Šta je novo?

Instalacija Office 2016 ali bez Access...i slicne stvari

nikola2004mkd

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2004
Poruke
218
Poena
320
Zelio sam da instaliram Office 2016, cisto da vidim sta ima novo, ali izgeda da nikako ne mogu da odaberem sta zelim da instaliram. Kada instalacija se pokrene instalira sve stvari bez pri tom da da neku opciju.
Kako je moguce da instaliram samo Word, Excel i Powerpoint bez Skype i ostale stvari?
 
Postoji već Office 2016? Wow, nisam čak ni čuo za to :)
 
Dobro pitanje...
Skinuo sam ISO sa MSDN-a pa mi treba samo Word, Excel, PowerPoint i Outlook :)
 
Jel te demo ili full verzija?
 
Imaš ovde iso:

Office 2016 (Retail) Original MSDN x86-x64 Download Links :
EN :
http://download.msdn.microsoft.com/pr/en_office_professional_plus_2016_x86_x64_dvd_6962141.iso
SR :
[URL="http://download.msdn.microsoft.com/pr/sr-latn-sp_office_professional_plus_2016_x86_x64_dvd_6969624.iso]http://download.msdn.microsoft.com/pr/sr-latn-sp_office_professional_plus_2016_x86_x64_dvd_6969624.iso[/url]
alat (Office 2016 Install v3.2) i uputstvo za kreiranje "selected version" - koje programe ce Office 2016 da instalira :
http://1drv.ms/1G5hn5c
 
Mozete da skinete i ovaj setup i smestite ga na recimo desktop. U configuration.xml stavite sledece, D:\ je iso mount
Kod:
<Configuration>
<Add SourcePath="D:\" 
    OfficeClientEdition="64">
    <Product ID="ProplusRetail">
      <Language ID="en-us" />
      <ExcludeApp ID="InfoPath" />
      <ExcludeApp ID="SharePointDesigner" />
      <ExcludeApp ID="Publisher" />
      <ExcludeApp ID="OneNote" />
      <ExcludeApp ID="Access" />						
    </Product>
</Add>
<Display Level="Full" AcceptEULA="TRUE" />
<Updates Enabled="TRUE" />
</Configuration>
Naravno excludeapp menjate po potrebi. Startujete cmd kao admin, promenite lokaciju na desktop i kucajte setup /configure configuration.xml. Do kraja ce sve odraditi sam.
 
1.10. će biti dostupan i VL verzija Office 2016 i ona će nadam imati opciju za custom install kao što su je imale prošle verzije.
 
1.10. će biti dostupan i VL verzija Office 2016 i ona će nadam imati opciju za custom install kao što su je imale prošle verzije.

Indeed :)

Ibmnavv.png
 
Da li je neko probao ovaj office 2016 i kakvi su vam utisci, ja sam probao ovaj Office 2016 VL, (onako na brzinu "prelistao" Word,Excel,Access) i meni se čini da je sve skoro pa identično kao kod Office 2013...(pitam se što su ga uopšte "pravili"...).
 
Imaš opciju da isključiš animacije i na mojoj mašini se čini dosta bržim od 2013 (moguće je da je placebo efekat).
 
Da li je neko probao ovaj office 2016 i kakvi su vam utisci, ja sam probao ovaj Office 2016 VL, (onako na brzinu "prelistao" Word,Excel,Access) i meni se čini da je sve skoro pa identično kao kod Office 2013...(pitam se što su ga uopšte "pravili"...).

Skoro isti, samo još ružniji, pogotovo dark gray tema.

Kao ima kolaboraciju u sebi da više korisnika može da menja dokument, ali to važi samo ako je dokument sačuvan na njihovom One Driveu, što po malo obesmišljava celu stvar.
 
Instalirao najnormalnije O 2016 pro , bez access-a. VL key.
 
Skoro isti, samo još ružniji, pogotovo dark gray tema.

Kao ima kolaboraciju u sebi da više korisnika može da menja dokument, ali to važi samo ako je dokument sačuvan na njihovom One Driveu, što po malo obesmišljava celu stvar.

A kako bi drugačije kolaborisali?
Verujem da može i preko dropboxa.
 
On verovatno misli da dokument moze da levitira, pa ko naidje, tamo negde, izmeni nesto, na necemu. Besmisleni su samo njegovi komentari.

Ne moze preko dropboxa, barem ne trenutno, ispod haube mora postojati neka vrsta kontrole nad samim dokumentom, sto zbog prava sto zbog izmena (u pozadini to je xml). Za Dropbox bi im trebao i pristup njihovom API-ju, a i pitanje je da li bi tako nesto zeleli s obzirom da forsiraju svoje cloud resenje. Kao sto je do sada bio moguc (ogranicen) edit preko on-premise Sharepointa sada su to preneli i na cloud, s time da ovde postoji i mogucnost istovremenog editovanja dokumenta od strane vise korisnika. Za one koji su u Online modu to funkcionise instant dok se promene na on-premise Office ipak malo sporije prenose (co-authoring je za on-premise Office ogranicen na Word, Powerpoint i OneNote).
 
Ali Divlji, o čemu ti pričaš? Pa valjda je logično da se omogući da kolaboracija može da se vrši kada se dokument nalazi na fajl sharingu kome računari inače pristupaju.

Imam mrežu od 100 računara, svi mogu da pristupe file sharu na serveru, ni jedan (bez Sharepointa je l'te koji ipak košta $$$ i zahteva određeno znanje kako admina, tako i korisnika) ne može da koristi tu kolaboraciju iz Officea 2016.

Dakle, ioako imamo sve to i domen i sve, neeeeeeeeee, mora OneDrive!

Važi, samo tetki da odnesem lek, pa ću onda.
 
Plain tekst fajlu na sharingu mozes da pristupis i notepad-om i taj isti fajl istovremeno moze da otvori vas 100 u firmi, ali kako ces instant videti napravljene izmene i kako cete svi odjedno da sacuvate jedan te isti fajl na istom mestu i kakve to konkretno veze ima sa Office paketom? Ne ali ozbiljno, o cemu ti vise baljezgas.
I Sharepoint Foundation je dzabe. SP 2016 takodje donosi kolaboraciju kakvu ima SP Online ali ne verujem da ce novi feature biti u besplatnoj verziji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Možda žele uzivo da menjaju file.. Svi ga otvore i svi brčkaju po ćelijama tabele istovremeno.
To file-sharing ne radi, ali neki cloud (npr. Google Docs) radi.
Nemam iskustva sa ms office pa ne znam kako je kod njih reseno.
 
Da li Office 2016 može da izmeni neki dokument i da ga snimi tako da ponovo bude kompatibilan sa Office 2003? :)
P.S. Ne zezam se, ozbiljan sam. :)
 
Ima u opcijama snimanje u .doc format (Word 97-2003). Nisam isprobavao kako radi.
 
S tim što će se neke stvari koji su uvedene posle 2003 izgubiti prilikom čuvanja dokumenta u .doc formatu ako ih ima.
 
Meni se cini da u MS rade sve nesposobniji ljudi. Pa custom install imaju cak i programi koji za custom imaju jedino da se promeni mesto instalacije i ne verujem da dobijamo paket "nezavisnih" programa bez mogucnosti biranja sta da se instalira bez tweaka. Mislim da je vreme da MS prebaci ime u skyrimsoft :D Zao mi sto intel prodao havoc MS-u...
 
S tim što će se neke stvari koji su uvedene posle 2003 izgubiti prilikom čuvanja dokumenta u .doc formatu ako ih ima.
Najveći je problem sa jednačinama ugrađenim u Word 2007-2016. Pretvaraju se u bitmape niske rezolucije. MathType i Equation Editor jednačine preživljavljavaju bez problema.
 
čudi me da mi se ne apdejtuje office zajedno sa win 10.? sve je podešeno kako treba ali sam na osnovnom rtm vl buildu(screenshot) da li je i vama tako ili ne?
 

Prilozi

  • 000040.jpg
    000040.jpg
    114.2 KB · Pregleda: 43
I meni pokazuje tu verziju na Windows 7. Pogledaj u Installed Updates i u Updates History (Control Panel) da li ima išta za Office 2016.
 
izgleda da izlazi update jednom mesečno, prošli apdejt se instaliro 14. oktobra, verovatno ide po microsoftovom principu svakog drugog utorka u mesecu? ok, onda nisam instlirao pogrešnu verziju officea. hvala
 

Prilozi

  • 000041.jpg
    000041.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 37
ljudi jel može pomoć? kako da DEAKTIVIRAM kms-om aktiviran office 2016 pro plus vl...
 
Nazad
Vrh Dno