Šta je novo?

Sabancine iz MTS-a

Ti oped poredis fizicki resurs i elektrone?:)
 
I Nemci i Austrijanci nisu prodali ceo telekom, zadrzali su dobar deo, samo ne upravljacki.
Ali to su Nemci. Mi smo korumpirani Srbi. I ne zamlaćuj narod ovde kako ćemo prodajom izgubiti ne znam ni ja kakve pare. Mi te pare odavno ne vidimo jer ih razvlači politička bolumenta. I to nema veze sa strankom na vlasti, već sa našim mentalitetom. Mi jedino znamo da radimo za drugog.
 
Ali to su Nemci. Mi smo korumpirani Srbi. I ne zamlaćuj narod ovde kako ćemo prodajom izgubiti ne znam ni ja kakve pare. Mi te pare odavno ne vidimo jer ih razvlači politička bolumenta. I to nema veze sa strankom na vlasti, već sa našim mentalitetom. Mi jedino znamo da radimo za drugog.
I Makedonci su korumpirani isto kao i mi.
Prodali drzavnog operatera.
Sad je pretplata za fixni (kod Deutsche Telekom) uz ugovor na 2god 984din, uz ugovor na 1god 1277din, bez ugovora 1376din + jednokratna taksa 2880din.
Dok je bio u drzavnom vlasnistvu bila je neka smesna pretplata, al krastavac nije im tako odgovaralo... :D
Tako da o tome sta cemo izgubiti videce se ako budemo tolko glupi da ga prodamo.... :)

P.S. A tome da svaki ADSL paket ima FUP necu ni da govorim...
 
U MK imas fiksni i sa pretplatom 0,00 din. Placas samo ako telefoniras. Ta ponuda nije kod tcom. Potrebno je samo da nema monopola, pa ne moraju nikad ni da ga prodaju.
 
Poslednja izmena:
Izbacivanje monopola (u stvari oligopola, nemojte zaludjivati druge da misle da samo Telekom diktira) je OK.
Prodaja dela MTS-a isto.

Boske, ti ne shvatas da se NIKAKAV novac nece sliti u Srbiju nakon prodaje. Drzava nece imati nikakvo vlasnistvo, samo porez na dobit se moze sliti u budzet - i sta onda? Isti ljudi trose i budzet MTSa i budzet Srbije. Isto ce se bacati. Samo ce se prodajom Telekoma mnogo brze baciti vrednost Telekoma, jer ce vise novca odjednom biti dostupno za bacanje.
A dobit ce biti manja garantovano (ne znaci da ce manje zaradjivati, znaci da ce naci knjigovodstvene nacine da manje plate porez, kao i svaka privatna firma). Cak i da je ista dobit, samo porez na dobit bi se slio u budzet, a dividende ne bi. To je 6x manje novca od dividendi.

@desp, jedna intersantna stvar za tebe. Kafa jeste skuplja nego kod nas nego u Nemackoj - bila je skuplja oduvek. U stvari od kako je evro tamo, ja se secam da su cene za kafu bile 3-5eur. I sada su 3-5eur.
Kada je uveden evro (2002. kao papirno sredstvno, a ne samo elektronsko 1999), postojale su dobre tarife od 3/5/10 EUR. Bilo ih je puno. Sada ih ima jedna, koja ne vredi nicemu i ne daje nista moguce uz nju.

Eto, kad vec poredis neporedivo... da zatvorimo i tu tvoju teoriju.


Inace, super je sto u MKD mozes da ne placas fixni - koliko ljudi je glupo da poveruje da ce T-Com (ili ko god bude kupio MTS) smanjiti pretplatu za fixni, kada zna da moze od toga najvise zaradjivati bez konkurencije?:)
Neko ce mozda pokusati van gusto naseljenog NBG da ponudi fixni i xDSL/cable a vec nije?:)
Malo morgen! To jedino ako se odvoji prodaja infrastrukture, sto se nece desiti. Iako MTS vredi milku-dve bez nje, oduvek se znalo da zbog infrastrukture se prodaje, da bi drzava imala sto manje, a samim tim i narod.
 
Poslednja izmena:
U MK imas fiksni i sa pretplatom 0,00 din. Placas samo ako telefoniras. Ta ponuda nije kod tcom. Potrebno je samo da nema monopola, pa ne moraju nikad ni da ga prodaju.
Prica je bila o drzavnom operateru kod kojeg 98% ljudi ima fixni kod nas.
To sto kazes za drugog/treceg privatnog operatera, prepaid fixni, adsl koji neide preko iznejmljenog porta od drzavnog operatera... To mi necemo doziveti da vidimo u srbiji... :)
 
Ukidanje monopola je verujem poslednje što bi uradili; čak mislim da bi pre pristali da ga prodaju u upola cene koliko sada traže (nažalost). A jedno od ta dva moraju da urade.

@Famagusta malih davaoca usluga nije ranije bilo ni u MK. Bili su mnogo iza nas. A da li ce ici preko iznajmljenih portova ili kako vec, pa to meni kao korisniku nije bitno, dokle god mi neka ponuda odgovara. Inace i ja spadam u tih 98%, ali ne zato sto tako zelim.
 
Poslednja izmena:
Ja kao jedino resenje za fixni vidim da Telenor i Vip ponude neke Huawei ets fixne GSM telefone.
Ali oped ostaje problem ADSL-a....
 
Pa moze i Telekom da im omoguci da iznajme portove ili šta već, po nekim normalnim uslovima. Pa onda svako sedne i bira šta želi. Verujem da se to Telekomu sada manje isplati, pa zato toga i nema.
 
Student pitaj starce kako je prvi mobilni operater dobio licencu kod pod kojim uslovima i koje su cene bile tada jednog običnog priključka tj obične sim kartice.Pitaj starce ko je uveo taksu na mobilni od nekoliko maraka (evra) iz čistog hira i pljačke.Bilo ponovilo se nikad nikome više u životu više da 36 sati čekaš u redu za kašičicu benzina,ulja,šećera i drugih stvari,pitaj slobodno starce dal je to laž ili istina a depoima puna skladišta istog....
A sad se zapitaj zašto se milioni televizora,telefona hrane ili bilo čega drugog nalazi na kupujem prodajem i prodaje bez pdv i zašto ni jednog dinara ne ide u budžet da se puni za naše plate lekove penzije i tvoje školovanje studentu moj dragi.Nemoj verovati meni ,nego veruj svojim očima i ušima.
Ni ti ni ja student ne tražimo džaba niti milostinju,ali nemoj neko kožu da nam guli za tih par minuti razgovora i par mb interneta,sto u svetu daju kao čaše obične vode....
Moj ti savet pali u inostranstvo i za par meseci ćeš zaboraviti svaku moguću pretplatu,jel oni pričaju drugim stvarima tamo a ne o nekim pretplatama koje iznose 100 deo plate :)
Ovde ti sigurno neće biti bolje ili prodali telekom ili ostao naš.
A nekad kad ostariš,setićeš se svega i smejati kakav si telekom imao ovde... :)
 
Та такса је опстала дуууго после промене оних који су је увели, једино што је промењено име са такса на порез.
 
Ukidanje monopola je verujem poslednje što bi uradili; čak mislim da bi pre pristali da ga prodaju u upola cene koliko sada traže (nažalost).
Sta si ovime hteo reci? Da bi vlada radije prodala pola TS i zadrzala njegov monopol? Na koji nacin? Mislim kakav monopol u stvari? TS ima "vezu", a slicnu ima Telenor, samo sto on ne nudi sve sto i MTS.

@Famagusta malih davaoca usluga nije ranije bilo ni u MK. Bili su mnogo iza nas. A da li ce ici preko iznajmljenih portova ili kako vec, pa to meni kao korisniku nije bitno, dokle god mi neka ponuda odgovara. Inace i ja spadam u tih 98%, ali ne zato sto tako zelim.
A ti stvarno mislis da neko zaustavlja SBB i Telenor da ponude fixni telefon gde zele? Pogotovu u gusce naseljenim delovima, gde vec nude?

Pa moze i Telekom da im omoguci da iznajme portove ili šta već, po nekim normalnim uslovima. Pa onda svako sedne i bira šta želi. Verujem da se to Telekomu sada manje isplati, pa zato toga i nema.
A sada kao nisu normalni uslovi? Kada gomila ADSL providera nudi ADSL, negde skuplji negde jeftiniji od MTSa?
TI mislis da ce nama 20/2 biti jeftiniji ukupno kada sa proda MTS? Reci mi samo, da ili ne.
Znaci sada je komercijalno 20/2 dostupan za ~2500 (sa fixnim). Da li mislis da cemo posle prodaje Telekoma ikada imati tu cenu za taj paket? (21e da budemo precizniji, ne 2500RSD, jer dinari ne zanimaju nijednu normalnu firmu)
Pitam da li mislis da li ce uopste biti dostupan, ne samo kod MTSa, takav paket za 21e sa svim neophodnim troskovima, tipa fixni?
Prodaja MTSa povlaci i infrastrukturu, a nece je Nemac (posto sumnjam da nije vec odluceno da ce TCom preuzeti MTS) davati jeftinije nego sada, ako ih drzava ne subvencionise. Nece ulagati u manje gusta naselja, ako ih drzava ne subvencionise.
Znaci, da bi bili jeftiniji, mi treba da ih subvencionisemo - znaci treba da im dajemo novac nazad?:)
 
Aj sad otvoreno, šta mi kao građani imamo od tolikih prihoda Telekoma? Milijarde se slivaju u kasu TS i? Gde su te pare? Idu u stranačke kase i sponzorisanje svega i svačega. Naravno da bi najbolje bilo da TS ostane državni kada bi se sa njim domaćinski poslovalo. Ali da od mojih para kao korisnika vajdu vide političari, tajkuni i raspale pevaljke, a meni da puca veza jer se u opremu ne ulaže dovoljno, e vala nek ide privatniku!
Država Srbija jednostavno nije dobar gazda i to se neće promeniti.
Jedino što bi trebalo uraditi (mada iskreno sumnjam da će to neko iz vlasti uraditi), da se infrastruktura (bar onaj osnovni deo) izdvoji iz TS i formira zasebno preduzeće (koje bi naravno bilo državno). Tada bi se isključila mogućnost monopola i infrastrukturu bi država iznajmljivala svima koji plate. Tako bi i pale cene.
Pogledajte primer Rumunije.
 
Па вероватно бар неки део иде у буџет, ко зна где ће тачно да оду паре од продаје а онда више нема ни оно за буџет. Или мислиш да ће да нам поделе паре од продаје?
 
Neće da nam podele, ali bar neće lapati kojekakvi lopovi. Jako mi smeta kada mi pričaju kako svi mi imamo koristi od prihoda Telekoma, a to uopšte nije tačno.
Da se bar deo para koristi za unapređivanje mreže pa ajd. Pare nestaju pa nestaju. A prihodi su ogromni. E sad gde su pare, pitajte Draška Petrovića, Branka Radujka i ovog sadašnjeg pajaca Ćulibrka. Mada oni neće nikada to reći.
 
Mreza se itekako razvija, bez obzira sto je to trebalo mnogo ranije.

Vidi sta sam pisao za subvencije.

A sta ti imas od toga sto nece ici pevaljkama, nego ce ici Nemcima, a ti ces placati vise? A onih milka-dve ce otici pevaljkama opet, i to mnogo brze. A onda ce jos tebe da cede na druge nacine, jer im je porastao apetit.
 
Ja mogu da razumem da neko ima stav da ne treba prodati Telekom ili neku drugu firmu. Ni moj se stav tu ne razlikuje puno. Ono što ne mogu da shvatim je da ljudi imaju stav da neka firma treba da ima i da zadrži državni monopol...

Ono prvo, hteo sam da kažem baš to što sam i napisao; da verujem da bi država pre odlučila da Telekom proda upola cene, nego da ga zadrži a da isti nema nikakav monopol. Zato i ono nažalost na kraju.
A ti stvarno mislis da neko zaustavlja SBB i Telenor da ponude fixni telefon gde zele? Pogotovu u gusce naseljenim delovima, gde vec nude?/QUOTE]
Pa pisao sam već da su neke onemogućili. I to ubedljivo najbolju i najnapredniju uslugu. Koja naravno nije izmišljena ovde, koja postoji odavno.
Prvo se naravno usprotivio Telekom (deo saopštenja Ring+ tima je u prilogu)), a onda je sve "objasnio" i njihov portparol Ratel (link).
Eto da kažem da je "malo čudno" da su me pretplate za fiksne brojeve u Austriji i Australiji na godišnjem nivou koštale kao jedna ovdašnja na mesečnom, ali je tako.

TI mislis da ce nama 20/2 biti jeftiniji ukupno kada sa proda MTS? Reci mi samo, da ili ne.
Znaci sada je komercijalno 20/2 dostupan za ~2500 (sa fixnim). Da li mislis da cemo posle prodaje Telekoma ikada imati tu cenu za taj paket? (21e da budemo precizniji, ne 2500RSD, jer dinari ne zanimaju nijednu normalnu firmu)
Pitam da li mislis da li ce uopste biti dostupan, ne samo kod MTSa, takav paket za 21e sa svim neophodnim troskovima, tipa fixni?
Vidi, da umem da proričem budućnost, verovatno bih živeo u nekom "drugom" svetu :) Dovoljno bi bilo da postoji ponuda i za ovako nešto... Za moje pojmove više nego dobro, iako u toj ponudi nema nikakvih "besplatnih" minuta.


Da, evo i dela onog saopštenja:
Dakle, poslednji Update, formalno je usklađivanje funkcionalnosti Ring+ sa trenutnim zakonskim okvirima. U ovom trenutku, aplikacija funkcioniše kako je i predstavljena na konferenciji za štampu, održanoj 03.06.2015. godine. Izuzetak predstavlja nespremnost Telekom-a Srbija da korisnicima Orion telekom Ring+ obezbedi povezivanje na nomadsku numeraciju, kako biste bili u prilici da sa bilo kog mesta, sa svim povoljnostima, uputite poziv bilo kome I bilo gde. Sve funkcije aplikacije u ovom trenutku moguće su u kućnoj mreži. (preuzeto sa G+ strane Ring+, link)

Ako neko ne može da otvori drugi link (Ratelovo objašnjenje), evo screenshot:
ring.jpg
 
Poslednja izmena:
Mreza se itekako razvija, bez obzira sto je to trebalo mnogo ranije.

Vidi sta sam pisao za subvencije.

A sta ti imas od toga sto nece ici pevaljkama, nego ce ici Nemcima, a ti ces placati vise? A onih milka-dve ce otici pevaljkama opet, i to mnogo brze. A onda ce jos tebe da cede na druge nacine, jer im je porastao apetit.

Zato što neko u daje pare tim pevaljkama iz firme koja je vlasništvo svih nas. Novi gazda je bar platio firmu iz svog džepa. Dakle uložio je nešto. Političar nije uložio ništa i raspolaže imovinom svih nas. Bitna razlika.
 
Ja mogu da razumem da neko ima stav da ne treba prodati Telekom ili neku drugu firmu. Ni moj se stav tu ne razlikuje puno. Ono što ne mogu da shvatim je da ljudi imaju stav da neka firma treba da ima i da zadrži državni monopol...
Ono prvo, hteo sam da kažem baš to što sam i napisao; da verujem da bi država pre odlučila da Telekom proda upola cene, nego da ga zadrži a da isti nema nikakav monopol. Zato i ono nažalost na kraju.
Aha, shvatam. Za taj deo se slazem, ali kao sto i sam kazes, sanse su nula, pa cemu diskusija o tome?
Prodace TS, on ce zadrzati isti monopol u dilu sa politicarima, velika suma data za TS ce biti vracena strancima kroz glupe subvencije (za koje niko drugi nece moci da konkurise kao i obicno) a ostatak opet pevaljkama i politicarima.
A TS ce i dalje imati "vezu" (sto ti zoves monopolom)
Ja i dalje zelim da vidim da ti imas viziju da ce biti bolje - ali ne iz price "evo, bolje je u MKD", nego kako ce to kod nas proci. Tvoja prica inace ne sluzi nicemu, jer sam ja naveo mnogo vise kontraprimera.
(usput, Slovenija nije prodala svoj Telekom, ima odlicne cene, a imaju monopol koliko znam)

Pa pisao sam već da su neke onemogućili. I to ubedljivo najbolju i najnapredniju uslugu.
Ma, gde je onemoguceno da se postave vodovi za internet i fixni telefon?
A ne da li Telekom nije hteo nekom Orionu (na koji se svi zivi zale) da proda neku svoju uslugu (koliko sam shvatio?).
I sta ocekujes, da ako nije zakonski kompletno zaokruzen proizvod (iz drugog dela citata), da se dozvoli njegovo koriscenje?

Vidi, da umem da proričem budućnost, verovatno bih živeo u nekom "drugom" svetu :) Dovoljno bi bilo da postoji ponuda i za ovako nešto... Za moje pojmove više nego dobro, iako u toj ponudi nema nikakvih "besplatnih" minuta.
Pa imas ovako nesto i kod nas, Exe-net u Nisu recimo, cak i bolje. Imao je ovde Targo i vise od toga.
A onda shvatis da to sto si ti nasao nije pravilo, vec vise izuzetak. Imam rodbinu u Strumici, nemaju tu opciju :) Internet koji sam kod njih koristio je jedva bio za Skype...


Zato što neko u daje pare tim pevaljkama iz firme koja je vlasništvo svih nas. Novi gazda je bar platio firmu iz svog džepa. Dakle uložio je nešto. Političar nije uložio ništa i raspolaže imovinom svih nas. Bitna razlika.
Ako ce se vise odliti kada se proda, treba itekako da te zanima, i da ne zelis da se to desi.
I zaboravljas da ce opet se odlivati u ruke istih, samo sto ce se MNOGO brze sliti kod njih ako ima vece sume za slivanje (od prodaje), a onda ce im porasti apetit pa ce naci nacina da tebe muzu vise, samo ces onda jos vise placati i strancima :)

Gledaj malo dublje od toga da komsiji crkne krava danas! Uzece tvoju jedinu preostalu onda!
 
BTW, desp, mora join da bi se videla grupa. (no way, Jose)
 
A ne da li Telekom nije hteo nekom Orionu (na koji se svi zivi zale) da proda neku svoju uslugu (koliko sam shvatio?)
Ukratko, Telekom je hteo da pozive primljene sa Ring+ (011415xxxx) brojeva tarifira kao da dolaze iz inostranstva.

btw, sećam se tih "kontraprimera"; beše Švajcarska i Švedska :) Baš tih dana sam bio u Švajcarskoj; ljudi kukaju na sve strane. Plaćaju 60chf za mobilni... katastrofa. Jedva preživljavaju. Gomila njih već uveliko planira da emigrira u Srbiju :)
 
Poslednja izmena:
telekom ce se prodati, to je neminovno. taj potez je los iz vise aspekata, ali posmatrajmo samo jedan- korisnika. bas me zanima koju ce pricu pricati ovi sto sad podrzavaju prodaju kada krenu da im za istu uslugu naplacuju vise, kada sve ovo na sta se sad zale postane jos gore, kada se ispostavi da ce se u odrzavanje mreze i unapredjivanje opreme ulagati jos manje. tad ce verovatno reci- kradu i ovi, al bar ide njima u inostranstvo, ne kradu ovi nasi- to je bolje :)
 
Poslednja izmena:
Ukratko, Telekom je hteo da pozive primljene sa Ring+ (011415xxxx) brojeva tarifira kao da dolaze iz inostranstva.
Hmm, kako? Mislim, zar je razlika u ceni terminacije?

btw, sećam se tih "kontraprimera"; beše Švajcarska i Švedska :) Baš tih dana sam bio u Švajcarskoj; ljudi kukaju na sve strane. Plaćaju 60chf za mobilni... katastrofa. Jedva preživljavaju. Gomila njih već uveliko planira da emigrira u Srbiju :)
Pa sta? Mislim, to sto mogu da priuste nije bitno ako im se naplacuje nesto sto ne mora. Ne treba da prihvate da se podizu cene ako nije opravdano troskovima, inace su glupi.
 
Prodat je NIS,niti je benzin poskupeo 10 puta a niti pojeftinio.Prodat je tempo pojavio interx metro idea roda,niti je hleba poskupeo 10 puta niti je pojeftinio.i tako redom pa i sa samim telekomom.
Kapital sam po sebi ide gde mu odgovara i uklapa se u poslovanje koje postoji na tom trzistu.
A na nasem trzistu sadasnji politicari su omogucili nevidjenu pljacku i tako ce arapi i ko god kupi telekom,tako ce se i ponasati.
Pa nece valjda svi da kljakaju u dzepove a buduci kupac telekoma da puni dzepove politicara opet haahhah
 
Poslednja izmena:
Ring+ je bio zamišljen tako da kada se prijaviš, dobiješ od njih broj, formata 011415xxxx. Skineš app, uključiš, i broj je online; možeš da pozivaš sve brojeve u Srbiji i svetu, kao i sa svakog drugog broja. Pretplate nema, a cenovnik poziva je ovde. Cene poziva i nisu ništa posebno pristupačne, ali ko ima ~20 minuta poziva mesečno sa fiksnog, i povremeno ide u inostranstvo, odlična je stvar. Ali, problem je nastao najviše u tome što je taj broj, preko SIP protokola (Ring+ app), uvek korisniku dostupan, nebitno da li se nalazi u Srbiji ili Kini, sve dokle ima pristup internetu. Onda je Telekom zatražio da ograniče da se broj za odlazne pozive može korstiti samo sa wifi mreže na prijavljenoj lokaciji korisnika ili da im svaki poziv tarifira kao da dolazi iz inostranstva.

Za CH; Pa možda su pomalo glupi, mogu reći i dosadni... Nego očigledno nekada nije loše biti takav :) Tamo sam prvi put doživeo da praktično nisam mogao da nađem 3G signal. Skoro svuda 4G; čak i u vozu u nekim nedođijama. Zato što imaju standard da mogu to sebi lagano da priušte. To je jedan od razloga što ipak ne bih poredio njih i nas...
 
Poslednja izmena:
E sad imate raznih primera.na primer kina nije dizvolila fb da posluje u kini i tacka.zive oni i bez fb nornalno.a zasto?!!!??
Zato sto fb mora da se prilagodi uslovima u kini.to je lepi premijer kine rekao onom trsavom zakebergu,ako dodjes u moje dvoriste ima da igras kako ja kazem.....
Narovucenije
Kako mi kazemo buducem kupcu telekoma da igra,tako ce on i da igra kako mi zelimo i nikako drugacije.
Ako ce poskupeti odmah ,to je zato sto nasi politicari tako zele,svidjalo se to vama ili ne :)
 
Nazad
Vrh Dno