Šta je novo?

USB Device Over Current Status Detected ! !

Masinist

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2006
Poruke
767
Poena
345
Zdravo!
Čitah po netu ali ne nadjoh rešenje !
Obično je problem fizički oštećen USB ulaz na ploči ili kučištu, ALI kod mene nije taj slučaj.
Ištekam iz ploče i USB2.0 i USB3.0 kablove od kučišta i isto neće.
Jedino sam uspeo kad sam SVE komponente izvadio iz kučišta pa vratio (i ploču) !
Radilo 5 dana i opet neće.
Problem se pojavio kad sam zamenio hladjenje CPU-a. Hteo sam baš danas i novi sistem da podignem (isto Win7 Pro x64).
Temperature CPU-a su opale za koji stepen, ništa specijalno. Nije OC kod mene godinu dana, i to sam planirao uskoro.
CPU je skapirati i lapovan, ali godinu dana radi BEZ ikakvog problema.
Ploča ima i prekidač na njoj da se sistem odma podigne u BIOS, medjutim neće i to me nervira zbog čega su ga onda stavljali kad ne radi ?!
Tj. ovo ispadne velik problem !
:-(
Svaki predlog je dobrodošao !
 
Ja sam juce otvorio istu takvu temu,pogledaj.
 
Pročitao sam tvoju temu kao i sve ono na engleskom još ranije. Proverio sam fizičko stanje svih USB-ova i svi su OK, nigde ništa pokidano ili zaglavljeno u njih. Takodje ni na ploči ni jedan pin ne fali niti je iskrivljen, ni jedan kondezator nije naduven ili pukao.
Ostalo još da nadjem plastične podloške i stavim izmedju kučišta, ploče i zavrtnjeva !
Mada mislim da je od toga slaba vajda !
Da li neko zna gde ima da se kupe plastične podloške za matične ploče ?
 
Zalepio izolir traku na sve vijke sto strce sa zadnje strane ploce, kao i preko svih otvora na ploci kroz koje idu vijci za kuciste.
Evo radi bez problema.
:)
Jos sumnjam na USB 3.0 prednji panel, da ga nisam nekako pritiskom priblizio limu, provericu AKO mi se opet "zakuca".
Odmah sam mu ubacio novi (tj, isti) BIOS.
I to je negde bio savet pa reko da poslusam.
 
Hmm, i dalje zeza !
:-(
Sad je drugacije: pritisnem dugme za paljenje, on pokrene i brzo ugasi pa pokrene paljenje ponovo. Ekran crn, ne dobija signal, a komp vrti u nedogled !
Istekam kabl od napajanja i vratim, kliknem na dugme za paljenje i on se upali sa opcijama za podesavanje BIOS-a. Nista ne diram, izadjem bez cuvanja iz BIOS-a, i on normalno podigne sistem.
Najnormalnije radi bez ikakvih problema u igrama (to je najzahtevnije trenutno sto radim na kompu).
?
 
SilverStone Strider Plus SST-ST85F-P
850W
Papiri su mi negde kod mojih, ali mislim da je jos u garanciji plus sto nikada i nije optereceno bilo nesto, maks 50% i to sada !
Provericu da se nije koji kabal istekao ili da je fizicki ostecen...
Palo je to i meni na pamet ali iz gore navedenog sam ga precrtao kao moguci problem.
 
Sad kad ukljucim, ne pali ekran a komp radi u pozadini.
Izvucem kabl iz napajanja (ne drzeci power dugme 4 sekunde da se ugasi) i ustekam, pritisnem dugme za paljenje i udje u BIOS podesavanja i ispise da treba da podesim parametre. Samo izadjem iz BIOSa i on podigne sistem.
 
Ako imas mogucnosti da pozajmis napajanje uradi to. Pre toga mozes da il predzamperises plocu ili da istekas iz struje i izvadis bateriju dok se bios ne resetuje na default. Moze neka bios broja da gusi
 
https://www.youtube.com/watch?v=kA81qma4C9Q

˝PSU capacitors are still charged. A 10 megaohm resistor between 5VSB and GND on the ATX main connector would bleed them faster. It won't fix your issue though, many of the intel boards require a minimum 5VSB voltage draw of 0 volts, some PSUs have it, some do not. Switching PSUs would be the most economical solution.˝

Ovde pise o nekoj nekompatibilnosti izmedju intel platforme i nekih napajanja. Medjutim meni je lepo radilo dok nisam zamenio hladjenje (AIO vodeno za slicno vece).
Napajanje ce skoro 4 god (garancija bila 3) pa cu ga odneti da pogledaju (AKO nadjem SilverStone servis u Srbiji, ako ne kod lika sa Banjice).
 
Poslednja izmena:
Bilo mi je logicnije da je graficka krenula da riknjava (pu, pu - daleko bilo) mada u igrama nikad nije zezala, nego napajanje.
Kupio novu Duracell DuraLock 2032 3V bateriju i zamenio umesto TIANQUI koja je bila u ploci i sad sve normalno radi !!!
:)
 
Nazad
Vrh Dno