Šta je novo?

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge

Preporuka za stakla za s7? Nilkin ili?

Sad gledam Nilkin užas. Ide li koje do kraja ivica ? Ovo što je ćale uzeo od ovih ovde je užasno, pola ekrana ne stiti. I to naplaćuju 800 din, sramota.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam odustao od stavljanja bilo kakve folije/stakla na S7. Stavio sam mu dbrand na leđa i kada ga ne koristim - pravac futrola! Evo i nakon 5 meseci nema niti jedne jedine pecke...

Sent from my K007
 
Preporuka za stakla za s7? Nilkin ili?

Sad gledam Nilkin užas. Ide li koje do kraja ivica ? Ovo što je ćale uzeo od ovih ovde je užasno, pola ekrana ne stiti. I to naplaćuju 800 din, sramota.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Ultimateshield, cucne kao dupe na nosu [emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel neko primetio kad se ukljuce edge kanali da se telefon automatski otkljuca,,tj.ne radi otisak prsta ?

S7 Edge
 
Koristim Spiegen Crystal HD foliju i za te pare ne pije dugo vodu.... Posle oko mesec dana krene da mi se odlepljjuje sama u gornjem levom ćošku ( mozda zbog bumpera) , i onda to postane baš ružno... Lepo se vidi sa njom, to je OK, ali zbog gore navedenog, ne vredi pare. Da stavljam fon u neku futrolu bez icega nije opcija jer sam često u bucnom okruženju i display /led notifications su mi must have.... Tako da, vezano za zaštitu ekrana, za sada nemam dugoročno kvalitetno rešenje.

Sent from S7
 
Kad su ti ukljuceni edge kanali i stisnes home dugme jel mozes da udjes u tel bez otiska?

S7 Edge
 
Meni se u jednom trenutku pojavilo ispod polja za otvaranje edge funkcija slično polje tj isto samo manje i ljubičasto. Kada ja dotaknem otvorio mi se jedan kontakt sa opcijom poziva, sms-a i mejla, koji je zauzeo recimo petinu ekrana. Ne znam kako je odabran i ne znam koja aplikacija!? Kada sam ugasio edge opciju, nestao je i taj kontakt i sama prečica. Kada sam upalio edge u opcijama to se više nije pojavilo. Šta to može biti?
 
Pozdrav, pre nekoliko stranica sam pisao o problemu koji imam sa S7. Kada snimam nesto, cesto se desi da se slika sama od sebe jos u toku snimanja siri, suzava, ispusta neke zvukove cudne, pa prokine i nastavi normalno da snima, s tim sto se sve to posle vidi i cuje na snimku. Probam po vasim preporukama da iskljucin image stabilisatiin (ili kako se vec zove), ugasim tel, upalim, ponoco pokrenem i radi jedno vreme ok, pa onda opet ista prica. Jos kada dobijem neki snimak, ili kada snimam, a da snima sve kako treba, kada gledam vertikalno, ok je, samo sto nije preko celog ekrana, kada okrenem horizontalno, razvuce sliku kao pitu, pa ni Bog ne bi prepoznao sta je sta. Odnesem telefon u servis i lik mi kaze da moram da snimam vertikalno, a ako se i dalje bude javljao problem; mora se raditi softver, a ako i tada ne rese problem, onda mora da je nesto harderskj. Je l' se desavalo to jos nekome? Telefon je inace 3 meseca star.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav, pre nekoliko stranica sam pisao o problemu koji imam sa S7. Kada snimam nesto, cesto se desi da se slika sama od sebe jos u toku snimanja siri, suzava, ispusta neke zvukove cudne, pa prokine i nastavi normalno da snima, s tim sto se sve to posle vidi i cuje na snimku. Probam po vasim preporukama da iskljucin image stabilisatiin (ili kako se vec zove), ugasim tel, upalim, ponoco pokrenem i radi jedno vreme ok, pa onda opet ista prica. Jos kada dobijem neki snimak, ili kada snimam, a da snima sve kako treba, kada gledam vertikalno, ok je, samo sto nije preko celog ekrana, kada okrenem horizontalno, razvuce sliku kao pitu, pa ni Bog ne bi prepoznao sta je sta. Odnesem telefon u servis i lik mi kaze da moram da snimam vertikalno, a ako se i dalje bude javljao problem; mora se raditi softver, a ako i tada ne rese problem, onda mora da je nesto harderskj. Je l' se desavalo to jos nekome? Telefon je inace 3 meseca star.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Verovatno niko nije video od silnih kučića.

Ako imas garanciju pravac ovlašćeni servis, oni će uraditi softver i testirati ako se nastavi zamenice ti kameru 99%.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Imam garanciju od dve godine na uredjaj, s tim sto je ostala u servisu, jer poznajem licno prodavca. Videcu sutra da odnesem telefon. Poludeh. Posle 5 godina se vratim na android i vidi sta mi se desi
 
Imam garanciju od dve godine na uredjaj, s tim sto je ostala u servisu, jer poznajem licno prodavca. Videcu sutra da odnesem telefon. Poludeh. Posle 5 godina se vratim na android i vidi sta mi se desi

Brljavi ti opticka stabilizacija. Probaj da ga cuknes od dlan, mozda se unormali
 
@Pedja1987 koju verziju firmware imaš? Ako se dobro sećam martovski fw je imao taj problem da na početku snimka iskrivi sliku sekund ili dva i posle radi normalno.
A to da moraš da snimaš vertikalno reci mu da ćeš snimati tako kada budeš držao TV u tom položaju vertikalno :)
Ja stvarno ne razumem ljude koji snimaju u tom polozaju i posle kada gledaju snimak, imaju dve trećine ekrana neiskorisćeno, samo crna traka.
 
@priest77 kako izadje nova verzia, tako radim update. Sada mi je ova od pre par dana. Malo mi je bilo cudno kada mi je rekao da moram tako da drzim tel. Pa krastavac. ako ne mogu da snimam kako ja hocu :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne bih se bas slozio, nosio sam ga na prvom s7e i posle 3 meseca je pocela prasina da se zavlavi po ivicama isto tako i na maminom s7..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ultimateshield više nema u ponudi staklo za edge varijantu, samo za običan. Imao sam njihovo staklo na običnom skoro 6 meseci i nisam imao problema sa prašinom i podizanjem stakla od ekrana. E sad, ja sam imao i nillkin silikon pa je možda i on doprineo da ne ulazi prašina.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ultimateshield više nema u ponudi staklo za edge varijantu, samo za običan. Imao sam njihovo staklo na običnom skoro 6 meseci i nisam imao problema sa prašinom i podizanjem stakla od ekrana. E sad, ja sam imao i nillkin silikon pa je možda i on doprineo da ne ulazi prašina.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ja pricam o foliji, nosio sam telefon bez ikakve maske, samo folija napred, nazad, na ivicama i kameri, prvo je otpala ta sa ivica, ubrzo je pocela i po ekranu i na kraju i ledja, mama nosi s7 u nillkin scrubu i njoj je sa ivica isto otpala sad ce i ova sa ekrana podize se polako.

Naravno ni jedna nije otpala vec se pojavi oko 1mm debljine od ivice folije kao prasina da se zavukla, ustv taj lepak popusti i kasnije je ne moguce zalepiti foliju ponovo cak i kad se skroz skine i vrati..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nikola je pitao za neko staklo,
zato sam mu i rekao Ultimateshield, jer sam imao i stvarno dobro naleze [emoji6]
Iz tvog primera se vidi da im folije i nisu bas najsrecnije rešenje [emoji53]
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na savetima, verovatno će pasti taj ultimateshield. Imaju dostavu za Srb?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nema na čemu [emoji6]
Imaju, free shipping i stiže za 4-7 dana. [emoji4]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li mogu nekako da vratim na predhodnu verziju od kad instalirao ovaj poslednji update pre par dana pojede mi bateriju?
 
Možeš. Odeš na sammobile, skineš rom i Odin, pustiš i to je to. Jednostavno je. Posle samo odradi wipe cache i wipe data.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pixel ga je pobedio u čemu je bio najpoznatiji na trżištu a to su noćni snimci.
Drga stvar je da pričamo o 9 meseci novijem telefonu pa borba bas i nije ravnopravna
Treća stvar da je ova riba malo neobjektivna u vezi s pixelom

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako gledaš samo foto ovakva je situacija i 5x vs note 7
 
Ako gledaš samo foto ovakva je situacija i 5x vs note 7

Pa situacija je na strani 5x on nece da explodira dok slikas :D .

Salu na stranu note 7 ima istu kameru kao s7edge tj imao je :D

Moj drugar kupio 5x u dnevnim uslovima slike su super , mogu da se porede sa s7 ali nocu i lose osvetljenje 5x dosta zaostaje.
 
[youtube]6_qmF77on7o[/youtube]

Kad je uporedjivala S7 i iP7 smetala joj saturacija kod S7-ice i vise joj se svidjale prirodnije slike kod iP7 sad joj od jednom ne smeta veca saturacija boja kod pixela. :smash:
 
Pa situacija je na strani 5x on nece da explodira dok slikas :D .

Salu na stranu note 7 ima istu kameru kao s7edge tj imao je :D

Moj drugar kupio 5x u dnevnim uslovima slike su super , mogu da se porede sa s7 ali nocu i lose osvetljenje 5x dosta zaostaje.

Care pa bas u nocnim uslovima 5x i 6p rasturaju :)
Nisam cuo vecu odvalu skorije.
Ukljucite hdr+ na nexusu ako niste.
 
Nazad
Vrh Dno