Šta je novo?

i5 4690K vs i5 6600K

Mislim da je skylake bolje raspolozen za overclock i ima nova arhiktetura sto je mnogo bitno
 
Razlika 5% mozda i manje, verovatno samo nesto bolji OC potencijal prema onome sto kazu testovi po netu, po instrukcijama su isti ili eventualno zbog ddr4 podrske kome je potrebno ali suvise mali dobitak da bi se toliko novca potrosilo..
 
+2
 
Nikakva razlika u clocku zapravo. Ne mozes se voditi po engineering samples koji su po testovima.
To su daleko bolji primerci nego retail.

Apsolutno losa kupovina.
 
Dobici sa Skylakeom su tesko vidljivi u svakodnevnoj, cak i u najzahtevnijoj praksi.
 
Kakva je razlika izmedju ova dva procesora?

Bolji je naravno 6600k, ne mnogo, al je bolji, plus sto je na novom cipsetu i imaces mogucnost da u nekom narednom periodu stavis i sledecu generaciju procesora, dok je 1150 mrtav socket i nema smisla ako vec kupujes novo da ides na 1150.
 
Ako je kupovina u pitanju, i mozes da se nategnes za 6600k onda definitivno Skylake. Ali ako su finansije problem, 4690k ima jos dugo da radi posao. Jer sem novije arhitekture i podrske za ddr4 ja licno ne vidim neki drastican dobitak.
 
bez 500e, nema CPU+MB+RAM+Power, ipak je to mnogo, razmisljao sam ali....ne vredi to toliko
 
Istina, ali to onda često traje godinama :) Ja ovo moje stao dve godine nemam blage namere da menjam pre 2017. Za tu kilometrazu se isplati.
 
Ako je mnogo, a jeste, kupi nesta polovno na 1155 socketu, neku rog plocu :D i i5, ram je polovan jeftin, a napajanje ni novo nije mnogo skupo i sve kad saberes i oduzmes moze se proci za 300e, mozda malo vise al ce te sluziti kao i ove sto kupe Skylake u svakom pogledu, za za tih 200e sto ti ostanu mozes kupiti super grafu :)
 
Poslednja izmena:
I to na tu cenu sam zaboravio i kuler pride, vrtim se oko 1150 tu nesto muljam, sve preko toga je nerealno a ispod ne treba ici.
 
videh na kp taj cpu, asus mark s plocu i 16gb rama za 490e.
 
A zašto ne bi stavili i5 6600K sa DDR3 - matičnom.
Primer ova http://www.gigatronshop.com/maticne_ploce/asus_mb__socket_1151__z170p_d3-57339
Danas nešto drug gleda hoće da uzme i došli do ove kombe
6600K i ASUS Z170-P D3 - našao novo ( ispravka bez garancije) za 340eu. Alo e pa ovo je super. Plus drug ima 8gb DDR3 u fioci.

DDR4 ionako ništa nije doneo. Šta mislite o ovoj kombi ??
 
Poslednja izmena:
Jer bi valjalo da ram radi makar na 1.35v (vecina DDR3 rama radi 1.5-1.65v). Sam intel kaze da dugotrajno koriscenje DDR3 rama od 1.5v moze da sprzi IMC u procesoru.
Plus SKylake brutalno skalira sa ramom i daleko bolje se ponasa sa brzim DDR4 (2800+)
 
Pitanje je da li se to zaista dešava u praksi, a i šta je dug period, 5-10 godina?

A dostupan je i DDR3L.
 
Po performansama sa DDR3 ramom 4790k je brzi. Mozes uzeti DDR3L ako nadjes neku polupristojnu plocu koja podrzava uopste.
Ne znam sta je dug period, da li godinu-dve ili 10.
 
Baš goglam ali nigde ne mogu da iskopam neki test i5 6600K sa DDR3 memorijom.

Samo sam ovo iskopao na oficijalmom Asus sajtu za ploču koja ide do 1868mhz za mem. Ove što podržavaj max 1600mhz jeftinije nemaju čak ni ta upozorenja. U prevodu sve šljaka.

*Due to Intel® chipset limitation, DDR3 1866 MHz and higher memory modules on XMP mode will run at the maximum transfer rate of DDR3 1866 Mhz.
**To prevent system instability, either install DDR3L DIMMs or DDR3 DIMMs with voltage lower than 1.5V.

P.S.
Pojavila se masa socket 1151 ploča sa DDR3 memorijom kod nas. I prilično su povoljne s obzirom da je sve to novo ima od 90eu pa mi je sve to interesantno sada. http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-22.i?i205=3825&option=

Voleo bi baš da vidim test 4690k Vs 6600K sa DDR3 memarama npr. na 1600mhz i npr. DDR3 2400mhz i onda isti test sa DDR4. Cenim da će performanse tj. razmaci biti mnogo mali.


Edit... iskopao sam - pa ovo lagano ide sa DDR3 razlika je 2% prosek sa diskretnom grafikom kad je DDR4 instalirana memara.
http://www.anandtech.com/show/9483/intel-skylake-review-6700k-6600k-ddr4-ddr3-ipc-6th-generation/8
 
Poslednja izmena:
Pa ni skok u performansama samog procesora nije nista spec u odnosu na prethodnu generaciju.
 
Uzmi i5-5675c, jači je IGP od tog tvog 4550, nema potrebe za novim napajanjem.
 
Bolji je naravno 6600k, ne mnogo, al je bolji, plus sto je na novom cipsetu i imaces mogucnost da u nekom narednom periodu stavis i sledecu generaciju procesora, dok je 1150 mrtav socket i nema smisla ako vec kupujes novo da ides na 1150.

Jedino sto je poslovna politika velikog Intela da svaka nova generacija CPU sa sobom donosi i novi soket...
 
Nikad intelov socket nije podrzavao manje od dvije generacije procesora.
Ti si ocigledno nesto pobrkao.
 
Nazad
Vrh Dno