Šta je novo?

Snižene cene, dobre ponude, akcije...

Sc8eR

Poštovan
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruke
257
Poena
95
Ako sam promašio podforum premeštajte, ako ovakva tema nije dozvoljena brišite.

Dakle, ideja je da se na jednom mestu pronadju dobre ponude domaćih prodavnica (ali stvarno dobre ponude a ne ona fantomska sniženja gde je snižena cena veća od realne).

Znači ako naletite na nešto stvarno povoljno a znate da vredi obavestite narod. Ne moraju to biti linkovi do prodavnica pošto je to zabranjeno, samo napišite proizvod i cenu i verujem da će većina pronaći (eventualno link do itsvet-a ili mobilnogsvet-a ako sme).


Za početak, procesor i7-3820 za 252e.
 
Nebi bilo lose i polovne tehnikalije al iz pouzdanih izvora naravno!
To bi bio i moj predlog pa sve u jednu temu [emoji6]
 
Ne bi bilo loše da sve stane u jednu temu, ali to otvara vrata raznom reklamiranju. Šta sprečava ljude da preporuče svoj proizvod (ili svojih prijatelja) koji prodaju na nekim oglasima? Ali možemo probati. Ideja je da narod uštedi pare na ovaj ili onaj način.

Samo da se tema ne pretvori u top-šop reklamu :)
 
Slažem se :)
Samo još da se javi neko od moderatora da vidimo da li su dozvoljeni linkovi do itsveta i mobilnog sveta ili makar hintovi (na slovo na slovo :D).
 
Moze link ka odredjenom proizvodu ili vanseriskoj akciji, ali ako to predje u reklamiranje obustavicemo sve ovo. Znaci samo nesto sto je po necemu posebno, a ne svakidasnje akcije koje imaju vecine prodavaca.
Svako ko bude krsio ova pravila i zloupotrebio temu bice bez opomene kaznjen.
 
^^ Može to da ide u faq na vrhu... Super tema... :)
 
Moze link ka odredjenom proizvodu ili vanseriskoj akciji, ali ako to predje u reklamiranje obustavicemo sve ovo. Znaci samo nesto sto je po necemu posebno, a ne svakidasnje akcije koje imaju vecine prodavaca.
Svako ko bude krsio ova pravila i zloupotrebio temu bice bez opomene kaznjen.

Malo mi je bezveze ovo za kažnjavanje bez opomene iz 2 razloga:

1. Posle koje granice počinje reklamiranje?
Zato sam predložio da se stavljaju linkovi do it ili mobilnog sveta jer to nisu online prodavnice i to ne smatram reklamiranjem.

2. Šta definiše "vanserijsku" akciju. Jel to 10% popusta na realnu cenu? 15%?

Slažem se da većina prodavnica ima svakodnevne akcije i zato sam naveo da se ovde ne postavljaju "fantomske" akcije gde su snižene cene veće od početne realne cene.
Takodje, ne treba postavljati akcije gde je ušteda mizerna.

Primer dobre ponude (po meni):

Matična ploča ASUS MAXIMUS VII GENE za 17000din (redovna cena 22000din i više)

EDIT: sad sam video da ploča više nije u ponudi... Verovatno rasprodato, što je znak za dobru ponudu. Ali dobro, može da posluži kao primer.
 
Poslednja izmena:
Dobra ideja i drago mi je da se moderatori slažu.
Po meni treba postavljati i dobre ponude sa kp, pa čak i sa bencha.

Mislim da smo svi dovoljno razumni da lako prepoznamo zlonamerne postove ili reklamiranje koje može svako od nas da prijavi i pomogne moderatorima.

Ako neko pogreši, pa postavi proizvod koji nije baš ekstra sniženje, neko će reagovati i reći da nije baš tako dobra ponuda i slično pa ni to nije problem. Važno je da je tema živa.

Neće ovi pojedinačni postovi generisati milione pregleda, pa ako se postavi neka manja akcija , ili ako se desi neko suptilno reklamiranje, to neće biti preveliki problem.

Takodje, dobre ponude su kratkoročne prirode najčešće tako da ni brdo postova neće gušiti temu. Praktično će biti aktuelni samo poslednji postovi u smislu teme.

+ za temu. :)
 
Poslednja izmena:
Cini se kao dobra ideja ali realno svako ko kupuje nesto od tehnike a clan je foruma ima internet i ako mu nesto treba pretrazuje.
Druga stvar je ako se dvoumi sta da kupi pa trazi savet na forumu.
 
Cilj je da ne mora da pretražuje, to jest možda ne zna tačno šta hoće ali zna da mora da mu se uklopi u budžet.

Možda neko želi da kupi npr. monitor, pa mu nije toliko bitno koja je marka ili tip panela dokle god je odgovarajuće veličine i naravno odgovarajuće cene (a usput nema problem da sačeka).
Za tako nešto moralo bi da se proveri ili cena svaki monitor na itsvetu (eponudi) ili redom otvarati prodavnice i sortirati po ceni dok se ne nadje odgovarajući. Može se i filtrirati po odgovarajućoj ceni (recimo) ali to bi onda moralo da se radi svakodnevno pošto ne znaš kada će određena prodavnica da objavi akciju a i opet moraš proći kroz 100+ monitora.

Ovako svako može pratiti temu, pa ako naidje nešto dobro... Možda kupi i nešto što nije planirao da kupi ali mu se svidela povoljna cena. Uz to, može dobiti mišljenja forumaša o proizvodu bez potrebe da otvara novu temu.

Sve ovo bi funkcionisalo samo ako tema zaživi. A da bi zaživela moramo sa reči da pređemo na dela :D
 
Ne slažem se sa temom zato što milion sajtova prodaju komponente a da ih ne mogu ni pod razno nabaviti, bitno je da piše da je cena niža za par stotina ili hiljada dinara od ostalih prodavaca.

Kao primer bih izdvojio SSD koji sam kupovao u domaćim prodavnicama pre nešto manje od mesec dana i krenem da tražim po sajtovima i svi se utrkuju ko će niže da postavi cenu i svuda je akcija za Samsung S650 i rekoh ajde da kupim, pošaljem mail Monitoru, nema odgovora, pošaljem mail Atomu (par stotina više nego kod Monitora) kažu da ga ne mogu nabaviti ali da će mi javiti za par dana kada ga nabave. Prošlo je skoro mesec dana odgovor nije stigao. Na kraju okrenem KP prodavca i čovek kaže imam Samsung, cena tolika, platim, preuzmem novo i neotpakovano i evo radi ko sat.

AKCIJA: U Emmiju sam naručio preko Web-a pre nedelju dana toner za štampač i svuda je oko 1.200 din, kod njih je 700 din. Pošalju mi odgovor:

Poštovani,

Vaša porudžbenica je u obradi.
Robu smo poručili od dobavljača za Vas.
Kontaktiraćemo Vas čim stigne roba za Vas.

Još nema odgovora. U međuvremenu pošto mi je trebalo štampanje više desetina papira odem i kupim tamo gde nije akcija i platim 1.200 dinara.

Eto to su akcije domaćih prodavaca pa jedino da tema zaživi tako što će svako staviti šta je kupio, od koga po kojoj ceni, koja je razlika u odnosu na druge prodavce i koliko je čekao.
 
Oni koji planiraju da zloupotrebe temu odlicno znaju na sta sam mislio. Takodje oni koji bi pisali nebuloze neka dobro razmisle pre postovanja.
Zna se sta je vanserijska akcija i po cemu se razlikuje od pamfleta koje nalazite u postanskim sanducicima ili koji iskacu na netu.
 
Ne mislim da je dobra ideja da licni oglasi budu kaceni. Moze doci do zloupotreba/namestanja/uticanja na one koji se manje razumeju.
Samo maloprodaje.
 
Ne slažem se sa temom zato što milion sajtova prodaju komponente a da ih ne mogu ni pod razno nabaviti, bitno je da piše da je cena niža za par stotina ili hiljada dinara od ostalih prodavaca.

Kao primer bih izdvojio SSD koji sam kupovao u domaćim prodavnicama pre nešto manje od mesec dana i krenem da tražim po sajtovima i svi se utrkuju ko će niže da postavi cenu i svuda je akcija za Samsung S650 i rekoh ajde da kupim, pošaljem mail Monitoru, nema odgovora, pošaljem mail Atomu (par stotina više nego kod Monitora) kažu da ga ne mogu nabaviti ali da će mi javiti za par dana kada ga nabave. Prošlo je skoro mesec dana odgovor nije stigao. Na kraju okrenem KP prodavca i čovek kaže imam Samsung, cena tolika, platim, preuzmem novo i neotpakovano i evo radi ko sat.

AKCIJA: U Emmiju sam naručio preko Web-a pre nedelju dana toner za štampač i svuda je oko 1.200 din, kod njih je 700 din. Pošalju mi odgovor:

Poštovani,

Vaša porudžbenica je u obradi.
Robu smo poručili od dobavljača za Vas.
Kontaktiraćemo Vas čim stigne roba za Vas.

Još nema odgovora. U međuvremenu pošto mi je trebalo štampanje više desetina papira odem i kupim tamo gde nije akcija i platim 1.200 dinara.

Eto to su akcije domaćih prodavaca pa jedino da tema zaživi tako što će svako staviti šta je kupio, od koga po kojoj ceni, koja je razlika u odnosu na druge prodavce i koliko je čekao.

To je sada vec drugi problem (Srbija). To se dešava i sa predmetima koji nisu na akciji...
Ali to može da pomogne da isfiltriramo ozbiljne prodavnice od "mućkova". Ljudi mogu prijaviti da li je neko uspeo da poruči dati proizvod ili je dobio taj odgovor koji spominješ.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao što je rečeno samo maloprodaje.
 
Je l' ima neki popust na laptopove na ovom CEHA sajmu?
 
na ceha snižena cena DTMC3/32GB na 1400 rsd, sad gledam cenu, sniženje onako na grubo 30% možda i više
 
Huawei ascend p6 za 167e (redovna cena je oko 210)

Video sam samo cenu na mobilnom svetu, a ta prodavnica nema online shop pa ne da proverim...
http://mobilnisvet.com/mobilni/3766/Huawei/Ascend-P6

Telefon super izgleda (metalno kuciste, tanak, kompaktan) ima 2 GB rama i 8/16GB memorije (zavisi od verzije, ne znam koja se ovde prodaje...)

Mana je sto je telefon iz 2013-e i 4.4.2 kitkat...
 
Nazad
Vrh Dno