Šta je novo?

Thin mini-ITX kuciste u Srbiji?

Silverstone imaš na http://www.racunari.net/, ako i nemaju ovaj Petit, vidi da li može da se poruči da ne cimaš iz USA, ja inače uzeo Antec ISK110 preko mađara, ~95€ izašlo. Maaaalko je veće od ovih (2cm u jednu stranu zbog napajanja), ali isto ima VESA mount i može iza monitora da se okači.
 
Hvala ljudi. :)

Pokusao sam da narucim online Chieftec IX-01B-OP iz jedine prodavnice u kojoj sam ga nasao, ali niti sam dobio mail potvrde od njih niti bilo kakav drugi odgovor.

~95e za Antec mi zvuci mnogo. U tom slucaju cu radije iscimati nekog da mi donese PT13 iz US za ~40e.

Znam da ovo vec svi znaju, ali moram i ja da napomenem da je Srbija uzasna po pitanju kupovine bilo kakvog proizvoda koji nije mainstream (da ne kazem niche proizvod). :( Thin ITX plocu koju sam hteo sam jedva nasao u jednoj prodavnici, Intel Core S ili T seriju procesora sam morao da porucim od madjara, srecom sad mogu da se nabave DDR3L SODIMM i mSATA po relativno normalnim cenama (kad sam pre godinu dana kupovao za NUC, morao sam i to da porucim sa ebay-a), a nalazenje thin ITX kucista (bilo kakvog) je nocna mora. :(
 
Bilo šta za ITX u Srbiji je uglavnom noćna mora, godinama imam miniITX računare kući i svaka promena računara izaziva ogromnu količinu frustracije.
 
Pokusao sam da narucim online Chieftec IX-01B-OP iz jedine prodavnice u kojoj sam ga nasao, ali niti sam dobio mail potvrde od njih niti bilo kakav drugi odgovor.

Nazvao sam ih da proverim porudzbinu jer nisam dobio nikakav mail za potvrdu i rekli su im da im taj sistem za online porucivanje bas i ne radi i da mu ja izdiktiram model kucista, da on proveri da li ga imaju. I naravno nemaju. :(
Jos jedno lepo iskustvo sa nasim prodavnicama IT komponenti. :)

Ima neko ideju gde da nabavim to kuciste? Posto ga je ocigledno u nekom trenutku bilo kod nas...
 
Madjari to the rescue opet. Narucio Chieftec za 30e. :)
 
~95e za Antec mi zvuci mnogo. U tom slucaju cu radije iscimati nekog da mi donese PT13 iz US za ~40e.

Znam da ovo vec svi znaju, ali moram i ja da napomenem da je Srbija uzasna po pitanju kupovine bilo kakvog proizvoda koji nije mainstream (da ne kazem niche proizvod). :( Thin ITX plocu koju sam hteo sam jedva nasao u jednoj prodavnici, Intel Core S ili T seriju procesora sam morao da porucim od madjara, srecom sad mogu da se nabave DDR3L SODIMM i mSATA po relativno normalnim cenama (kad sam pre godinu dana kupovao za NUC, morao sam i to da porucim sa ebay-a), a nalazenje thin ITX kucista (bilo kakvog) je nocna mora. :(

Slažem se da nije ovaj Antec među najjeftinijima, ipak, uz njega dobiješ i kršteno napajanje koje izađe nekih 30tak€ da ga kupiš sa strane i ima konektor i za Thin ITX ploče, mada je kućište ipak za neku standardnu ITX i zbog provetrenosti i visine podržanih coolera. Interesantno i da mi ovaj običan SODIMM 1333 iz potpisa radi na 1.2v@1600, kolika je realno potreba da se ujuri baš DDR3L?

Broadwell ili S/T procesori su standardno misterija kod nas, kao i sve ostalo što se proda 1 kom kvartalno, ali stvarno su mađari osveženje na ovom tržištu - sve skoro može da se nabavi, cene pristojne, otvoreni za saradnju, komuniciraju, može da se poruči, pita... otprilike kako bi trebalo da je u prodavnicama da je normalna država. :) Izgubio sam volju više da uopšte gledam domaće radnje, bacim pogled da vidim da li uopšte postoji kod nas nešto i da nije bar 30% skuplje, pre nego što završim na kp. :)
 
Poslednja izmena:
Kod nas uglavnom mogu LC-Power kućišta da se nađu.

Ovo je približno onome što ti hoćeš.

Ovde pogledaj ostatak ponude.
 
Slažem se da nije ovaj Antec među najjeftinijima, ipak, uz njega dobiješ i kršteno napajanje koje izađe nekih 30tak€ da ga kupiš sa strane i ima konektor i za Thin ITX ploče, mada je kućište ipak za neku standardnu ITX i zbog provetrenosti i visine podržanih coolera. Interesantno i da mi ovaj običan SODIMM 1333 iz potpisa radi na 1.2v@1600, kolika je realno potreba da se ujuri baš DDR3L?

Broadwell ili S/T procesori su standardno misterija kod nas, kao i sve ostalo što se proda 1 kom kvartalno, ali stvarno su mađari osveženje na ovom tržištu - sve skoro može da se nabavi, cene pristojne, otvoreni za saradnju, komuniciraju, može da se poruči, pita... otprilike kako bi trebalo da je u prodavnicama da je normalna država. :) Izgubio sam volju više da uopšte gledam domaće radnje, bacim pogled da vidim da li uopšte postoji kod nas nešto i da nije bar 30% skuplje, pre nego što završim na kp. :)

Za DDR3L nisam siguran. Kada sam uzimao NUC sam video da ovo pise na sajtu i nisam hteo da rizikujem: "Two SO-DIMM slots supporting up to 16 GB of 1600/1333 MHz 1.35V DDR3L memory (Note: 1.5V DDR3 memory is not supported)"
http://www.intel.com/content/www/us/en/nuc/nuc-kit-d54250wyk.html

Kad je u pitaju ovaj sistem koji sada pravim, koristim istu plocu koju vidim kod tebe u potpisu Asus H81T, i koliko vidim ona ne zahteva DDR3L.

Sto se tice procesa kupovine, i kod mene je isto. Ako uspem da nadjem nesto kod nas u radnji i ako je podnosljiva razlika u ceni, kupicu u radnji. Mada, madjari su zakon za redje i skuplje komponente.

Kod nas uglavnom mogu LC-Power kućišta da se nađu.

Ovo je približno onome što ti hoćeš.

Ovde pogledaj ostatak ponude.

Ovo prvo jeste priblizno tome sto ja trazim i video sam da ga ima kod nas za ~40e. Ipak, gledao sam da nadjem neko bez napajanja, jer dosta ovakvih kucista koje dolaze sa napajanjem imaju tu elektroniku u kucistu koja mi ne treba i bespotrebno cini kuciste vecim iako mogu da se izvade. Planirao sam da kupim adapter od 180W, ako nadjem FSP super, ako ne nadjem onda cu uzeti neki nov HP punjac za laptop.
 
Slažem se, za Thin ITX je nepotrebno to napajanje u kućištu kad ide direktno u ploču 19V, ja sam izvadio iz Anteca i upotrebio za drugu stvar, a ujedno se i oslobodi dosta mesta. Posebno kad ne moraš u malom kućištu da razvodiš 24pin kabl, picoPSU je zakon za to, jedino ga visina ograničava.
 
Slažem se, za Thin ITX je nepotrebno to napajanje u kućištu kad ide direktno u ploču 19V, ja sam izvadio iz Anteca i upotrebio za drugu stvar, a ujedno se i oslobodi dosta mesta. Posebno kad ne moraš u malom kućištu da razvodiš 24pin kabl, picoPSU je zakon za to, jedino ga visina ograničava.

Reci mi, za taj tvoj i3 je dovoljan 90W adapter (vidim da mu je TPD 54W)? Ja sam uzeo 4690S koji je dosta jaci, pa se jos uvek razmisljam da li da uzmem 120W ili 180W? Inicijalno sam planirao da uzmem 4790S i za njega bih uzeo sigurno 180W, ali ne znam da li mi za ovaj i5 treba vise od 120W.
 
Ako nisi video, pisao sam detaljnije kako izgleda potrošnja ovde http://forum.benchmark.rs/showthrea...šenja-saveti&p=4348392&viewfull=1#post4348392

E, sad, ne znam koliko je TDP tih S i T varijanti, ali cenim da bi bili baš knap pri nekom full load na 90W, mada ove mašine i nisu za 24/7 100% CPU opterećenje.

Lepa tema, lep setup. Taj Antec stvarno lepo izgleda. Cime si merio potrosnju sistema? Imas uredjaj tipa KillAWatt ili nekom drugom metodom?
Vidim da si stavio Noctua low profile cooler i Gelid pastu, kako si ih nabavio i koliko su te izasali? (ako nije tajna ;))

TDP S-ova je 65W, a T-ova je 35W ili 45W kod jacih modela. Jacina adaptera mi je jedina dilema... Da li da uzmem oko 120W koliko bi trebalo da bude dovoljno ili da uzmem 180W i da budem siguran... Ovi drugi su kontam skuplji, samo ne znam kolika je razlika.

P.S. Pitao bih te preko PP-a ove stvari jer nisu vezane za temu thread-a, ali kontam da ce nekom sa foruma mozda biti korisno da naleti na ove podatke ako bude sklapao ovako nesto malog formata. :)
 
Moja mašina iz potpisa u full load (CPU+GPU) vuče 140W iz utičnice (dakle oko 125W od napajanja, koje mi je potpuni overkill, al' mi bilo žao da ga prodam, a jako je efikasno čak i na malom opterećenju).

Ista konfiguracija bez grafike (GTX750Ti) iz utičnice je vukla 30W idle - 80W u load-u.

Mislim da bi sa S procesorom i bez diskretne grafike trebalo da budeš siguran sa nekim 120W adapterom.
 
Poslednja izmena:
Lepa tema, lep setup. Taj Antec stvarno lepo izgleda. Cime si merio potrosnju sistema? Imas uredjaj tipa KillAWatt ili nekom drugom metodom?
Vidim da si stavio Noctua low profile cooler i Gelid pastu, kako si ih nabavio i koliko su te izasali? (ako nije tajna ;))

TDP S-ova je 65W, a T-ova je 35W ili 45W kod jacih modela. Jacina adaptera mi je jedina dilema... Da li da uzmem oko 120W koliko bi trebalo da bude dovoljno ili da uzmem 180W i da budem siguran... Ovi drugi su kontam skuplji, samo ne znam kolika je razlika.

P.S. Pitao bih te preko PP-a ove stvari jer nisu vezane za temu thread-a, ali kontam da ce nekom sa foruma mozda biti korisno da naleti na ove podatke ako bude sklapao ovako nesto malog formata. :)

Naravno, pa zato i postoji forum. :)

Mereno je Voltcraft EnergyLogger-om koliko vuče svaki comp iz zida. Ja sam gledao 135W HP/Compaq adaptere dok sam planirao neki jači procesor, mislim da će ti oni biti sasvim dovoljni, naročito uz S/T model, još ako i oni mogu da izguraju neki mali undervolt, ihaaaj. :) Pričamo, naravno za dugotrajniji 100% load, za svakodnevno korišćenje teško da će ti ceo comp povući više od 50-80W.

Inače, Noctua je uzeta u VIP House, oko 40€ izašla, mislim da je bila poslednja, mada trebalo bi da može i kod mađara da se nađe. Gelid mi je ostao od watercool setupa kad sam poručivao sa Aquatuning.de, mada imaš sad i http://forum.benchmark.rs/showthread.php?363069-Grupno-narucivanje-sa-EK da se zapljuneš za koju tubu ako nije delević poslao porudžbinu. :)
 
Moja mašina iz potpisa u full load (CPU+GPU) vuče 140W iz utičnice (dakle oko 125W od napajanja, koje mi je potpuni overkill, al' mi bilo žao da ga prodam, a jako je efikasno čak i na malom opterećenju).

Ista konfiguracija bez grafike (GTX750Ti) iz utičnice je vukla 30W idle - 80W u load-u.

Mislim da bi sa S procesorom i bez diskretne grafike trebalo da budeš siguran sa nekim 120W adapterom.

Mereno je Voltcraft EnergyLogger-om koliko vuče svaki comp iz zida. Ja sam gledao 135W HP/Compaq adaptere dok sam planirao neki jači procesor, mislim da će ti oni biti sasvim dovoljni, naročito uz S/T model, još ako i oni mogu da izguraju neki mali undervolt, ihaaaj. :) Pričamo, naravno za dugotrajniji 100% load, za svakodnevno korišćenje teško da će ti ceo comp povući više od 50-80W.

Hvala, ljudi. Nabavio sam od drugara HP 135W i kupio merac potrosnje i pustio nekoliko strest testova. Merac nije pokazao nista znacajno preko 80W. CPU-z mi pokazuje da je idle VCore ~0.69V, a pod punim opterecenjem ide do ~0.96V, pa nisam siguran da li uopste treba da pokusavam undervolt. Temperature nisu presle 65C,a ventilator je svo vreme radio na oko ~1100 RPM (stok kuler sa svojom preapplied pastom :trust:).

Kuciste mi je stiglo Chieftec IX-01B-OP, ali je nazalost stock kuler (koji mi deluje da radi super) koji milimetar previsok za njega, pa sam porucio Raijintelk Zellos (nisam uspeo da nadjem NH-L9I - nijedna prodavnica ga nema na stanju, a kazu da nema ni kod dobavljaca). Valjda nece biti gori od stock kulera. :D

Sad me muci adapter. Nisam bas rad da kupujem polovan, a nov ne mogu da nadjem preko 120W. :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno