Šta je novo?

Konfiguracija 450-480e

GSMD

Poštovan
Učlanjen(a)
06.12.2014
Poruke
83
Poena
59
Da li je ovo ok konfiguracija za ovu cenu ili moze nesto bolje da se sastavi za ove pare ... ?


CPU FM2+ AMD Athlon™ X4 Quad-Core 860K
MB FM2+ A88X Gigabyte GA-F2A88XM-DS2
SSD SATA3 120GB Patriot Blast 560/425MB/s
2x Memorija DIMM DDR3 4GB 1600MHz Patriot Signature CL11
AMD Radeon R9 270 Powercolor TurboDuo 2GB
Napajanje 600W LC Power
Kućište Cooler Master Elite 334U

Hard disk bi uzeo sa starog racunara od 500gb tako da tu ne bi dodavao jos uvek novi vec samo ssd.
 
Koliko se realno isplati uzeti neku konfu preko madjara ako ona kosta oko 600e npr u emmiji ? Ono sto je oko 600 u emiju koliko bi otprilike izaslo preko madjara ? Pratim ove teme ovde ali to niko nije napisao :)

Razmisljam u skorije vreme da uzmem nesto za oko 600e pa reko priupitam,ko pita ne skita :)
 
kako preko Mađara ? Da li ima neki sajt preko koga se kupuje ?
 
Ovo sam i ja pitao na pm ali nisam dobio odgovor. Pretpostavljam da su to oni likovi iz ns i subotice sa kp sajta.
 
Poslednja izmena:
Kakva je ova konfiguracija u prvom postu po vama, da li bi mogao da budem miran 2-3 godine i da igram sve bar na nekim srednjim podešavanjima? Sumnjam da novo mogu nešto bolje da nadjem po toj ceni, ne računajući madjare.
 
Da, znam ja sam na njega i mislio. Ali ja sam iz Smedereva rizično mi je to posle sa garancijom morao bi da šaljem ako nešto bude itd. Sigurnije mi je ovako daću 50e možda više ali sam bar miran po pitanju garancije.
 
He, he , pa vidis da sam i ja iz Smedereva. :D
Uzo sam pre mesec dana Maticnu Z97 Gaming 5 i proc. I7 4790K,
i kada sam namestao procesor u leziste na ploci, iskrivim nekoliko pinova,
i reklamiram kod decka i on odnese plocu u Madjarsku i poprave se pinovi,
a nije imao obavezu da popravlja pinove, niko to ne radi,
jednostavno, tamo gde uzima robu, ispostovali su ga i popravili su pinove,
neko ne bi ni uzeo u razmatranje ovaj problem.
Decko je sto posto siguran, samo moze da bude neki buduci problem, ako ove nase pijavice,
ne rese da nesto zatvore granicu za Madjarsku robu.
 
Decko je sto posto siguran, samo moze da bude neki buduci problem, ako ove nase pijavice,
ne rese da nesto zatvore granicu za Madjarsku robu.

U ovo mozes biti siguran, samo je pitanjekada ce se to dogoditi. Niti drzavi zbog neplacenog PDV-a, niti prodavcima IT robe zbog smanjenja profita ova situacija ne odgovara (sem krajnjim kupcima i likovima koji dovoze robu iz Madjarske). Pitanje je samo koliko je to uzelo maha u ukupnom obrtu racunarske robe. Ukoliko je to doslo do bar 5-6% ukupnog prometa reakcije ce biti sigurno do nove godine. Gledam profil ovog lika,tu je kamara robe,verovatno mali deo toga ima kod sebe.
 
Ma uzeću ja kao što sam i planirao na emmi.rs. Možete li mi reći samo da li bi ona konfiguracija mogla da gura neke 2-3 godine bar sve igre ( naravno na nekim srednjim podešavanjima)? Baš sam dosta gledao ne verujem da mogu naći nešto bolje po toj ceni...
 
to niko ne moze da ti odgovori sad sa apsolutnom sigurnoscu jer je tranzicioni period ne samo zbog dx12 vec i zbog laganog ali sigurnog ulaska virtual-a u desktop gejming pricu.onako najbrze i najjednostavnije za sad je od 2xxx pa nadalje i5,8gb i 970gtx dovoljno za sve u 1080p,neki jaci futureproofing mozda bude sa top amd kartom,ali je to jos sve macka u dzaku.sa 4790k i 980gtx ja licno bih bio miran za neki period od bar dve godine,ali vrlo lako moze da se desi da dx12 potpuno sve obrne naglavacke.tako da ne treba se previse sekirati unapred,uzmi za sad sto treba,cene kod nas su takve da na kasnijem apgrejdu ne gubis previse para.
 
Nazad
Vrh Dno