Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Oke, znaci uspesno si vrnuo, mozda ce znaciti jos nekom. Sad cekam da cujem sta ces da kazes za bateriju!

Firmware sutra skidam...nek se nadje u kolekciji ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Skuniti phone info samsung, vidjeti koji je SCS Code (tri slova), otici na Sammobile i naci identican kod. Za sada ima 3 roma, od 19 ili 29 januara, martovski i aprilski. Skinuti martovski (sredina marta). Otvoriti odin. Ugasiti tel i power + home + volume down. Kad izajde warning ekran prtisnuti jos jednom volume down ili up (vidjeti sta pise ne sjecam se). U dowlnoad modu smo. Prikopcati telefon. U odinu ce poplaviti kockica na kom je portu spojen ako je sve kako treba. Koristiti originalni usb kabal i ne spajati na prednji usb na kucistu, nego direktno nazad na plocu. U Odin ubaciti sto treba (4 fajla cini mi se, AP, BL, CP i CSC), stim sto kad se raspakuje zip roma ima CSC i Home CSC. Treba ovaj CSC (bez home). Paziti da nije cekiran re partion. Cekirati samo F.reset time i Auto rebot. Sve ostalo ODcekirati. Kliknuti start i to je to. Gotovo za 5 minuta.

Edit - ovako na par sati, opcija koja ima na starom romu je keep wi fi during sleep, u aprilskom je to izbaceno koliko se sjecam. Imao sam jedan freeze pri instalaciji 50tak aplikacija odmah na pocetku, posle se nije desavalo. Galerija mi se cini drugacija, kao da je manji razmak izmedju slika. Nema opcije scaling screen.
Radi doble tap na Nova lanceru, tj ne zeza fingerprint.l, kao i stock weather widget na Nova. Na aprilskom ne moze da se ubaci stock wether widget na Nova.
Android system sa 20-25 spao je na 13% zasad (na 73% baterije sam, 4h usage, 2h sot). Vidjecu posle 2 kompletna punjenja i praznjenja kako ce izgledati sve.
Na april update sam imao dva android system draina kada je skocio na 50% preko noci (wi fi off i mobile data off) i svukao 20tak % za 8 sati. Vidjecu ovdje ima li toga.
Na april update sam imao package disabler sa blokiranjem kompletnog bloata, sad nemam. Cekam da mi vrate pare lopovi :) Google im sklonio app. Sutra cu kupit opet, al cekam prvo da vrate za proslu.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam imo taj slucaj sa drainovim. A za firmware znam kako se upucava, no hvala sto si ispisao proceduru i zbog drugih.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Znam da znas ;) , ispisao sam cisto da ljudi manje upuceni u ovo imaju neki uvid sta i kako. Mislim prosto je al eto. Mene je na sekund zbunilo kad sam raspakovao rom sto ima CSC i Home CSC recimo. Nisam dugo radio ovo, priznajem. Jos od Galaxy S :)

Draina ima samo na aprilskom izgleda.
 
@ Proday ili ako hoce jos neko da proba

Ako vas ne mrzi da okinete koju panoramu sa Google kamerom (''obicnu'' i onu u 2 ose npr) pa da se to okaci ovde u full rezoluciji (moze i neki cloud link, flickr, sta god), bas me zanima kako sve to izgleda sa S7 a nigde da nadjem bas takav sempl :)

Gledao sam neke najnovije semplove, cini mi se da je taj poslednji apdejt smanjio malo ostrenje i one halo/''ringing'' efekte i da fotografije sada deluju malo prirodnije sto se ostrine tice.
 
Poslednja izmena:
Stigao i odmah u Spigen Neo Hybrid.

fbec87cb4add26a1042916b1a809bc03.jpg
 
@whiplasher najvise me interesuje odziv ekrana, znaci da li ti je losiji nego na aprilskom (sad kada si se vratio trebao bi to da skontas)?

Sto se package disabkera tice, biki su u problemu, al sam ja mislio da je to reseno pre par dana kada sam dobio mogucnost opet da instaliram bez da platim. Inace sumnjam da ce ti vratiti pare, meni su posle 2 dana poslali kod sa kojim sam samo odradii redeem na play storu i dobio app opet, tako da ne zuri sa placanjem (znam da te ne rviraju ikone i programi koje ne koristitms) ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@ Proday - Odziv isti, barem ja ne vidim ikakvu razliku. Cini mi se da je aprilski malo fluidniji za oko. Ako mi je ista falilo to je double tap za lock na Nova :)
Mada sve to je meni periferno. Najveci problem aprilskog je android system drain koji se javlja. Meni se 2x desilo za 10-15 dana.
Poslali mail da su refundirali, para nigdje. Sad sam im pisao da mi daju redeem code.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Phone info samsung aplikacija i tamo pise

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Kontam da ova spigen bas dosta poveca dimenzije telefona...mada isto tako i stiti.
Dajte malo sot vi sa edge modelima, da poredim sa ovim mojim cudom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Spigen doprinese na sirini. Verus isto tako. Najmanje su Ringke fusion, ne racunajuci one tanke koje u sustini ni ne stite tel. Kolegi je ispao Note 5, u silikonskoj zastiti bio. Silikon se pocjepao od betona i beton napravio parnicu od 1mm dubine na lajsni.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@whiplasher sad gledam na sammobile sajtu i ne mogu da nadjem nijedan martovski firmware (najstariji fajl je od 15.04.2016.) i nema ni jedan SEE...gde ga iskopa covece?!
 
Poslednja izmena:
Tnx, ipak sam nasao i za ovaj see region (pretragom po regionima dobio i starije). Buni me sto je kod tebe DBT (Germany), a juce na shotovima sto smo kacili mislim da je sve identicno bilo :)

740e1bed5c60d3e4da094b377de5b606.jpg
 
Poslednja izmena:
@ Proday - Mislim da je rom isti za sve, tj za svaku regiju. Al ja sam ipak flesnuo DBT, za svaki slucaj.

@ voyager - sve zavisi pod kojim uglom padne. Za Edge ne postoji zastita koja ce ga sacuvati ako padne na te edge-ove.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sto bi platio bilo sta na tu cifru od 18 dolara? Mogao je eventualno otvaranje paketa platiti i dostavu par stotina din.
 
Ako treba kome wireless charger SAMSUNG nov nek se javi

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja ovo ne bi stavio na fon nikada, ruke zuljaju, osećaj kao da držim ciglu u ruci.... Imao sam na Note 4 toliko vaš hvaljeni Spigen i niste mi jasni, kao da radite u rudniku i nosite telefon u jami... Svi ti glomazni kejsovi.... Užas živi.

Sent from S7
 
Kod mene je dbrand i po potrebi Rungke Fusion smoke. Debela je, ledja su cvrsta, nisu savitljiva.
uploadfromtaptalk1462020618123.jpguploadfromtaptalk1462020627731.jpguploadfromtaptalk1462020639173.jpguploadfromtaptalk1462020649280.jpguploadfromtaptalk1462020656641.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
uploadfromtaptalk1462020678214.jpguploadfromtaptalk1462020683227.jpguploadfromtaptalk1462020691157.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ovaj telefon je lep jedino kada se nosi bez maske ...
Gde stavljate u te oklope, kože, silikone - odvratno izgleda!
 
Ti ga drug kupi, pa ga nosi oko vrata ako hoces :) Nosim da ga zastitim od vanjskih uticaja kada za to ima potrebe.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Proday ti ubijas bateriju redovno,šta bi još sa Edge modelom.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno