Šta je novo?

pomoc oko izbora

NemanjaDk93

Tool Maker
Učlanjen(a)
11.10.2011
Poruke
1,857
Poena
245
Treba mi pomoc da li da uzmem fx 6300 ili i3 4160?I neku maticnu.Cenovni rang je do 23k dinara
 
Nisi rekao namenu, ali generalno bih išao na i3. Oba procesora imaju prednosti i mane, pa sve zavisi od tvojih potreba.
 
Ma igram WoT najvise.Ali sad ce jos malo da ubace multicore support.meni je vazno da sam miran na duze staze,da ne moram da menjam bar jos 2 3 godine.granica mi je 24k dinara...btw mora biti iz gigat**a...
 
Istina. Ali imajuću u vidu cene kod nas, plus će i ploča i memorija (DDR4) biti skuplje od sadašnjih modela, mislim da će prešišati budžet.
 
Ma i3 kao sto sam ti rekao brate, to je sigurica. Ti ne igras nista drugo osim WOT-a, a i u drugim igrama koje ti igras ce i3 raditi perfetkno. Nema sta meni sa i3 nije radilo, ali znas mene moram imati i5. Bilo koji FX uzeti danas, je smesno, osim ako ga ne dobijes bas za male pare. i3 je najisplativija stvar, jer ce biti na ceni i posle 2-3 godine ako budes upgrad-ovao masinu.
 
Vidim da ovde većina ljudi preporučuje i3. Ali u pitanju je dvojezgarni procesor naspram šestojezgarnog. i3 je bolji u single core testovima i nekim igrama, ali uskoro dolazi vreme optiizacije igara za minimum quad procesore i koji je to onda upgrade? I naravno u multitaskingu, renderingu i radu sa video fajlovima FX6300 je bolji.

Nemam nikakav interes da ubeđujem bilo koga ali po meni ako nemaš dovoljno para da uzmeš i5, zaobiđi i3 i uzmi FX6300. Mislim da ćeš biti miran bar neko vreme čak i što se tiče gaminga.
 
Vidim da ovde većina ljudi preporučuje i3. Ali u pitanju je dvojezgarni procesor naspram šestojezgarnog. i3 je bolji u single core testovima i nekim igrama, ali uskoro dolazi vreme optiizacije igara za minimum quad procesore i koji je to onda upgrade? I naravno u multitaskingu, renderingu i radu sa video fajlovima FX6300 je bolji.

Nemam nikakav interes da ubeđujem bilo koga ali po meni ako nemaš dovoljno para da uzmeš i5, zaobiđi i3 i uzmi FX6300. Mislim da ćeš biti miran bar neko vreme čak i što se tiče gaminga.

Mene ovo podseca na jednog drugara koga sam svojevremeno ubedjivao da prodai Pentiuma D 945 (2x3.4ghz/...) i uzme Intel e2180, a on mi kaze ,,ali kolega objasni mi kako 2ghz mogu da rade bolje od 3.4ghz i jos ima 4 puta manje kesa". a lik mu nudio lepe pare posto mu ploca nije podrzavala novije procesore. E pa moze da radi.
 
Poslednja izmena:
i3 je bacanje para ako igras samo wot, 100x ti je bolje kupiti 3258 i overklokovati, wot ce bolje raditi, a i generalno je i3 neisplativ jer je to cpu kojeg je najteze prodati tj. najvise se igubi na njemu, a kad tad vecina ljudi posle njega pedje na i5, tako da moje misljenje ili i5 ili g3258 na kom ces se naigrati wota, a uvijek ces ga moci prodati za fine pare.
 
Najvise igram WoT,ali igram i metro,hocu i nove igre da igram,zato i menjam komp.Hteo bih i cod,bf,unity...Nego, jel i3 4160 moze da se klokuje na 4ghz??Sta mislite,da uzmem ovaj i3 i neku h81 mb i prodam i kupim polovan i5 2500k sa maticnom??Da li bi to bio dobar posao??
 
Poslednja izmena:
Pa skoro za iste pare se moze uzeti 2500k kao i i3, a kako stvari stoje sandy ce za igre biti dobar i do 2020-e, jos kada bi mogao naci neku sexy plocu to bi bila super kombinacija.
A i3 se ne moze uopste overklokovati.
 
Najvise igram WoT,ali igram i metro,hocu i nove igre da igram,zato i menjam komp.Hteo bih i cod,bf,unity...Nego, jel i3 4160 moze da se klokuje na 4ghz??Sta mislite,da uzmem ovaj i3 i neku h81 mb i prodam i kupim polovan i5 2500k sa maticnom??Da li bi to bio dobar posao??

Ne moze da se overclockuje. Mogu samo procesori sa K oznakom (i5, i7).

Zasto bi to radio? Uzmi sada to, pa kada dodje vreme nadji polovan obicni i5 4xxx...


Ili jos bolje odnosno mudrije da sada uzmes polovan i5 2xxx ili i5 3xxx za 90-120 evra i u prodavnici novu H61 ili B75 plocu za 40-60 evra.
 
Poslednja izmena:
Moram uzeti iz giga**na jer mi se pokvario tablet pa u zamenu cu uzeti komponente...Pa sam mislio da prodam taj i3 novi sto bi uzeo i kupio neki polovan i5....
 
Moram uzeti iz giga**na jer mi se pokvario tablet pa u zamenu cu uzeti komponente...Pa sam mislio da prodam taj i3 novi sto bi uzeo i kupio neki polovan i5....

Haha, kakva računica i plan :D Ajde ti prvo vidi šta od HW možeš najlakše da prodaš, pa to uzmi. A drugo nađi taj polovan i5 koji bi da kupiš - vrlo često ne možeš da nađeš to što ti treba. Tako da može da se desi da budeš u čistom gubitku. Naravno treba prvo prodati to što imaš....
 
Ma nisam ja hteo ovako da ispadne.Uzeo sam 2 tableta(za mene i moje) na rate i oba crknu za par dana.Jedan ce popraviti a drugi bih zamenio za komponente jer meni ni ne treba(ne znam ni sto sam ga kupio, al ajd),Ugovor ne mogu da raskinem jer je na rate :(Pa moram uzeti nesto umesto tog tableta.Pa sam mislio da uzmem i3 pa da ga menjam za i5 :)Razmisljam da uzmem fx6300 jer on ide preko 4 ghz a i3 se ne klokuje pa mislim da bi fx stigao taj i3 u WoTu ako bi se dobro klokovao?
 
Poslednja izmena:
Ne bi. Tenkici su djubre optimizovani i koriste 1-2 jezgra. Ako sracunas da je Intel jezgro ~ jednako u snazi kao 2 amd jezgra, dolazis na racunicu da bi taj 6300 morao da clockujes na nemogucih 7ghz da bi stigao i3 :)

Za tenkice samo intel.
 
Ne bi ni na 4,5ghza stigao haswella jer ima bas dosta slabije jezgro, tako da je za wot bolji i3, sto se ostalih igara tice naklokovan fx bi bio bolji, ali treba ti neka malo bolja ploca i hladnjak.
 
Nazad
Vrh Dno