Šta je novo?

Savet za kupovinu mikrofona

atomi

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.11.2009
Poruke
1,033
Poena
199
Poslednja izmena:
Namena mikrofona?
 
ako vec dajes tolike pare uzmi blue yeti pro
 
blue yeti pro je vise za studio.lepsi zvuk za YouTube se dobija sa blue yeti.

Mislim da blue yeti ima naj "lepsi" zvuk sto se tice YouTube voice recordinga.

Audio Tehnica 2020 ima cist voice,ali to moze iritantno da zvuci.
 
ma kupi sta ti se vise svidja sad dal je ovo ili ono bolje totalno je nebitno.
 
могу да препоручим само један микрофон - Sony ECM-CS3

перфектан у сваком погледу, довољан за све потребе. уколико имате вишак пара, можете и да их спалите (или дате сиротињи)

[youtube]Rw6iXSTzCr4[/youtube]

[youtube]WsLddwO15PE[/youtube]
 
Poslednja izmena:
Dopada mi se taj Sony...gde može da se nađe?

@Atomi:

Kupi Audio Tehnica 2020USB+ i ne izvodi...provereno dobar mic.
 
могу да препоручим само један микрофон - Sony ECM-CS3

перфектан у сваком погледу, довољан за све потребе. уколико имате вишак пара, можете и да их спалите (или дате сиротињи)

Na sta povezujes taj mikrofon kad snimas?
 
2020USB+ je cuven po svom cistom i veoma lepom bojom (zvuka) rikordinga,ali za YouTube to moze ponekad iritantno da zvuci bas zbog toga sto ima takav zvuk to sam ja sve vec uporedio.

Bolji je i od cuvenog Zoom H1 za YT
 
Tonski snimak iritantno zvuči kada je loš govornik, loša tehnika snimanja, loš tj. bučan ambijent, loša oprema za snimanje i/ili loša obrada snimka. Tim redosledom. Za YouTube ili za bilo šta drugo. Reći da je mikrofon nepodesan zato što daje čistiji i kvalitetniji snimak je slično kao kada bi neko rekao da je dobra, jaka grafička kartica loša zato što je prejaka za neku namenu. Koji snimci na YT estetski i tehnički najbolje zvuče? Oni koji su najbolje snimljeni u svakom aspektu snimanja, uključujući i najbolje mikrofone, kvalitetne studijske mikrofone. Sad, ako se nekom boja snimka pomoću nekog mikrofona više sviđa zato što se snimak neće obrađivati je druga priča. Zavisi i ko, na čemu i kako sluša i prosuđuje.
 
Druze Atomi, kako si se oporavio nakon povrede na radu ?

 
Eto, Atomi, video si da je najbolje da koristiš Blue Yeti. Savetujem kardioid karakteristiku usmerenosti. Uz svest o tome sa koje strane mikrofona treba pričati i sa koje udaljenosti. Ipak, najveći problem je način izlaganja. Navežbaj malo kako da pričaš, upoređuj snimke samog sebe sa pravim VO (Voice Over) majstorima pa se ispravljaj. Zaboravi na taj sanjivi "baš me briga kako zvučim jer sam baš opušten, iskusan i cool" glas. Mislim, "ako je tebi dobro, onda ništa".
 
Nazad
Vrh Dno