Šta je novo?

RAM Memorija

DonZbiki

Poštovan
Učlanjen(a)
03.10.2015
Poruke
240
Poena
69
Imam 4gb ddr 3 na 1333mhz, model je KVR1333D3S8N9 i hocu da ugradim dodatnih 8gb. Imam maticnu plocu Gigabyte 970A-D3 AM3+. Zanima me da li moja ploca moze podrzati bilo koje modele ddr 3 memorije na 1333mhz? Pozdrav
 
Aha vidim da podrzava i vece brzine memorija, ali me zanima da li se mogu skapirati bilo koji model ddr 3 memorije kingstona na 1333mhz? I sta znaci supports dual channel? Imam 2 zelena slota i 2 bela to je sve isto?
 
Znaci duplira protok, imam 2×2 gb dd3 1333mhz i on radi na 4 gb dd3 2666 mhz?
 
Ma ne duplira, neces osetiti nikakvu objektivnu razliku.
 
Kapiram, imam 4 slota, 2 su zelena a 2 bela, to nema veze? 2 gb su mi na prvom slotu i na trecem (zeleni). Ovo me buni nasao sam 2×4gb ddr3 1333mhz povoljno ali je drugaciji model pa ako kupim i ne bude radilo bice smor :(
 
Nece raditi samo ako si bas malerozan, u principu sve moze da se kombinuje. Uparis ta nova dva u bele slotove.
 
U redu :) znas li mozda zasto nisu svi iste boje? Zasto se razlikuju?
 
Jericho

Pa baš duplira, 2x 64bit, ali da oseti, primeti pa i izmeri, e to neće!!!
 
Ne duplira protok, uzalud je frekvencija.
 
Jer tu sem frekvencije treba da pogodim i latenciju tj da novi moduli budu CL9 ako hocu samo da dodajen nove, bez prodaje ovih starih, a na svu srecu ove sto hocu da kupim imaju CL9, nije bitan model. To je cela nauka? :)
 
To je glavno, jer razlicite latence smanjuju mogucnost da sve "klikne", iako je i to moguce. Nekada nece da rade ni uparene memorije istog proizvodjaca, ali to je retkost. Zato sam i rekao "ako nisi malerozan, radice sve", ne moraju da budu ni istog proizvodjaca, jedino je bitno da nisi malerozan :D
 
Nadam se da nisam :) Koliko ram memorija pomaze u grafickim perfomansama u igricama, sta mi ona to omogucuje da mi u igri bude bolje, posto ove nove igrice traze i do 8 gb.
 
Ukratko da glatko radi igra bez zapinjanja.
 
Da ne otvaram novu temu, na zvanicnoj listi koje memorijske module podrzava ploca ASUS M4A78LT-M LE nesto mi nije jasno ploca ima 2 slota i podrzava do 8GB, da li ovaj prvi Crosair od 4GB samo jedan modul moze da podrzi, a ovaj drugi samo 1x8GB jer se dole vidi gde su 2x4GB?
Asusvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.png
ovde stoji ADATA od 2x8GB, sada ispade da moze i 16GB, o cemu se ovde radi?
as 2.png
 
To su testirane memorije, tj. one koje dokazano dobro rade na toj platformi. Ne znaci da nece raditi memorije koje uopste nisu testirane, ogromna je verovatnoca da hoce, a za memorije na spisku je dokazano da rade.
 
Ova ploca podrzava do 8gb, da li to znaci kako pise na spisku ono sto sam obelezio da podrzava i module od 8 pa i od 2x8GB tako ja vidim to sto pise, da li je to tacno ili ne?
 
To znaci da moze max modul od 8gb. Sto znaci da mozes slobodno 2, 3 ili 4 modula od po 8gb. (u zavisnosti koja je max kolicina memorije na chipsetu, ispao sam iz toka za amd, pretpostavljam da je 32gb)
 
Ne, maksimum za plocu je 8GB, i ima samo 2 slota, dakle maksimalno je 8GB, ili 2x4GB ili 1x8GB. Medjutim, desi se da ponekad hoce da radi i sa vise memorije, ocito je testirana sa ADATA 2X8 i radilo je. Jedino ako ti je bas neophodno da imas 16GB, pa da trazis istu takvu memoriju na Amazonu i sl. Ali morao bi najpre proveriti negde da li je ovo zaista tacno, ili je mozda greska.
 
Poslednja izmena:
^
U pravu si, moja greska, gledao sam obicnu verziju ne -M.
 
U cemu je razlika u oznaci izmedju ove dve memorije Kingston KVR16S11/8 i Kingston KVR16S11/8G i Kingston KVR16S11S8/4G, pretpostavljao sam da KVR16S11/8 je CL11 ali u opisu kod memorije gde pise 8 umesto 11 stoji isto CL11?

Negde sam video listu na kojoj se nalazi objasnjenje za Kingston memorije, ali sada ne mogu da je nadjem, zna li neko?
 
Poslednja izmena:
Hvala druze, sve ima dobro objasnjeno ali G nigde ne vidoh
 
Znaci ove memorije su iste
Kingston KVR16S11/8
Kingston KVR16S11/8G
 
4 = Capacity
4G = Capacity

Dakle, jesu.
 
Radi se o staroj matičnoj ploči Awsus M4A78LT-M LE
koja ima dva slota za ram i pravi probleme da jedan ram neće da radi.
Zanimam me mi[ljenje stručne osobe koja se razume u ovu problematiku, da li su ova podešavanja u biosu uredu ili pak tu nešto treba podesiti?

ECC Configuration
---------------------------------------------------------
ECC Mode
DRAM ECC Enable Disabled
DRAM SCRUB REDIRECT Disabled
4-Bit ECC Mode Disabled
DRAM BG Scrub Disabled
Data Chase BG Scrub Disabled
L2 Cache BG Scrub Disabled
L3 Cache BG Scrub Disabled



Memory Configuration
---------------------------------------------------------
Bank Interleaving Auto
Channel Interleaving XOR of Address bit --------------->
Enable Clock to All DIMMs Disabled
MemClick Tristate C3/ATLVID Disabled
Memory Hole Remappiping Enabled
DCT Unganged Mode Always
Power Down Enable Disabled


ne skalira forum post kako treba biti, u okviru XOR of Address bit podmeni je sledeći,

---------------------------------------------------------------------------- Disabled
---------------------------------------------------------------------------- Address bits 6
---------------------------------------------------------------------------- Address bits 12
--------------------------- -------- XOR of Address bit --------------->XOR of Address bits (20:16, 6 )
----------------------------------------------------------------------------XOR of Address bits (20:16, 9 )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno