Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Imao sam avgust update i pre par dana mi izađe novi za oktobar, nisam primetio nikakve razlike, sad počeo da cackam po podesavanjima i vidim da je AOD dobio update.

Hoćemo onda dobiti i ostale soft zezancije sa note7?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
AOD je dobio update još pre 10 dana - nema veze sa oktobarskim

S7 EDGE
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je baterija slabija na oktobarskom :( Android sistem vuce preko 30%. Uradio sam wipe cache...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jedno brzinsko pitanje.Da li s7 edge duos trosi vise bateriju od obicnog s7 edege sa jednom karticom ili je to zanemarljiva potrosnja?
 
Cini mi se da je baterija slabija na oktobarskom :( Android sistem vuce preko 30%. Uradio sam wipe cache...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Meni ne, štaviše sve je isto, ni bolje no gore...

623ca0ff24db157f281c5f91ce28dd72.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Changelist number je isti i za avg i okt. Firmware na G930F.... Moze Android System da skoci samo zbog odradjivanja update-a, drugi razlog jednosoban ne postoji.

Sent from S7
 
SwiftKey mi nešto izboo.... Sorry.... Nisam ni obratio paznju.

Sent from S7
 
Ukoliko je neko package disablerom isljucio screen on tj onaj sat i sl stalno na ekranu, eco koji proces tj servis je u pitanju.
c426ef48abbc89d01d8beb6f780c0eaf.jpg


sent from crappy S7 edge
 
Jednosoban? [emoji1] [emoji1] [emoji1]

S7 EDGE
Da vidiš tek kako ja butam na edge..kao albanac da piše..užas..mada sam navikao na Passport ...mrzim edge isto jer ukljucujem nehoticno edge opcije dok drzim fon..a zapao mi ponovo neplanirano s7 e(burazerov poklon) pa sad nemam kud nego da se mučim... Mada radi brzo fon. Kamera je nista posebno. U klubu bez blic
365f2a206ea572120b124d9f7ee93692.jpg
a pravi mutne i brljave fotke kao i svaki drugi fon...ova je najbolja od 50 mutnih. Jedva se snašao jer ga zezao lightshow

sent from crappy S7 edge
 
Poslednja izmena:
Iskreno i ja sam ocekivao bolju kameru na S7e. Nije losa ali nista wooow
 
Jesu mi bila ptevelika ocekivanja. Ja sam mislio da je egal sa L950xl ali zaostaje i u low light i u dnevnim uslovima. Nocne slike su svetlije ali sa dosta manje detalja i ostrine. Dnevne takodje. Kad se rade crop-ovi vidi se razlika. Za nocnu fotografiju je potreban veci senzor i xenon. U pravu si da u danasnjim telefonima nema mesta za velike senzore kao npr cm1, n808 ili L1020
 
Da, upravo tako, veći senzor i xeon.

Meni se na primer nimalo ne svidja preterano oštrenje na S7 (to jest što ne mogu da ga isključim, a raw mi se ne da da snimam uvek).
Isto kao i "plastične" slike sa prednje kamere (isključen u podešavanjima beautu efekat, ali očigledno i dalje prisutan).
Ali sve u svemu odlična je to kamera, opravdano u vrhu današnjih androida.
 
Da vidiš tek kako ja butam na edge..kao albanac da piše..užas..mada sam navikao na Passport ...mrzim edge isto jer ukljucujem nehoticno edge opcije dok drzim fon..a zapao mi ponovo neplanirano s7 e(burazerov poklon) pa sad nemam kud nego da se mučim... Mada radi brzo fon. Kamera je nista posebno. U klubu bez blic
365f2a206ea572120b124d9f7ee93692.jpg
a pravi mutne i brljave fotke kao i svaki drugi fon...ova je najbolja od 50 mutnih. Jedva se snašao jer ga zezao lightshow

sent from crappy S7 edge
Ako hoces da menjas za moj obican tu sam (doplatio bih, bez zezanja) :D Inace sto se kamere tice i ja nisam nesto preterano zadovoljan, mada kao sto su vec naglasili, ovo je jedna od najboljih kamera na smartphone trzistu.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Imate nerealna očekivanja.
Jer ovo na S7 je sam vrh (nisam napisao najbolje) medju android telefonima.
Tehnologija trenutno ne dozvoljava nešto značajno bolje.
Skoknite u 2030-u ako ste u mogućnosti pa nabavite od tamo telefon sa drastično boljom kamerom...
Ti kao da nisi citao sta sam napisao. :) Napisao sam " kao i svaki drugi telefon"... bez velikog objektiva nema fotke a pogotovo ne u mraku.godinama.koristim dslr i znam. Nista novo nisi napisao a ni ja nisam.

sent from crappy S7 edge
 
Hvala svima odgovorima za potrosnju kad su dve kartice u pitanju.Nisam bio tu pa reko da se javim.Nemam s7 ali sto se tice fotke po noci odlicno je u odnosu na note 4 koji trenutno koristim.Poludeo sam vise sa njegovom kamerom i fokusom jer se bavim prodajom pa strasno mnogo slikam.Kamera i njie losa po danu ali sto se tice fokusa i nocnog slikanja tu su debelo podbacili mislim na note 4.E sad jos jedno pitanje.Dosta radim po noci i soba je klasicno osvetlenja tako da note 4 ne moze da se izbori u tamnijim prostorijama,pa me zanima da li ce s7 edge moci da podmiri moje klasicno osvetlenje u odnosu na n4?
 
Najbolje da pozajmiš od nekog na sat, dva, tri pa isprobaš.
Ova slika je slikana sa automatskim modom sa metra udaljenosti, osvetljenje je dva metra udaljeno (70w regularna sijalica iza senila).
Ali to opet ne govori mnogo te ako nisi u mogućnosti da pozajmiš od nekoga tada ti ostaju jedino kamera testovi s7/edge (ista im je kamera) vs note 4.
Evo jedan s7 naspram note 5.
Samsung Galaxy S7 vs Note 5 camera shootout
 
Da vidiš tek kako ja butam na edge..kao albanac da piše..užas..mada sam navikao na Passport ...mrzim edge isto jer ukljucujem nehoticno edge opcije dok drzim fon..a zapao mi ponovo neplanirano s7 e(burazerov poklon) pa sad nemam kud nego da se mučim... Mada radi brzo fon. Kamera je nista posebno. U klubu bez blica pravi mutne i brljave fotke kao i svaki drugi fon...ova je najbolja od 50 mutnih. Jedva se snašao jer ga zezao lightshow

sent from crappy S7 edge

Navici ces se brzo i ja sam tako pritiskao sve i svasta po ivicama prvih mozda 2 nedelje do mesec dana sad mi se nikad ne deesava.
 
Kamera ništa posebno!?

TAKO JE. Obzirom koliko su je prodane duše na pocketnow, android authority,phone arena i ls. nahvalile kao svetsko čudo, ovo je dobra,kamera ali i dalje loša u nocnim uslovima..Ništa posebno...I biće uvek loša jer objektiv je objektiv. Ista priča je i sa Iphone 7 u istim uslovima. Kolega se mučio da napravi ok fotku i izvinjavao ljudima po nekoliko puta dok ih je terao da ponovo poziraju.
 
Ako hoces da menjas za moj obican tu sam (doplatio bih, bez zezanja) :D Inace sto se kamere tice i ja nisam nesto preterano zadovoljan, mada kao sto su vec naglasili, ovo je jedna od najboljih kamera na smartphone trzistu.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

ma vec je izgreban i ruzan. Ne nosim futrolu.Ispadao 5x--- ekran nije..zadnje staklo zgrebano i ima na lajsnama gore i dole manje oziljke..
 
Najbolje da pozajmiš od nekog na sat, dva, tri pa isprobaš.
Ova slika je slikana sa automatskim modom sa metra udaljenosti, osvetljenje je dva metra udaljeno (70w regularna sijalica iza senila).
Ali to opet ne govori mnogo te ako nisi u mogućnosti da pozajmiš od nekoga tada ti ostaju jedino kamera testovi s7/edge (ista im je kamera) vs note 4.
Evo jedan s7 naspram note 5.
Samsung Galaxy S7 vs Note 5 camera shootout

Ako su kamere identicne ne vidim razloga za prelazak sa n4 na s7e i kao sto rekoh glavni problem je npr.slikam tv lcd tv 40 inca sa crnim okvirom u sobnom osvetlenju i kad tv radi naravno panel koji je osvetljen sve je ok dok ivice tv-a koje su crne boje ne vide se nista a kamoli da se nesto razazna.Malo bolja situacija je kad ugasim tv ali opet veliki sum na crnoj boji okvira tv i takodje losa slika na kojoj se ne vidi opste kakav tv prodajem sto je kod prodaje jako bitno.Komsija mi ima s6+ jedino da sa njim probam.Nisam vise pametan.
 
Nazad
Vrh Dno