

I naravno ako te ne mrzi da uporedis tu svakodnevnu autonomiju vs Z3c :)

Evo jos jedno upozorenje oko kupovine Z5c (mozda i jos jedan dokaz da je QC kod kompakta najlosija) - Z5C blurry camera images / more blur on the left side

Koliko vidim sam kvalitet fotografija je odlican ali neki primerci imaju problem sa defektnim socivom (najverovatnije, ne deluje mi da je ovo sw problem). Tako da batalite kupovinu Z5 serije dok sve prednosti i mane ne isplivaju na povrsinu, sto vazi i za sve druge telefone ;)

Po mom misljenju treba sacekati 2 meseca od pocetka prodaje, sve se uglavnom sazna + su cene nize.
 
Poslednja izmena:
Kakva je to kamera na z3c. Jbt ja mislio slikano nekom dumb noklom. Ovi poklopci na z5c izgledaju odvratno, mogli su to malo stilski lepše da odrade.
 
@telep ma slikano na auto 8mpx, lepo ja kazem da kamera kod z3 serije nije nista posebno (cak i na manual, sve je to nekako flat i isprano...mada moguce da me canon s110 razmazio)!

Hsv da sam u Beogradu, lako bi mi resili sve to u vezi testa. Ovako je ogromno cimanje za bilo koga od nas.
 
Poslednja izmena:
^ mislio sam na to da skines app. koja je potrebna, cepis osvetljenje na 75% i sacekas dok ne crkne baterija na tom Z5c, nece to biti duze od 6-6.5h s obzirom na snapdragon 810 :D
 
Ono cime opet nisam zadovoljan je zavrsna obrada; telefon od 500+ eura ne sme da ima sa jedne strane zazor veci nego suprotnoj, ali eto kod sonija se to redovno desava. Slikacu kasnije da vidite o cemu je rec tacno...ali od pozadi gornja i desna strana ledja je skroz lepo nabijena do tog plasticnog okvira koji ide oko telefona, dok su donja i leva strana odvojeni za deo milimetra.

Ovo sam i ja primetio na Z seriji, isto i meni jedna strana malo beži.
 
Nazad
Vrh Dno