Šta je novo?

Prvo BSOD 116 + atikmpag.sys + vertikalne zelene linije a onda ni da se uključi

AlexxandarYo

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
390
Poena
619
U pitanju je Lenovo ideapad Z565

Doneli smo ga iz servisa stajao je u kući pa bar 4 sata pre nego što je uključen...
Kada je počeo da podiže windows tokom boot screena primetio sam siroke zelene linije, oko 3 cm, bledo zelene par sekundi kasnije situacija iz naslova teme. Sada kada ga uključim zavrti malo ventilator u unoj brzini i odmah uspori, radi minimalno.. mislim da ni POST ne završi...
Mislim da mu je crkla grafička ili se opet razlemila, mada mislim kada da stigne da se razlemi u tih 20-30 sekundi što je radio?
Uslikao sam BSOD
DSC_8174.jpg

Inače ovo mu je treći povratak iz servisa...
Laptop je prvi put crkao početkom jula i to zato što se pregrejao pa mu se razlemila grafička, pa smo ga posle odmora tek u avgustu odneli u servis, kažem im tamo na šta sumnjam. Pozovu me dve nedelje kasnije i kažu da se grafička jeste razlemila, i da su uspeli da vrate čip nazad na noge...
Donesem kući laptop pokrenem ga za 5 minuta on VREO, GPU-Z kaže 82C a CPU na 1%, otvorim da vidim da li su mu zamenili termalnu pastu (ja sam ga čistio godinu dana ranije i stavio sam mu novu pastu, neka noname bela kao lepak za drvo, drugar me častio njom, uzeo iz njegove firme :p inače sumnjam na tu pastu da je ona sve to započela)
U svakom slučaju ovi u servisu su samo namazali njihovu pastu preko ove moje, vratim sutradan laptop i zamolim ih da očiste to i stave novu. Par dana kasnije dobijem laptop nazad, i radio je sasvim ok jedno 7-10 dana, onda se ponovo pojavio BSOD. možda je i tada bilo zelenih linija nisam siguran ima jedno 2 nedelje najmanje od tada... i onda su mi danas vratili laptop i opet ne radi.
 
Poslednja izmena:
Uslikao si...kao Leonardo da Vinci.
Pitanje sta su mu radili u servisu? najverovatnije su odradili reflow.
A to ti je slaba vajda, desava se to sto ti se desava...moze da drzi 6 meseci a moze i
pola sata, nema garancije.
Nesto bolja solucija bi bila prekuglavanje cipa, ali nije jednostavno ni jeftino.
Sad koliko bi ti se to isplatilo da radis?
 
Ako se vidi nova pasta preko stare nisu radili reflow ... jer jelte skinuli bi pastu ako greju cip .... valjda bi skinuli nisu toliki bilmezi nadam se :)

zamena GPU cipa nije nesto nemoguce ali nije ni jeftino pitanje je koliko se isplati.

I na kraju ... nije ti ta bela pasta napravila to ****** orim ako nisi posle toga lose vratio kuler pa nije bilo hladjenja .... ona jeste losija od nekih skupljih resenja ali radi posao.
 
Ta bela ne radi nikakav posao, vise smeta nego sto koristi. Ona se pri vecoj temperaturi razlije okolo i vise nema efekta. Samo siva ili srebrna i mirna glava. Na nekim grafickim cipovima se koristi ona termalna zvaka i ona isto treba da se zameni ako se pohabala ili izcepala. Tu ne stavljati pastu jer obicno hladnjak ima aluminijumsko jezgro umesto bakarnog kao kod CPU-a.
Ovo za zamenu cipa kazem zato sto reballing nece pomoci jer je problem izmedju samog cipa i pakovanja koje se lemi, zato ne traje dugo. Da li se isplati zavisi od modela.
 
Nazad
Vrh Dno