Šta je novo?

Sabancine iz MTS-a

Lomnica_city

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
2,721
Poena
380
Imam jedan problem i treba mi savet onih koji ZNAJU da pomognu a ne da me vozaju vise ovi slepci sa njihovim generickim odgovorima i to na stvari koje nisam ni trazio, doduse jesam pitao kako sam to uspeo, ali i to nije odgovoreno, pokusacu biti kratak...

Pre 3 nedelje razgovaram telefonom (Android, Coolpad F1), prekidam poziv u toku i spustam telefon na dvosed pored mog troseda, ali odmah mi stize poruka pa uzimam da vidim ko je, i gle cuda MTS se zahvaljuje na kupovini Evropa 50 paketa koji ce mi biti aktiviran za 24h!?
Zovem KS i trazim objasnjenje sta je to uopste, kad sam uspeo da narucim, kako i na koji broj, i to za 3-4-5s nakon prekida poziva koji sam obavljao, izvesni Lazar kaze verovatno SMS porukom (ko uspe za 5s da prekine poziv u toku, udje u SMS poruke, otvori novu, ukuca sta treba, ukuca primaocev broj, posalje i stigne mu izvestaj - ima pice od mene), i objasnjava da je to NAJSKUPLjI roaming paket koji sam upravo kupio, mislim da je 4500 ili tako nesto!?
Na to kazem da ja to ne zelim, ne znam kako sam uopste mogao i da narucim kad ne znam ni sta je, ni kako se narucuje, ni na koji broj, i da zelim da se PONISTI, posto ima 24h do aktivacije, on na to kaze MOZE ali samo licno u filijali ili da odmah napisem email reklamaciju, nisam hteo da se igram preko neta nego odmah zapalim u glavnu filijalu u Jagodini...

Tamo sam izvesnoj Marini objasnio slucaj, trazila mi je telefon, brckala po porukama i kaze da nema moje poruke kojom sam kupio paket nigde (naravno) pa ce sastaviti izvestaj, kazem joj da zelim PONISTENjE paketa, ona na to kaze da ce biti reseno i to najverovatnije pozitivno jer sam stari korisnik (pripejd i postpejd sve skupa nekih 15 godina vec) i to za 24-48h...

Posle 3 NEDELjE meni stize SMS a posle par dana i pismo o negativno resenom prigovoru, u SMS-u nije bilo objasnjenja a u pismu je pisalo nesto tipa utvrdjeno je da jeste vasa SIM kartica narucila to, sad platite, o ponistenju nista!?
Zvao sam opet KS da pitam zasto me zezaju sa tolikim rokom resenja, sad mi je taj tarifni dodatak skoro istekao a bio sam par puta preko i mogao sam da iskoristim DA ME NISU UVERILI DA CE PONISTITI ZA 24-48h, i da zelim da napise novi prigovor u kom ce objasniti nadredjenima da ne zelim da platim nesto sto su mi rekli da se MOZE ponistiti ako odem u filijalu licno...
I zamislite curica pametnica meni, naravno da opere kolegu, kaze da je sigurno meni kolega objasnio da se NE MOZE ponistiti naruceni tarifni dodatak, iako je ostavljeno 24h lufta, nego je sigurno meni rekao da mogu samo da ga deaktiviram a platiti moram pa me za to i poslao da uradim u filijali!!!!!????? I jos da sam ja dodatak narucio preko *797taraba, sto je jos veci *****izam jer je taj sistem tako spor da bi mi trebalo 5 minuta da odradim tu kupovinu a ne ispod 5s!!!

E sad, ja nisam ***** da me neko pravi na *****a i zanima me da li su oni *****i (retoricko pitanje) kad misle da to moze tako, sami kazu na pocetku razgovora da se snimaju razgovori sa operaterima, pa da MOZE da se ponisti dodatak ali licno da odem, ne casim ni malo nego to i uradim, obecaju resenje za 48h a onda mi na prigovor od 25.8. odgovore 16.9. kad je vec dodatak skoro istekao i mozda cu ici jos jednom preko!?

Deo oko kog mi treba pomoc, receno mi je da ce slucaj biti resen za 2 dana a ne 20 dana, i da se MOZE ponistiti dodatak a sad kazu objasnili su mi sigurno da se samo deaktivira (da platim a da ne iskoristim, wtf jbt!?) pa da li ja imam slucaj da se tako izrazim, da teram u nedogled sa zalbama ili cak i da podnesem tuzbu za obmanu ili sta vec, jer operater je snimljen kako na moje pitanje da PONISTI odgovara da MOZE a ne da se deaktivira samo a da ja to eto platim, ipak im treba love a ja kao nezaposlen je imam na pretek...
Izvinite ako nisam bio dogovoljno kratak, pop... sam skroz i ne znam sta vise da probam da me neko saslusa i kao petnaestogodisnjem (za koji dan bivsem) korisniku izadje u susret, kao sto sam ovde citao silne slucajeve da su i skorasnjim korisnicima izlazili u susret za velike racune za internet retroaktivnim aktivacijama Net paketa, da su nudili telefone po povlascenim cenama u odnosu na objavljenje jer su stari korisnici koji trose cetvorocifreno (isti slucaj samnom) a ja NIKAD tako nesto lepo od njih...
 
Da je MTS u pravnoj državi tj. da se protiv njega mogu realizovati pravni postupci predložio bih da ih tužiš. Ovako ti predlažem da odeš platiš što moraš, a onda svratiš do obližnje teretane uzmeš rukavice priđeš vreći i zamisliš željenog službenika/službenicu/direktora etc. koji na istu verovatno liči i ________________ (uneti po želji). A onda što pre zaboraviš na nemio događaj.
Mene su svojevremeno zadužili roaming-om podneo sam ukupno 14 žalbi i nijednu jedinu "nisu imali u sistemu" i pošto sam tvrdoglav umesto 5000 din. Nakon što su me tužili i gle čuda, dobili na sudu koji i nije sud platio sam skoro 30000 din. pošto su počeli da prete zaplenom imovine. Treba li da napomenem da u datom periodu nisam bio ni na 50 km od bilo koje državne granice.
 
Pre svega moras da znas da nisi ni prvi ni poslednji koji je obmanut od strane telekoma. Da ih tuzis ne mozes, kao sto je rekao covek iznad. Europa dodatak moze da se aktivira i preko portala moj Telekom pa jedno glupo pitanje da ti nije neko prckao po portalu? Nadlezne kako si ih ti nazvao nemaju, jer iznad "nadleznih" je Ratel kojima jedino mozes da se zalis ali sa dobro napisanim slucajem i ukoliko si mogucnosti dokazima. Za tako nesto pre svega bi trebalo da se naoruzas strpljenjem jer taj postupak malo duze traje. Ne znam kakav je slucaj u Jagodini ali ovde u Bg do "nadleznih" u mts ne mozes da dodjes i da popricas licno jer ne primaju stranke. Ratel ti je jedina pomoc, ili da pokusas sa nekim iz zastite potrosaca. Sto se tice retroaktivnim aktivacijama to je telekom ukinuo prosle godine u februaru tako da toga vise nema. Moj ti je savet mani se zalbi unutar telekoma jer oni sablonski daju odgovore, ukoliko zelis da isteras svoje Ratel jedino (moze) da ti pomogne. Srecno :)
 
Zali se ponovo njima, zali se Ratelu. Ne vidim nista trece sta bi mogao. Kad ti ugovorna obaveza istekne, otkaci ih zauvek i to je to.
 
Kad god cujem da se Telekom privatizuje, umesto kukanja i trucanja o "porodicnoj srebrnini" i "sta cemo sada", ja se samo nasmesim.

Ukratko, nemas sanse. Daj Boze da gresim i da se ovo zavrsi pozitivno po tebe, ali ja sam imao uzasno iskustvo sa njima. Pet godina po sudovima, dodatni racuni, troskovi, kamate, a posto je drzavna firma da vidim tog sudiju koji ce da presudi protiv njih.

Plati i obavezno predji kod PRIVATNIKA. Da sutra ponude 100 mbit Interneta za dinar ja ne bih presao kod njih.

Nazalost, oni ovo cesto rade.
 
Bio juce da platim neki stari dug, nekoliko hiljada za neke kamate ili ko zna sta vise...kad ona u poslovnici meni da sam duzan jos 14000 preko, od 2010, 10000 glavni + 4000 kamate.
A ja platio taj glavni dug iste godine, 2 god kasnije trazio dugovanja nije ga bilo( tj bilo samo te kamate) a sada citav dug uskrsnio?!? I jos mi kaze pa gde vam je priznanica.
Naravno da sam izgubio priznanicu
 
Meni juce stigao duplo veci racun za IPTV+NET10+Fiksni jer su mi aktivirani svi dodatni televizijski paketi, koje niti sam aktivirao niti imam te kanale...prvi racun u pitanju i odma ses...danas idem u poslovnicu da se zalim al pretpostavljam da slaba vajda...
 
Bio juce da platim neki stari dug, nekoliko hiljada za neke kamate ili ko zna sta vise...kad ona u poslovnici meni da sam duzan jos 14000 preko, od 2010, 10000 glavni + 4000 kamate.
A ja platio taj glavni dug iste godine, 2 god kasnije trazio dugovanja nije ga bilo( tj bilo samo te kamate) a sada citav dug uskrsnio?!? I jos mi kaze pa gde vam je priznanica.
Naravno da sam izgubio priznanicu
Mogu da te povuku za rukav. Proveri zastarevanje povremenih potraživanja - onih koja dolaze na periode ne veće od godinu dana.
 
Sva potrazivanja su im na vrijeme utuzena, jedino da vidim koja je apsolutna zastarelost.

Inace parking servis redovno utuzuje zastarela potrazivanja, ali ako ne ulozis prigovor(koji se 100% usvaja) izvrsitelj nastupa i tu moras platiti. Tako su mene shebali ljetos, stiglo resenje za 2 kazne iz 2012 dok sam bio na odmoru i naravno kad sam se vratio vec sam kasnio 10 dana za prigovor.
Izvrsiteljska komora ili kako se vec zovu su rekli u novinama da ne cene zastarelost nego samo cepaju po tuzbi.
 
Sad ne razumem situaciju. Kad su oni pokrenuli tužbu za dug iz 2010.?
 
Tako sam ja prosle godine aktivirao neki roming dodatak, sasvim slucajno.

Stigao mi je sms, i na 797 rekoh da proverim o cemu se radi.

Info je bio 1 a aktivacija 2, igrom slucaja tac me je zeznuo :)

Posle 30 sekudni sam zvao da otkazem dodatak, i operater je bio kao "mi to ne mozemo, mi smo namerno napravili da vi licno samo na svom telefonu mozete aktivirati, i nema storniranja"

I platio sam i to je to, ali su pilicari klasicni.
 
Sad ne razumem situaciju. Kad su oni pokrenuli tužbu za dug iz 2010.?
Ne znam ali sam gledao kod nje na kompu potrazivanja i kaze sva su utuzena....medjutim dosta se tu ne slaze u ciframa i bila je jos zbunjenija od mene, moram poci u Takovsku vidio sam tamo im je sluzba za naplatu potrazivanja. Moguce da je bio pogresan poziv na broj ili sta znam vec ali ima uplata na moje ime i adresu i moraju da mogu da je nadju
 
Zlo i naopako.

Trazi logove iz koje aplikacije je aktivirano, vreme i IP adresu.. Ako ti to sve daju (izmisljeni podaci) onda bolje plati da se ne cimas bzze, zadrzis broj ako ti je bitan i teraj ih..

Tehnicki si pismen, ne verujem ni da si slucajno aktivirao prilikom cackanja po aplikaciji...
 
Poslednja izmena:
Ja ****** zvano MTS ne mogu da vidim ni kao temu na ovom forumu. Dok se ne privatizuju to će biti alaj begova slama sa vrhunskim seljačinama na svim funkcijama. "Kvalitet" mreže ne treba uopšte pominjati. Jedino kod njih se moraju reklamacije pisati olovkom na kopiji kopije u poslovnici. Žalba preko mejla ili tako nekog "modernijeg" načina komunikacije za njih nije mnogo validna.
Na žalost sve ćeš morati da platiš. Jednostavno nema načina da se otreseš tog duga, jer će majmuni da te ubace u kreditni biro pa ćeš onda imati grdnih problema na drugoj strani. Progutaj tu knedlu, plati i beži od njih. Svakako piši RATEL-u, mada teško da će od toga biti nešto.
 
Jedino ratel ako uspe da ti sta pomogne.
Moj rodjak je zeznut jednom u CG sa roming dodatkom mtel 10 u kojem imas besplatne pozive sa mobilnog ka fiksnim i mobilnim mrezama mts-a.
Aktivirao,platio ali su mu naplacivali pozive ka fiksnim dok mobilne nisu.
Pisao je zalbe ali jos nista nije zavrseno.
 
Jedino kod njih se moraju reklamacije pisati olovkom na kopiji kopije u poslovnici. Žalba preko mejla ili tako nekog "modernijeg" načina komunikacije za njih nije mnogo validna.
Ovo uopste nije tacno, ja sam jos 2012/13 slao mailom zalbe/molbe, i dobijao odgovor. (skenirane sa potpisom)
 
Da, i meni su rekli da moze zalba mejlom
 
Ovo uopste nije tacno, ja sam jos 2012/13 slao mailom zalbe/molbe, i dobijao odgovor. (skenirane sa potpisom)
Uuuuu zamisli skeniraš i pošalješ :))))))))))))))
Dva puta sam lično morao da pišem žalbu u poslovnici jer je to jedini "pouzdan" način. (Reči neke nesrećnice iz korisničkog servisa)
Batice kod tebi omraženog Telenora sve završiš običnom mejl prepiskom ili čak na tviteru.
 
Poslednja izmena:
Iskreno ja kad sam imao spor sa njima pisao sam zalbe rucno i to u poslovnici, dok kasnije kad je stvar postala gora sef poslovnice je pisao zalbu. Ja iskreno preko maila nikad.
 
Sta moze sve kod Telenora mailom?:) Sve sto moze i kod MTSa.

Nijedan mail mi se nije zagubio MTSu do sada, da nije odgovoreno na njega ;)
Ovo nije rekla-kazala mi radnica da moze, vec nekoliko puta uradjeno u praksi.
 
Ne znam ali sam gledao kod nje na kompu potrazivanja i kaze sva su utuzena....medjutim dosta se tu ne slaze u ciframa i bila je jos zbunjenija od mene, moram poci u Takovsku vidio sam tamo im je sluzba za naplatu potrazivanja. Moguce da je bio pogresan poziv na broj ili sta znam vec ali ima uplata na moje ime i adresu i moraju da mogu da je nadju
Vidi sa bankom preko koje je uplaćeno. Ne znam koliko čuvaju transakcije, ali probaj. Seti se datuma, računa, iznosa. Što više podataka, lakše će da pronadju.

Telekom može da potraži u svojoj evidenciji, ali pre mislim da neće, jer niko neće da se cima, ne gori njima pod nogama. Dodatno, ako postoji utuženje, onda je moguće da njihova evidencija nema tu uplatu.

Opet, saznaj kada je pokrenuta tužba. Ne može da bude moguće da si ti tek sad saznao da ona postoji i da ti nikad nije stigao poziv suda i slično. Povremena potraživanja zastarevaju nakon 3, odnosno 5 godina (zakon o obligacionim odnosima, članovi 372 i 372), a možda i nakon svega godinu dana (član 378 tačka 3, zavisi kako se tumači ovo "telefon" - zašto bi fiksni telefon bio različit od mobilnog).
 
Poslednja izmena:
Znao sam da je ostala kamata od konkretno tog duga, jer sam ih poslao u pm kad sam se vratio sa uplatnicom a oni e sad da platis i kamatu, nakon 2x po sat cekanja u redu. I da ce da bude utuzenje na tu sumu, 3000 i nesto to je ok.
Uredno mi je stiglo za ostala 2 duga iz suda, prosle god i sada i to sam platio.

Videcu sledece nedelje kod njih u takovskoj
 
Meni juce stigao duplo veci racun za IPTV+NET10+Fiksni jer su mi aktivirani svi dodatni televizijski paketi, koje niti sam aktivirao niti imam te kanale...prvi racun u pitanju i odma ses...danas idem u poslovnicu da se zalim al pretpostavljam da slaba vajda...

E moj druže. Meni su ubacili dodatak za IPTV HD kanali (338 dinara - nisam siguran). Sada čitam na računu, a nisam to ni tražio. Sada moram da izgubim vreme u poslovnici oko 2 sata da deaktiviram nešto što nisam ni aktivirao. Imao sam veliko negativno iskustvo sa "mega boxom". Kao ja da pređem, razbiju mi sve usluge. Da skratim priču. Nisam prešao ali sam morao da platim sve to i ako su mi "uvažili" 2 reklmacije. Vratili su me na box 4. Najgore mi je što sam napomenuo dečku kada me je vratio na stari paket da mi napiše ugovor na 1 godinu. Pogodite, napisao je na 2.
Summa summarum, više ne znam ni gde bi prešao :D Ovo o mom prelazu je više iz besa. Verujem da su sva 3 operatera jajare. Manje ili više.
 
^ ja bio u poslovnici i lik me ladno ubedjuje da sam ja aktivirao te pakete, mozda i slucajno, ili neko od ukucana, sto je nemoguce jer treba PIN kod, a i nisam pao s kruske da bi "slucajno" aktivirao...najgore sto vecinu tih kanala nisam ni imao osim extreme sports, vh1 i mtv paketa, a mislio sam da je to standardni paket, resto sto je navedeno nista nije bilo dostupno...kod tasta i taste ista situacija u drugom gradu, i drugoj poslovnici, medjutim oni su stari korisnici i samo su dobili nove uredjaje za iptv, i kada su otisli da se zale, u poslovnici su im rekli da su uz te nove [bele] uredjaje automatski aktivirani tv paketi, na sta ti niko u poslovnici ne skrece paznju pri sklapanju ugovora! Klasicna kradja bez pardona, pa dok ti odreagujes na prvi racun, drugi mesec vec prosao pa ce i za njega da rebnu...
 
Ja naručio jedan net paket, oni mi naplatise uredno dva komada. Podneo žalbu, odbijena, kažu dva puta sam naručio ... Sramne li firme, čim istekne ugovor, neće me videti.
 
Na jednog korisnika koji ode iz telekoma, dođu 4 nova, tako da ono.. ne potresaju se mnogo pretnjama "Nećete me videti više!"
 
Ja naručio jedan net paket, oni mi naplatise uredno dva komada. Podneo žalbu, odbijena, kažu dva puta sam naručio ... Sramne li firme, čim istekne ugovor, neće me videti.

Meni se isto desilo da aktiviram jedan net paket a naplati 2 (u avgustu), podneo zalbu i usvojena je, stigao korigovan racun.
 
Da, i meni su duplo naplaćivali dodatke nekoliko puta, svaki put su mi uvažili žalbu.
 
Nazad
Vrh Dno