Šta je novo?

Grupno narucivanje sa EK

Bice valjda dovoljno :) Jos nisu iz Ek odgovorili...
 
Poslednja izmena:
Ali ne prelazimo 1000e bez Dr. feel Good-a... :trust:
 
imamo nesto manje od 1100 dolara bez njega tako da to je to tu negde oko 1000e..
 
nece da zakeraju valjda za 50e...
 
Trebaju mi 24pin konektori za neki projektčić ;) a kod nas ih ne videh nigde.

Sa FrozenCPU ili Alija da poručim mogu max 3-5 kom, eventualno 10 da me ne pitaju na carini šta će mi toliko kao fizičkom licu, pa da iskoristim priliku kad već ide preko firme uvoz. :d

Nisu ti čudni ovi sa po 50 pasti, nego ja sa 20 konektora? Tztztztztztz :d
 
pasta je potrosna roba, meni stiglo onih 50 xeona sa alija pa reko ajde da zaokruzim i paste...zatrebace...:)
 
ne zaboravi da skines onu pumpu od doktora sa spiska :)
 
Trebaju mi 24pin konektori za neki projektčić ;) a kod nas ih ne videh nigde.

Sa FrozenCPU ili Alija da poručim mogu max 3-5 kom, eventualno 10 da me ne pitaju na carini šta će mi toliko kao fizičkom licu, pa da iskoristim priliku kad već ide preko firme uvoz. :d

Nisu ti čudni ovi sa po 50 pasti, nego ja sa 20 konektora? Tztztztztztz :d

bolje ovo uzmi, imas i za nanosenje i pakovanje...za 50 centi vise:

https://shop.ekwb.com/gelid-gc-extreme-thermal-compound-3-5g
 
Ko još razmazuje pastu pored silnih metoda za nanošenje? :d

Nego mi još malo ostalo od teglice od 10g, uz nju stigao i aplikator, pa da se dopunim. Ovu MX uzeo samo jer je ultra jeftina, nek se nađe, što kažeš, troši se, ovamo, onamo i ode tubica. :)
 
uzmi pa prodaj posle meni taj aplikator :) ja nemam nijedan :) sve vizit karte istrosih :) mislim mozes svratih opet kad stignes :) uzecu nesto jos od tebe ako ce te natera da se provozas :)
 
ma mocice, meni covek rekao nema porudzbine koja je toliko mala da bi stala na spisak :) mozda dodam ja jos nekih tih 24pin plug :) kad miki moze mogu i ja :)
 
ja ne kapiram sto im treba toliko dugo da odgovore, koliko im onda treba to da stigne?
 
krastavac, za fizička lica je prosto, porudžbinu napraviš ti u 10 uveče, platiš Paypalom, oni to ujutru vide, spakuju u kutijicu i do kraja dana je već na putu ka tebi.

Ovo je ipak drugačije - prvo nije ovo porudžbina od 1 bloka i 3 fitinga, nego gomila stvari, treba to sve odvojiti, potvrditi dostupnost svega kako ne bi bilo 'vi uplatili, a mi nemamo da pošaljemo'.
Pa tek onda ide ino plaćanje preko firme, pa dok to legne u SLO na račun, samo to ti je par radnih dana od kad pošalješ porudžbinu i dobiješ confirmation da je sve raspoloživo.

Pored toga svega, ipak i ljudi u domaćoj firmi koji to treba da obrade i ljudi tamo imaju i druge poslove/porudžbine, tako da i za taj deo verovatno treba dan dva - se sve radi u radno vreme, radnim danima, a mi skockali i poslali porudžbinu tek u sredu, ako ne računam ove dodatke od juče.

Ne verujem da će biti poslato iz SLO pre srede - min u pon confirmation i da se skupe pare, uplati do uto, sreda pakovanje i slanje. I to je teško, moja procena da će poslati do petka, a mi preuzimamo one tamo nedelje. krastavac, malo se čeka, ali su cene bolje i ne misliš o mrkim pogledima carinika u kutiju sa 100 pasti i 20 konektora.

Ako mene pitaš, ovo je idealno, šteta samo što je limit čak na 1000€, ali ajd da vidimo kako će da prođe prva transakcija, možda bi mogli kasnije i iz domaće firme sami da se organizuju da jednom mesečno ide order pa ko šta ima da poruči javi im i to onda može i brže da se izvede, samo je ključno da ima redovnog prometa, interes se lako pronađe. :)

U svakom slučaju, lepo je videti da su pristali da se iscimaju oko ovoga jer sumnjam da imaju neku konkretnu zaradu u poređenju sa papirologijom za tako mali uvoz. Ali je dobro da ima i takvih firmi, ja ću ih prvi zvati sutra ako mi bude potrebna veća količina nečega da pitam da li bi uradili slično i da platim uslugu uvoza, dakle da ne rade to samo za eventualnu razliku u ceni koju bi mogli da ostvare kod dobavljača. :)
 
Skoro nedelju dana i jos nista, ja sam od EK dobio vec 5 odgovora a ne mogu da odgovore na veliku porudzbinu firme? Meni je tu nesto cudno...
 
Ne drami leba ti...
 
meni su za ovih nedelju dana stigli silni paketi iz evrope...a oni ne mogu da odgovore na email?
 
Bravo, ti kao fizicko lice narucujes jedan-dva-tri artikla, a oni moraju da naprave celu porudzbinu izmedju firmi. Da, zahteva vremena. Ne treba se ponasas kao 7-o godisnjak koji nije dobio svoj autic odmah.
 
pa mogu bar da kazu ima nema ovo ono...bice nece hvala sto ste porucili itd...
 
Nisam u Srbiji zato me nema :) Sad sam kontaktirao firmu, imali su neki sajam it opreme pa zato kasnimo. Sutra dobijamo informacije. I da zavrsavamo posao. Ako se neko jos predomislio neka prica jos uvek mozemo da ispravljamo :)
 
pa jel imaju na stanju ili nemaju?
 
Za tebe nece biti jer imas pundravce :)
 
pa nije to nego putujem uskoro kuci pa se vracam u bec pa da uplatim pre toga ako nemaju da uzmem negde preko...
 
Ja smanjujem svoju porudzbinu sa 40 na 20 pasti mx2.
 
Nazad
Vrh Dno