Šta je novo?

Windows Server 2003 RAID1 upgrade na vece HDD

bora bora

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,318
Poena
200
Trenutno su na Windows Serveru 2003 dva hard diska od po 160gb u RAID1 na Primergy Econel 200 masini, kupio sam dva hdd-a od po 1tb, otkacio jedan od 160gb, zakacio 1tb da vidim hoce li ga server prepoznati i hoce, punu velicinu od 930gb...

Moje konkretno pitanje je kako najbezbolnije upgrade-ovati hard diskove, uzevsi u obzir da su mi iskustva sa serverima = kondisn zero :d

Kada sam prikljucio 1tb umesto jednog od 160gb, nije krenuo automatski da ga mirror-uje... pretpostavljam da to mora iz biosa [ctrl + m]? Kako dalje, s obzirom da su po 3 particije na originalnim hdd [koje vidi kao jedan disk], da li isto tako samo srazmerno vece da napravim i na novim od 1tb pa onda da svaku ponaosob pustim kroz bios da mirror-uje ili treba da bude hdd bez particija [unallocated]? I znaci li nesto sto je "LSI" RAID1?

Razmisljao sam da jednostavno kloniram sadrzaj originalnog HDD na oba nova od po 1tb, i samo da ih ubacim umesto starih HDD, teoretski bi trebalo da radi, no verovatno ima neka zackoljica pa bi kroz bios bilo sigurnije...?

Hvala unapred na pomoci! :)
 
1. Kloniraj sistem svakako, ako se nešto ukaki. :)

2. Kada staviš 1TB hard pokraj postojećeg od 160GB, i pustiš mirror, on će onaj od 1TB da "pretvori" kao da je 160GB, tako da to ne pije vodu. Koji je kontroler u pitanju, pročitaj dokumentaciju, možda postoji mogućnost da ubaciš taj od 1TB, odradiš mirror, a onda izbaciš poslednji od 160GB, ubaciš drugi od 1TB i opet odradiš Mirror, a onda kroz podešavanja iz BIOSa kontrolera povećaš kapacitet na max.

Neki kontroleri to podržavaju, neki ne.

Ako ne podržava, u slučaju ti ne preostaje ništa drugo da kloniraš sistem a Acronisom na primer, a onda staviš 2HDDa od po 1TB i definišeš novi raid i onda razviješ klon nazad.

U svakom slučaju prvo napravi image sistema.
 
Kloniran sistem, no sad da vidim koji je RAID kontroler i kako se povecava prostor na max nakon kloniranja. Nadam se da podrzava tu opcije, jer ce u suprotnom biti nezgodno, mora malo da pitam google i yt da vidim da li je i kako neko nesto slicno radio. Hvala na pomoci ;)
 
Možda si završio već ceo posao, ali ako nisi, probaj sa EaseUS Todo Backup. Trebalo bi da može da uradi baš to što tebi treba.
 
Taj program i koristim, uspesno sam klonirao i prebacio sa ssd na ssd ceo sistem pre neki dan na obicnom kompu, nevezano od servera cije resavanje je trenutno na stand by ali planiram isto da kloniram sa originalnog na jedan ili dva nova pa cemo videti sta ce biti.
 
Nazad
Vrh Dno