Šta je novo?

ASUS X751MJ problem

Antivirus

Poštovan
Učlanjen(a)
04.10.2015
Poruke
5
Poena
51
Laptop ima problem sa nvidia 920m grafičkom. Ne može driver da se instalira. Znači sve je školski urađeno. probani su sistemi windows 7 i windows 10. Skinuti su driveri kako sa Asusovog sajta, tako i sa intelovog i nvidia sajta. Uflesovan je i zadnji bios. Znači sve savršeno radi, ali u device menageru pod vga sekcijom stoji intel hd vga uredno instalirana i nvidia 920m sa zutim uzvičnikom. Laptop sam odneo u prodavnicu gde sam ga kupio i gde su ga odmah zamenuli za isti model. Naravno, problem je ostao isti. Da li neko ima neki savet?
 
taj sam stavio u startu. znaci svaki driver se instalira i pise na kraju da je instaliran, ali posle restarta u device manageru ima zuti uzvicnik i pise da je detektovan problem sa grafickom. takodje sam probao i sa update driver iz device managera.
 
920M ima potpuno isti cip kao 825M instaliraj manuelno driver od te graficke uz pomoc C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.98\Win10_64\International\Display.Driver\nv_dispi.inf


Capture.PNG

Zatim restartuj.
 
Sve je to probano. 5-6 verzija drivera, instalacija iz otpakovanog drivera, instalacija preko device managera update-a, na 10-ci preko automatic update-a gde ga update lepo pronadje i instalira, ali posle restarta zuti uzvicnik i greska "Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)" opet napominjem da se to sve isto dešava na dva laptopa na koje sam probao po dva sistema. Capture.JPG
 
Poslednja izmena:
Jesi li prvo instalirao odgovarajući drajver za Intel HD grafičku kartu sa Intelovog web sajta?
 
da, naravno. mislim da ne bi ni mogao nvidia driver da instaliram da nisam prvo intel hd driver instalirao.
 
Da li je neko uspio instalirati drajvere za Windows 7 na ASUS X751MJ ?
 
Asus je ukinuo podrsku za Windows 7 za novije laptopove.
 
Ok je to, da su zvanično ukinuli. Ali kad instaliram sve drajvere sa strane, ostane samo problem sa grafičkom, Nvidia 920M.
A Nvidia 920M može da radi sa Windows 7 x64 inače.
Isto kao kod Antivirusa.
 
isti problem samo asus x552mj nekoliko verzija drajvera, svaki put clean instal driver.display driver uninstaler goru3d. a automatska detekcija drajvera je faild.
 
Ja sam ovaj dobio sinoc pc, i sve sredjeno do uzvicnika na 920m. obrni okreni ne radi. Na orginalnom disku su driveri za win 8.1 medjutim sve driveri su i za win7 64bit. Ali nije upalilo, i najnoviji drajveri automatski i rucno nista uspelo nije, jednostavno code 43. na google zapadu nema nista o ovome, ali zato Rusi, pa cu nocas malo translate...
 
ole ja uspeo sa zadnjom verztijom win 10, i radii sve . cak je win update odradio sve
 
Shvatite da za novije laptopove namerno prave bugove na Windows 7 da bi presli na Windows 10 , ja iako imam Windows 10 osecam da je tako , 920m sigurno ne moze za Windows 7 na tom laptopu , Windows 10 build 10586 uz sve zakrpe do dana danasnjeg instalirajte i radice.
 
uspeo am da resim problem tako sto sam pri instalaciji win8 SKINUO sve uredjaje sa usb portova i sada sve radi normalno,(izgleda da je bezicni mis pravio problem)!

mod edit: restajling poruke
 
Poslednja izmena od urednika:
A koji si problem imao? Ne vidim ni jednu tvoju poruku u ovoj temi :)
 
Pozdrav,
U biosu ima jedno podesavanje za koji tip sistema se instalira 7 ili 8.x
Ako je podeseno na 7 promenuti na 8.x
Restartovati laptop i to je to
Imao sam isti ovakav problem, posle brdo restaliranja windows (7 i 8.1)
uspeo sam da nađem rešenje.

Nadam se da će još nekom pomoći.
PS U pitanju je Asus X552MJ

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno