Šta je novo?

Microsoft Lumia 550

Da ali se pred zenom fura dumb fon a pred svalerkom S7 recimo cisto dok ne zagrize mamac
 
Ja nisam protivnik 2 telefona. Jel je nekom to potrebno. Ali je malo dosadno da imas dva IP, 2 Androida ili 2 WP twlefona. Najbolja kombinacija po meni je Windows i Android ili Windows i IP pa ko sta voli. Meni nazalost nije dovoljan samo Windows telefon zbog nekih aplikacija kojih nema. Pa zato imam 2 telefona. Ne vidim potrebu za 2 telefona istih operativnih sistema
 
Jedan dual sim telefon je keva. ,)
 
Jedan dual sim telefon je keva. ,)

Realno. To je jedina stavka koja mi nedostaje još od Alcatel OT997D. Sledeći 99,99% gledam neki dual-SIM. U jedan slot default broj, u drugi slot net karticu i vozi. :d
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam danas telefon kod vip partnera, medjutim telefon ne zeli da mi uradi update aplikacija, niti ijedna aplikacija sa prodavnice ne zeli da se instalira. Isto tako, za opis aplikacija mi izbacuje na arapskom :lupko:. Jel neko imao slicnih problema?
 
Poslednja izmena:
Uzmi lepo update-uju sistem, verovatno je instalirana neka starija verzija, pa onda update-uju aplikacije
 
Uzeo sam danas telefon kod vip partnera, medjutim telefon ne zeli da mi uradi update aplikacija, niti ijedna aplikacija sa prodavnice ne zeli da se instalira. Isto tako, za opis aplikacija mi izbacuje na arapskom :lupko:. Jel neko imao slicnih problema?


Da li znaš kako se apdejtuje os? Ako ti nije jasno pitaj ima ovde ljudi koji će ti pomoći zadnja verzija os je .......... Zadnje tri cifre treba da budu 318.
 
Cim sam upalio telefon, hteo sam da izvrsim update ali jednostavno ni progress bar ni procenat nije hteo da mrdne, tek kada sam ga nakacio na punjenje i ostavio na sat vremena, onda je skinuo update i pitao me je da ga izvrsim. Nakon toga je prodavnica proradila kako treba, tako da sada sve sljaka.

UiXpNoN.jpg
 
Poslednja izmena:
Dešava se to da ne pokazuje a da u stvari radi u pozadini.
 
Verovatno nije hteo da ti apdejtuje zato što si imao manje od 40% baterije.
 
Cim sam upalio telefon, hteo sam da izvrsim update ali jednostavno ni progress bar ni procenat nije hteo da mrdne, tek kada sam ga nakacio na punjenje i ostavio na sat vremena, onda je skinuo update i pitao me je da ga izvrsim. Nakon toga je prodavnica proradila kako treba, tako da sada sve sljaka.

UiXpNoN.jpg


Jesi li rešio problem sa opisima aplikacija na arapskom?
 
Kao i kod mene opisi su na arapskom, mada ne pridajem znachaj tome, bilo bi dobro da moze da se namesti samo sto ja ne znam kako da li treba da promenim region on mi je podesen na srpskom?
 
Oni koji imaju setovan samo srpski jezik pod language imaju taj problem sa arapskim slovima u store-u. Rešenje je da dodate i engleski pored srpskog i nema problema više. Ko želi da mu ostane srpski interface neka doda i engleski jezik i neka ga pomeri na dole da bude ispod srpskog. Prvi jezik je u listi je UILanguage

Sent from mTalk
 
wH3yitg.jpg

MyLVfmw.jpg

BWqs85d.jpg


Malo arapski, malo španski. Telefon mi je takav poliglota
 
Baš zanimljiv bug. Mnogo mi je smešno kad vidim.
 
Meni je opis aplikacije kao i ovde umesto na španskom na engleskom, a ostalo na srpskom :D nakon ubacivanja eng jezika pored srpskog
 
Poslednja izmena:
Desava li se nekome problem sa wi-fi?

U poslednjih par nedelja sam primetio da wi-fi naprasno prestane da radi, ikonica sa punim (ili skoro punim) signalom je tu ali kao da ga nesto sprecava da radi normalno. Mislio sam da je do rutera ali sam nekoliko puta poredio sa jos 3 telefona u isto vreme i svima net radi normalno osim na L550. Restart otklanja problem i onda sve radi kako treba i tako narednih nekoliko dana do novog bagovanja..
 
Da ga ne restartujes mozda pre toga kad prestane da radi? Ima bag da kad restartujes telefon, nece automatski da se konektuje, vec moram da udjem u wifi podesavanja (nista ne cackam) i onda se tek konektuje.
 
Ma ne, onako kako sam napisao :)

A znam za taj bag koji pominjes.. nisam mislio na to vec na nesto drugaciji bagcic :D

U sustini wi-fi radi odlicno za tako jeftin telefon, osim tog problema. I uopste je signal dosta jaci od starog Samsunga npr sto je i logicno jer je fon od plastike + ima 5 godina noviji soc samo me cudi zasto je odjednom poceo da smara i baguje na taj nacin..
Kamera preko dana odlicna (za ovu klasu), cak iznenadjujuce dobra za tako mali senzor - samo 1/4''. A danas neki telefoni imaju 1/3'' ili cak 1/2.6'' senzore u prednjim kamerama sto je u rangu jeftinijih fotoaparata.
 
Poslednja izmena:
A niko ne primećuje da N Wifi ne radi a SoC podržava? Ili je to samo kod mene?
 
Vredi li instalirati ovaj novi vajber, kako radi na L550?
 
Sto se tice iskustva na lumiji 532, izgleda lepse, radi brze, ali ne donosi nista posebno novo. Samo sto eto jos zeza aplikacija sa tim zaglavljivanjem broja pristiglih poruka na plocici, i mozda po jos neka stvarcica koja bi mogla malko da te iritira. Mozda je bolje sacekati ipak jos malo, pa da dovedu ovo u red. Slazem se onim ko je ranije odmah komentarisao da su prerano pustili aplikaciju iz bete.
 
Svako poboljsanje ce znaciti :) Nego i dalje nista od video poziva?
 
Svako poboljsanje ce znaciti :) Nego i dalje nista od video poziva?


Ništa još. Kad ideš na neki kontakt ponuđeno je da se piše poruka, ponuđen je i običan poziv, a preko ikonice za video poziv stoji kao tračica sa "soon" tekstom.
 
Desava li se nekome problem sa wi-fi?

U poslednjih par nedelja sam primetio da wi-fi naprasno prestane da radi, ikonica sa punim (ili skoro punim) signalom je tu ali kao da ga nesto sprecava da radi normalno. Mislio sam da je do rutera ali sam nekoliko puta poredio sa jos 3 telefona u isto vreme i svima net radi normalno osim na L550. Restart otklanja problem i onda sve radi kako treba i tako narednih nekoliko dana do novog bagovanja..

I kod mene isti problem, jesi li ga rešio i kako?

Odnosno nije isti, kod mene vidi wifi mrežu ali neće da se nakači dok se ne restartuje. Probano na više rutera. U isto vreme L640 je nakačena i radi najnormalnije.
 
Poslednja izmena:
Takodje mi se juce desilo, connecting ali ne uspe da se konektuje, posle restarta se konektuje..
 
Mozda je do ovog builda .318, staviću mu slow insider .336 ako se ne varam pa da vidimo kako se ponaša...
 
Nazad
Vrh Dno