Šta je novo?

Pomoc oko wifi antene

lazotodor

Poštovan
Učlanjen(a)
21.01.2015
Poruke
19
Poena
54
Koju wifi antenu da uzmem (jer sam poceo da studiram a uvodjenje interneta u stan nema ispod 2500din mesecno sto je meni skupo).Dogovorio sam se sa drugomovima oni stanuju ispod mog stana da uzmemo zajedno internet ali sa tim sto bi ja morao da hvatam wifi.Na telefonu u stanu mogu da uhvatim taj wifi i brzina je oko 6 mbps ali samo u kuhinji koja je verovatno tacno ispod njih a u ostatku stana hvata ali minimalno.Pa me zanima koja antena bi bila dovoljne stanege za ovu upotrebu.Ili mogucnost da kupim antenu i onaj kabl za wifi pa da stavim antenu na neko najbolje mesto? U pitanju je desktop pc.
Mislio sam ovako nesto uzeti http://www.winwin.rs/bezicni-adapte...-izmenljiva-antena-4dbi-postolje-1129795.html
 
Poslednja izmena:
Jel postoji mogućnost da kablom iz njihovog rutera dopremiš net do tebe kroz prozor ili na tako neku foru, ili ruter sa mogućnošću client moda, pa onda ili na to jedan wireless ap ili ako ti ne treba wifi onda samo na taj ruter u client modu pa preko kabla na pc, ili možeš za desktop pc da kupiš pcie slot sa wireless karticom i nekom prosečnom antenom (5 ili 7dbi bi trebalo da vrši posao) i onda možeš da napraviš hotspot, ako ti treba wifi za telefon
 
Pa najbolje bi bilo da kabal dopremim nekako to cu videti jer je najefikasnije.A kada bih to uradio sta moram da uradim da bi pc mogao da odasilje wifi da pravi hotspot?
 
Vidi da li ce se promenom kanala na njihovom ruteru poboljsati signal kod tebe, u tom slucaju ti 722nc zavrsava posao. Ako ne, onda mozes uzeti malo jaci - http://www.winwin.rs/bezicni-adapte...izmenljiva-antena-5dbi-kabl-1-5m-1137073.html vidim da je jedan korisnik uspeo da ga podesi da radi istovremeno i kao access point. U svakom slucaju, kupi online, pa imas 15 dana fore da vratis ako ti ne zavrsava posao, bez objasnjavanja.
 
A moze objasnjenje posto cu najverovatnije, pricao sam sa njima, putem kabla da sa njihovog rutera dovedem direktno u pc.Kako i kojim uredjajem mogu da napravim hotspot jel mi je potreban?
 
Poslednja izmena:
Možeš iz njihovog rutera kablom u tvoj ruter i da imaš wifi internet u celom stanu bez potrebe da ti bude uključen internet, ili bez kablova preko pcie kartice na kompu kojom ćeš da se kontektuješ na internet i preko programa mhotspot na primer da deliš wifi za telefon, mada je moja preporuka da ako je već preko kabla izvodljivo da kupiš najobičniji ruter gde bi iz njihovog lan porta ubacio kabl u wan port na tvom ruteru (poželjno promeniti adresu tipa ako je njihova 192.168.1.1 na tvom ruteru 192.168.2.1) i napraviš lan mrežu za sebe ili u lan port na tvom ruteru da ti ruter bude običan wireless ap
 
S obzirom da ruter i access point imaju slicne cene - a posto vec vuces kabl do sebe - onda je bolje uzeti ruter.
 
Nisam znao da mogu da se povezu 2 rutera,znaci samo iz njihovog lan port da stavim u moj wan port inace nece raditi?
I jos jedno pitanje brzina je 10mbps ne bi trebalo da pravi problem internet se koristi na 2 pc i 2 mobilna uredjaja?
Hvala na brzim dogovorima
 
U tvoj lan ili wan port zavisno da li ćeš nezavisnu podmrežu ili ne, radiće, samo pazite da se ne ugušite torrentima, torente najbolje u kasne sate kad nema aktivnog surfa
 
Sad imam novi problem, kupio sam netis wf2411d kako bih imao wifi po stanu jer sam proveo kabal od druga do mog stana.Taj kabal od njihovog rutera sam stavio u wan a moj pc povezao u lan.Uz netis wf2411d sam dobio opcije kako da podesim za win 7 8 vista i to je radilo na win 7 sve odicno.
Intalirao sam win 10 i sad ne radi a podesavanja nisu ista kao na win 7
Moze neka pomoc?
 
Poslednja izmena:
Sta ne radi, ruter? Podesavanja rutera nemaju veze sa operativnim sistemom.
 
Kako ne radi, objasni malo? Uostalom, po defaultu se IP i DNS dodeljuju automatski, tako da tu nista ne bi ni menjao.
 
Pa kada povezem to sve imam wifi on radi, ali na racunaru nemam internet pise kao da ethernet kabal nije prikljucen.Pojavi se zuti trougao pokusava da uspostavi vezu i onda pukne i non stop tako
 
Instaliraj poslednji drajver za mreznu kartu.
 
Nazad
Vrh Dno