Šta je novo?

Sabancine iz MTS-a

Baš čeprkam po imeniku i izbrojao sam bar njih 15 koji su pobegli iz mts...
 
Ja imam preko 50 njih koji su nekada bili Vip/Telenor, a sada nisu. Migriraju ljudi sa mreže na mrežu, probaju nešto da uštede, opet se vrate (neki)... Činjenica je da smo svi u istom loncu i da mogu da nam rade šta hoće (i rade i radiće).
 
Ja ceprkam i nadjem 1 koji je otisao u VIP, a jos 20 njih koji su otisli iz Telenora.

Sta smo pokazali?
 
Ja ceprkam i nadjem 1 koji je otisao u VIP, a jos 20 njih koji su otisli iz Telenora.

Sta smo pokazali?

Као и обично код твојих постова, тролујеш све што је против МТС - а. То смо показали.
 
Sad videh ovu temu, pa me podsetila na razlog mog odlaska sa mts. 2010.godine hteo sam da aktiviram neki net dodatak, probao sms-om, kaže mora preko korisničkog. Pozovem korisnički, aktiviram navodno, naravno sledećeg meseca shvatim da nije aktiviran. Podneo prigovor, posle dva dana me zvali telefonom, i samo rekli, vaša žalba je odbijena do viđenja. Platio račun, i ja njima rekao do viđenja zauvek. I za fiksni, i za mobilni, iz principa im ne dam pare. Možda kad dodju nemci.
 
Као и обично код твојих постова, тролујеш све што је против МТС - а. То смо показали.

Tvojim postom smo pokazali da kada nekoga nekako okarakterises, nebitne su cinjenice, tebi to postaje kao religija.

Ja sam hteo reci da smo pokazali da je nebitno sta pokazuje okolina jedne osobe, pogotovu na uzorku koji ne cini ni promil populacije (adresar bilo koga od nas).
 
Tvojim postom smo pokazali da kada nekoga nekako okarakterises, nebitne su cinjenice, tebi to postaje kao religija.

Ja sam hteo reci da smo pokazali da je nebitno sta pokazuje okolina jedne osobe, pogotovu na uzorku koji ne cini ni promil populacije (adresar bilo koga od nas).

Зачудио би се када би знао колико те поштујем, дуго си овде, пре 7-8 година си ми бесплатно послао неке каблове који су ми требали за скај стар 2 картицу.... Не карактеришем те никако, само ми смета та твоја мржња према Теленору, безусловна и по сваку цену. Чак ми и не смета у Теленор "пљувачким" темама, нити у темама где се упоређују оператери али у оваквим (нон Теленор) темама ми смета. И то само зато што си то ти. И не, не користим Теленор, на ВИП - у сам и МТС-у. Лично мислим да су сви шабани а МТС највећи.
Поздрав.
 
To je poenta - okarakterisao si me kao nekoga ko brani MTS, a pljuje Telenor, a to nije slucaj - vec prosto, okarakterisan sam tako, i to prelazi svima u religiju :)

A pohvalim Telenor kada primetim nesto da valja (npr. poslednja promena paketa je najzad uvela normalan broj minuta), i pljunem MTS kada ne valja (ali se to ne primeti, jer prosto je svima nekako normalno da se pljuje MTS, pa sta je jos jedan koji to uradi :))
 
Takodje imam problem sa mts-om, pa reko da vidim ovde da li je neko imao slicnu situaciju. Imam njihov adsl vec 10ak god nikada do sad nisam imao problema do letos, zimus sam povecao paket na 20mbps, prvo mi je receno da u mom kraju (Indjija) ne moze tolika brzina ali sam trazio savet jos nekoliko ljudi iz mts-a i uspeli su da mi ukljuce brzinu 14mbps, trazio sam bas ovaj paket jer je pretplata bila 300 din veca nego za 10mbps i dobijao sam asus transformer za 1 din pa mi je i to sto ne mogu ostvariti punu brzinu bilo ok. Sve je radilo super do letos kada je poceo da se gasi 10x dnevno, vise puta zvao, dolazio lik menjao kablove modem, otvarao kutiju na kuci i na kraju su cak dosli da prekopaju podzemnu liniju. Sve promenjeno sve ispitano, gresaka i dalje gomila adsl ne funkcionise. Zove me neki drugi operater i govori mi kako ce mi smanjiti brzinu na 10mbps i da ovi nisu normalni sto su uopste ukljucili vecu brzinu, smanjuje mi na 10 uz recenicu da idem u mts da obnovim ugovor i da ce sigurno raditi. Stvarno progledao, bez gasenja i problema.Od tada radi na toj brzini i niko nije vise zvao. Kako je to sve bilo letos a od tad na godisnji i nikako da odem, prosetam pre neki dan uz pitanje radnici : Ako vec niste ispostovali ugovor i ako ja obnavljam ugovor da li mogu opet da uzmem tablet jer sam prethodno sve uredno platio, nije moja krivica? Na sta me ona onako bledo gleda na foru dobio si jedan sta ces vise...Nisam nista potpisao i sad ne znam sta da radim.
Nije mi toliko do tog tableta ali ako vec nisu ispunili svoju ugovornu obavezu i ako opet obnavljam ugovor zanima me :
Da li imam prava da trazim novi tablet?
Da li imam mogucnost da raskinem ugovor?
Kome da se obratim jer po obicaju ovi sa saltera nemaju pojma.

Hvala!
 
Poslednja izmena:
Baš čeprkam po imeniku i izbrojao sam bar njih 15 koji su pobegli iz mts...

Ko sto rece radasin migriraju ljudi ja znam 10 njih koji su pobegli od VIP-a ja sam bio jedan od njih ali caletu sam u Vipu zgrabio ono kada je bilo duplo smartova plus opadajuci popust i to lepo sada ide ali i tu je bilo problema povecih,ja sam u MTS-u i sve mi je sada super bukvalno preporodio sam se ko nov kada sam pobegao od Vipa..

Mada mogu da dodam da eto,meni se nikada nije desilo da ne znam kada mi dodje veci racun,da ne znam da objasnim zbog cega..
A imam druga i drugaricu kojima stize racun po par hiljada dinara iako im je pretplata 990 din oni su kivni na MTS ali cim ih malo dublje krenes da postavljas pitanja svatis da su oni onaj tip ljudi koji ne umeju da koriste to i a onda im djavo kriv kada ne gledaju ne paze...Ima i tih slucaja sigurno puno vise tako da sve treba uzeti sa dozom rezerve i to velike...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice tih migracija ja sam prvi prešao sa vipa, za mts nemam zamerke uvek su bili korektni i eventualne probleme rešili u ekspresnom roku... Jedan savet za sve koji imaju posla sa mts-om, u poslovnicu idite jedino kad treba da se potpiše nesto a sve se dogovarate sa operaterom, oni u poslovnici stvarno imaju nikakvo znanje...
 
Ko sto rece radasin migriraju ljudi ja znam 10 njih koji su pobegli od VIP-a ja sam bio jedan od njih ali caletu sam u Vipu zgrabio ono kada je bilo duplo smartova plus opadajuci popust i to lepo sada ide ali i tu je bilo problema povecih,ja sam u MTS-u i sve mi je sada super bukvalno preporodio sam se ko nov kada sam pobegao od Vipa..

Mada mogu da dodam da eto,meni se nikada nije desilo da ne znam kada mi dodje veci racun,da ne znam da objasnim zbog cega..
A imam druga i drugaricu kojima stize racun po par hiljada dinara iako im je pretplata 990 din oni su kivni na MTS ali cim ih malo dublje krenes da postavljas pitanja svatis da su oni onaj tip ljudi koji ne umeju da koriste to i a onda im djavo kriv kada ne gledaju ne paze...Ima i tih slucaja sigurno puno vise tako da sve treba uzeti sa dozom rezerve i to velike...
Takve koji ne znaju da koriste mob, pa kad im stigne račun se hvataju za glavu ja ne računam kao ozbiljne korisnike. Takvi postoje kod svih provajdera.
Poenta je da sam lično na svojoj koži osetio neprofesionalnost (da ne kažem neku težu reč) mts šabanije. Pripadam onim korisnicima koji znaju da koriste mob. Sve pakete i usluge dobro proučim i u skladu sa svojim potrebama izaberem najpovoljniji. Osnovni problem kod mts je da kad ubace neku uslugu ona kao po pravilu ima brdo nekih mana. Videli smo zakasnele aktivacije raznih dodataka (posebno onih vezanih za roming) i čuveni Blackberry dodatak za pre-paid zbog koga sam ja zauvek napustio mts. I sve bi se to moglo svesti pod tehničke greške zbog kojih ja generalno ne menjam provajdera, da nije očajne korisničke podrške. Kao na nekom šalteru propale socijalističke firme, zaposleni se ophode prema tebi kao prema *****u. Nikad ništa ne možeš iz prve završiti, uvek se potpisuju neki *****ni papiri, pišu olovkom žalbe, a rešavanje istih neretko čeka po nekoliko meseci. Kvalitet mreže ne treba pominjati, opšte je poznat i ne može da prismrdi konkurenciji.
Prateći ovaj forum zaključio sam da najviše žalbi korisnika ovde se odnosi upravo na mts. Kad već pričamo o činjenicama, kako je to naglasio ovdašnji čuveni mts portparol. :)
 
Ljudi, sve je to ista škola, ja sam u mts-u (biz net, box paket) i nisam imao neprijatna iskustva do sada. Žena mts i vip. Gde ni taj vip nije loš, ako gledamo kako su izlazili u susret ženi, bukvalno, sve može, samo reci šta ćeš? Ali su jajarčine za druge stvari, tipa ne platiš račun u nekom mizernom roku i isključe ti telefon bez pardona. To mi je neshvatljivo da nemaju toleranciju kao jedan mts (tako je u box-u, ne znam za postpaid pakete). Letos sam uzeo mtl roming dodatak i sve je bilo super dok mi nije stigao račun koji je inače nula dinara, sa zaduženjem od 1400 dinara. Odem mesec dana kasnije na portal, da proverim listing za prethodi mesec, jer sam se bio naoštrio da im se n...... mamice i dođem do zaključka da je krivica moja iz razloga što sam probio tih deset dana za nekih deset, petnaest minuta! Upaljena bila aktivna veza, delio net ženi i detetu, rekoh, ajde završavajte i da se javimo kome treba jer sam sumnjao da šupci neće poslati poruku da mi je roming dodatak upravo istekao. I koliko god da su kvarni za taj jedan j.... sms koji će obavestiti korisnika da je završio sa lagodnim surfovanjem i zvanjem što je verujem praksa u normalnim zemljama, niko drugi nije kriv nego ja. Zato mi je neshvatljivo da neko ko stavlja potpis za nešto ne čita šta potpisuje. Mislim na drugara par postova iznad koji je hteo ugovor na jednu, a dobio ga na dve godine. Sami smo najviše krivi za ove stvari. Mora da se kotrolišu ko mala deca, jer kao što se vidi iz više primera, mi korisnici uvek izvlačimo deblji kraj.
 
Poslednja izmena:
To je poenta - okarakterisao si me kao nekoga ko brani MTS, a pljuje Telenor, a to nije slucaj - vec prosto, okarakterisan sam tako, i to prelazi svima u religiju :)

A pohvalim Telenor kada primetim nesto da valja (npr. poslednja promena paketa je najzad uvela normalan broj minuta), i pljunem MTS kada ne valja (ali se to ne primeti, jer prosto je svima nekako normalno da se pljuje MTS, pa sta je jos jedan koji to uradi :))

A ko ti je postavio potpis? Neko drugi ili ti sam?
Sa potpisom kakav imaš nikako ne možeš da budeš posmatran kao neko objektivan.
 
Poslednja izmena:
"Ma krivi su Marsovci" :)
krastavac, moralo se kada me smorite da sam promoter MTSa ;)
 
Ja (da kucnem u drvo) sa VIPom nemam problema. Evo već 8ma godina još malo.
 
hoces da kazes da je telenor jeftin i da nije u pravu?

Uopšte me to ne zanima. Telenor nikad nije ni imao ambiciju da bude jeftin, a alfaunits naravno nije u pravu.
Reagujem na to da neko (alfaunits) postavi navijački potpis a onda kuka kako ga se ne smatra objektivnim. Jasno, jer i nije :)
 
Tako me smatrate mnogo pre potpisa, potpis je samo da zasmeje normalne ;)
 
Alfa da prebaci broj u Telenor pa posle 6 meseci moze da daje validne ocene sa kakvim takvim pokricem.
Ovako moze samo da gleda u cenovnike na sajtu i kuka ;).
 
Pošto je ovce demokratija, alfaunits može da ima potpis kakav 'oće ali tema mora da se poštuje, dakle, da čujemo još o iskustvu sa MTS.
Inače, pre par godina dobijem ja telefonski račun (011) na tudje ime, moja adresa. Pozovem call centar, kažu oni meni da ja (!) treba da nadjem tog koji se je prijavio na moju adresu i da rešim to s njim.
Da skratim priču, rešeno je to odmah i u toku tog istog razgovora jer sam ja vesla davno sisao a da su šabani , jesu.
 
Alfa da prebaci broj u Telenor pa posle 6 meseci moze da daje validne ocene sa kakvim takvim pokricem.
Ovako moze samo da gleda u cenovnike na sajtu i kuka ;).

Imala je keva, ima cale neki matori prepaid. Nista im nije bolje nego na MTSu, sta vise kevi je racun desetkovan od kad su je prebacili na MTS.

Sto bi ja kukao? Sto je TNor skuplji a ja koristim MTS/VIP i zadovoljan sam?
 
Npr, gorenavedena situacija je moguća only in MTS.
 
nope
 
Imala je keva, ima cale neki matori prepaid. Nista im nije bolje nego na MTSu, sta vise kevi je racun desetkovan od kad su je prebacili na MTS.

Sto bi ja kukao? Sto je TNor skuplji a ja koristim MTS/VIP i zadovoljan sam?
Pusti cale/keva :d, kada budes korisnik Telenor mreze, dakle iz licnog iskustva i to kao zahtevan korisnik koji dosta koristi i voice i data, cesto palis/gasis tarifne dodatke, ukljucujes/iskljucujes usluge preko portala na mesecnom nivou.. I ako/kada se desi neki problem ulozis zalbu i vidis kako sve to ide.
Ovako kako sada stvari stoje - nije to to.

:)
 
Sep pa ulagao sam i emailom zalbe MTSu.
Cak i dobio 3 meseca besplatno jer jednom nisu brzo sredili.
 
To ne demantuje moju tvrdnju. Realno, nema ni potrebe da se sad upuštamo u diskusiju, svako ima pravo na mišljenje, zato se i zove tako, subjektivno mišljenje.
Nečije je bliže realnosti, nečije je manje blisko...
 
Ono sto sam skontao,najmanje se ljudi iz telenora žale na telenor.Kontam da su zadovoljni najviše sa odnosom prema njima,verovatno je i tako.i kroz razgovor sa ljudima uživo i čitajući razne forume.Doduše malo su skuplji ali u principu svi su tu sa cenama više manje.
A kad će se ovi iz mts uozbiljiti i početi da poštuju korisnike,ko to zna :)
 
Nazad
Vrh Dno