Šta je novo?

PHILIPS PLAZMA 42PFP5332/10, ne pali se, blinkuje

nagard

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2004
Poruke
3,111
Poena
755
PHILIPS PLAZMA 42PFP5332/10, stara 8 godina, neće više ujutru da se upali ujutru na daljinac, ne čuje se onaj karakteristični "klik", samo treperi standby dioda, čas crveno, čas plavo (nisam brojao koliko puta i kojim redosledom). Ista stvar i preko dugmića na panelu.

Kada se isključi iz struje pa vrati kabl posle 10 sekundi, onda se uključi i posle radi normalno. Takođe, ako se pali i gasi u toku dana, sa malim razmacima, pali se normalno na daljinac. Ali ako prođe par sati, ili ujutro, onda ne.
Potrebna preporuka za neki servis, pošto je na zidnom nosaču, najbolje ako postoji neki kućni servis.
 
okrenesh je naopachke izvadish je iz struje. odshrafish zadnji deo i pogledash kako izgledaju elektroliti. Neki je poceo da brlja.
 
Imas servis u Gavrila Principa oni su za samsung ovl mislim da se zove monitor. Nosio sam moj crt pre 10 godina i bili su ok.
Takodje imas beli elektronik u V ilica do 3000 din ne zovu, vec poprave. Preko te sume ti jave sta je u pitanju. Ako necesh da popravljas mislim da 1ooo din naplate uslugu detekcije. zovi pa proveri.
 
Nadji nekog tv servisera, on to moze da sredi, ili nekog prijatelja da ti zameni kondenzatore-elektro djoke... da se zamene svi i da se stave kvalitetni, cena njih je otprilike 300 rsd. Ruke dosta skupe...
 
Nazad
Vrh Dno