Šta je novo?

Gaming i streaming konf do 120.000 rsd

Aleksandar011

Cenjen
Učlanjen(a)
30.05.2011
Poruke
34
Poena
159
Drugar pravi konfiguraciju za gaming/streaming (poluzahtevne do visoko zahtevne igre + OBS na 1080p/60fps u trenutku kada mu internet to bude dozvolio), obe stvari na istom računaru, dva monitora će biti prikačena. Znaci hype threading je obavezan.

Van toga potrebno mu je samo kućište, bez monitora i ostalih periferija. Ja sam ispao iz ove igre pre dosta godina tako da imam problema sa izborom matične ploče koja ima bar neki životni vek (npr.eventualnu podršku za ddr4 kao i pitanje da li je ona uopšte potrebna/isplativa) i uklapanjem sa procesorom (mislim da je otključan množilac za njega overkill, ionako je duduk ne treba da mi petlja on po tome pa kasnije ja da imam glavobolje), kao i izbor valjane grafičke kartice. Gledao sam dosta komponenata i generalno sve što sastavim izgleda kao vlažan san al’ se plašim da potpadam pod uticaj marketing fora tipa što viši broj modela to bolje. Gacam po nepoznatom blatu.

Treba mi pomoć i crash course komponenti i njihove isplativnosti.

Je l’ AMD napokon posato pouzdan? U moje vreme AMD je bar meni vazio za onog ludaka iz garaze koji ima ubedljivo najbolje ideje ali obicno zapali pola bloka pri egzekuciji. Vidim da imaju više fizičkih jezgara od intela, možda zbog same činjenice da će se konfa baviti streaming-om treba ispitati I taj pravac?

SSD neki od 256GB da obavi posao sistema + igrica. HDD za ne daj boze.

Kupovina će biti obavljena u Srbiji, generalno Beogradu usled logističke dostupnosti servisiranja u budućnosti.
Max total 120.000 rsd

Pozdrav Bench i hvala vam na predlozima.
 
Poz, evo ja ovako gledam na AMD---> :) ovih vise jezgara > to ti j kao riba iz filma sa svarcenegrom Total Recall koja ima 3 sise :D cool i zvuci dobro zar ne ali je shit ipak su 2 solidne dobre bolje haha, salu na stranu posto si mi pisao i zelis da radis isto sto i ja mislim da ti mogu pomoci sa par saveta posto sam dosta proucavao sve to. Prvo za Streaming + Gaming = jak cpu min i7 zavisi do tvog budzeta ako ides na x99 platofrmu tesko... posto si rekao da kupujes u bg a cene su mnogo vece, tako da onda logicno razmisljam ostaje ti i7 6700k ili 4790k kao 2 najbolja cpu za igre po meni + sve ostalo sa 4 jezgra plus HP, zavisno sta uzmes od toga 6700k ti je ddr4 koji je sad jeftin i nema razlike u ceni od ddr3 koji je malo jeftiniji, takodje za 4790k ti treba ddr3 i druga ploca, posto je 4790k + DDR3 = z97 ploca ili ti 1150 platforma dok ti je je novi Skylake 6700k + DDR4 = z170 ili ti 1151 socket tako da sta god da odlucis nisi pogresio razmisljaj prema svom budzetu posto oba procesora 4790k i 6700k imaju pocetni radni takt na 4ghz sa tim da je 6700k skuplji oko 40-60 evra + i maticna ti je skuplja a njega oko 40 do 50 evra + ddr4 sto nije veliak razlika danas, nemoj da razmisljas o drugim procesorima iskrena preporuka, dalje graficka opet do budzeta i sam znas da ako uzmes nesto sporije neces moci na jakim detaljima da igras GTX970 se pokazala kao najbolji bang for the back sto se kaze u odnosu cene i preformansi koje dobijas, ploca sta znam sve od asus-a i msi je po meni solidno izbegavaj ASRock kao zadnju opciju a tu ti je i gigabyte kao solidan izbor zaista za plocu ne mozes puno pogresiti kad resis cpu + gpu i ram ako neces nista oc, kuciste je estetika sta znam :) eto nadam se da sam bar donekle pomogao, a ssd ako ides na 120 ili 250+ gb nista drugo ne razmislaj do samsung 850 evo kao i gtx970 u grafickom segmentu tako ti je i taj ssd disk u odnosu cene i preformansi, treba ce ti i mehanicki jedan HDD od 1-2 tb ako ces cuvati video edit i raw snimke. Na tako neku konfg 550w 80 plus gold je sasvim dovoljno ali od viska ne boli glava.
 
Poslednja izmena:
Ja bih za pocetak odgovorio na par dilema, a neke detalje nek dodaju ljudi koji su upuceniji od mene.
Ne AMD vec Intel, posle Socketa 462 i Barton procesora AMD ne drzi korak sa Intelom, to se narocito odnosi na vreme pojave core i2/5/7 procesora.
Ja se nebih zatrcavao sa ddr4 memorijom narocito u sadasnjoj situaciji kada je ddr3 dosta jeftina, gde za 100e mozes kupiti 16gb dobre ddr3 memorije.
SSD u svakom slucaju jer budzet dozvoljava.
Posto nece da overklokuje moze i jeftina ploca.
 
ja kolko vidim moze u 3 pravca da se ide

1. B85 gamer 100e + i5 4460 170e + gtx970 g1 4gb 345e + 4x4gb ddr3 100e = 715 eur
2. B85 gamer 100e + i7 4790 285e + gtx960 4g ram 230e + 4x4gb ddr3 100e = 715 eur
3. Z97 120e + i5 4690K 215e + gtx970 345e + 4x4gb ddr3 100e = 780 eur [znam da klokovanje nije pozeljno ali nije za zanemariti sto jace jezgro na sto vecoj hercazi pa makar i zarad 2x4gb rama umesto 4x4]

+ SSD 250gb i 2tb = 170e

Cene sam gledao kod Fante na KP, nemam vremena ni zivaca da gledam po domacim maloprodajama...mozda izadje na kraju 50e skuplje sto je otprilike kolko smo kratki :D
Ni sam nisam kloker al bi verovatno isao na opciju 1., ne bih zrtvovao grafu zarad boljeg cpu iako bi za renderovanje bilo pozeljno mada nisam u tim vodama da bi prelomio, niti bi se upustao u kloking crnu rupu sa jacim napajanjima, aftermarket hladjenjima, boljim ram memorijama itd :p za 100eur vise msm da bi bilo idealno i7 + gtx970 + 4x4gb rama i nema glavobolje od mozganja pa makar bilo spakovano u belo fujiCu kuciste za pocetak :D
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujem na detaljnim odgovorima, nisam stigao do danas da udjem na forum. Izgleda da cemo ici na sledecu konf, ukoliko drugar uspe da izboksuje sebi popust (nasao je neku kombinaciju kaze):
b85 gamer, i7 4790, gtx 970, 2x4 GB ddr3, HDD 7200 koji god, CM Elite 430 i neko dobro napajanje 550-600W. Pa za koji mesec, mozda vec i sledeci uzeti Samsung 850 Evo 250gb i jos 8gb RAM-a.
Zaboravio sam koliko je lako trositi tudje pare :D
 
citiram korisnika erik011,vec ima potreba drugog korisnika konfiguracije za istu namenu. dal je ovo za istog lika to ne znam.

"Ja bih na tvom mestu daleko radije isao na x99 platformu. Livestream = mnogo cpu snage i iskoristice 6 jezgara easy, plus DX12 daleko vise future-proof.
Takodje za sav video editing ce da jede taj Skylake"

od mene takodje +1 za x99
 
citiram korisnika erik011,vec ima potreba drugog korisnika konfiguracije za istu namenu. dal je ovo za istog lika to ne znam.

"Ja bih na tvom mestu daleko radije isao na x99 platformu. Livestream = mnogo cpu snage i iskoristice 6 jezgara easy, plus DX12 daleko vise future-proof.
Takodje za sav video editing ce da jede taj Skylake"

od mene takodje +1 za x99


Da to je u mojoj temi odgovorio erik011, malo mi je falilo da uzmem Skylake ali posle konsulatacije sa clanovima benc foruma + mog istrazivanja ipak sam uzeo x99 ali kosta dosta vise nego sto je ovaj momak koji je kreirao ovu temu naveo, i njemu sam napisao sta mislim da bi bilo ok i gore mu je jos jedan clan naveo opciju sa i5 to NIKAKO ako zelis live stream da igras jednostavno je NE. ( ne bukvalno ali bilo sta novije nema sanse sa i5 stucase vec probano i provereno znam sta govorim )
 
mozda cak i bolja varjanta ako ima neko ovde sa foruma ili ako zna nekog da od preko donese neku avermedia capture spravu onda ne treba brine o procesoru :)
 
Nazad
Vrh Dno