Šta je novo?

Lenovo Tab 2 A7 - 10 Adam, Tesla L 7 Quad i Samsung T113 Galaxy Tab 3 7.0 Lite VE ?

Danas sam uzeo Lenovo A7-30DC iz Telenora...prijatno sam iznenađen izradom, težak je, deluje robusno, čvrsto. Tesla L7 koji je bio izložen pred njega je delovao kao dečija igračka u poređenju s Lenovom. Plus, displej na Lenovu (iako nije ništa posebno, standardni 1024x600 7" displej) je oduvao Teslin što se kvaliteta tiče, onaj na Tesli je delovao veoma mutno i isprano pored Lenova. Ne sviđa mi se što kućište napred ima glossy finiš (bar je pozadi mat i ne kliza) i što ili nema oleofobni premaz ili ga ima ali je loš - ekran se vrlo brzo zapr5ao. Moraću da mu metnem foliju što pre...

Elem, radi na KitKatu, odmah je bio dostupan veliki update od oko 800MB (verovatno Lollipop) koji upravo instaliram...posle ću nastaviti sa podešavanjima. Za sada sam zadovo5an.
 
Poslednja izmena:
mozda deluje kao igracka, ali unutra je zver u odnosu na lenovo

intel je intel jednostavno, bio on u tesli, utoku, asusu ili nekom drugom brendu
 
Na žalost nije tablet samo procesor. Inače nije trebalo da ga dižeš na lollipop. S vremena na vreme čujem kako se žale vlasnici drugih Lenovo uređaja. Javi kako radi.
 
nigde se ne govori samo o procesoru nego o kompletnom chipsetu
ne znam da li sam sa tobom raspravljao o tome, ali tablet je racunar, a snaga racunara se meri snagom hardvera unutra
ako je tablet nekome modni detalj, igracka ili ne daj boze kamera, to je vec njegova stvar i licna preferencija, ali nikako ne treba zmuriti na cinjenice i nazivati stvari pogresnim imenom

bas sam gledao uredjaje sa mtk chipsetom i uporedjivao ih sa uredjajima iste i nize klase koji imaju snapdragon....mtk jako falsira u odnosu na njih
verovatno mozes da zamislis koliki je to fals u odnosu na intel

ako ste gledali moje snimke na yt, cak ste mozda i videli da ovaj novi, jeftini tesla telefon koji ima snapdragon, bolje tera igirce od onog skupljeg sa mtk, koji je izasao na leto


ne kazem da neko treba da voli iskljucivo ono sto ja volim, ali ja volim nesto sa razlogom, a gomila sirovih rezultata stoji iza tog razloga

da asussrbija nije ispao kakav je ispao i da je zenfone 2 pruzio po ceni kao sto je u evropi, niko ne bi imao razloga da za te ili nesto vece pare kupi bilo koji drugi telefon, osim ako mu je telefon modni detalj
to je snaga intela
 
Poslednja izmena:
Na žalost nije tablet samo procesor. Inače nije trebalo da ga dižeš na lollipop. S vremena na vreme čujem kako se žale vlasnici drugih Lenovo uređaja. Javi kako radi.

Radi odlično na Lollipop-u. A7-10 dva uređaja, rade super, trajanje baterije odlično.
 
Probotzor u velikoj si zabludi. Jeste snaga hardvera bitna ali džabe to ako ne radi kako treba. Softver je bitniji. Pa koliko god pc bio jak džabe ako su drajveri loši, kako će to raditi. Takođe, kvalitet izrade je bitan.
 
naravno da treba da radi kako treba, ali nadam se da znas da je vrlo tanka granica izmedju softvera i hardvera
gotovo da ne postoji vise cist i suv hardver...svaki komad hardvera ima neke direktive upisane u sebe, cak i procesor koji bi trebalo da bude najklasicniji hardver
kada smo kod drajvera, intelovi su odlicni

kvalitet izrade je subjektivna stvar, jer ne utice na performanse....svi zele dobar kvalitet izrade ako je telefon i tablet u pitanju, jer ce ga drzati u ruci i zele da im uredjaj traje, ali retko ko nam pruza dobar kvalitet izrade, pogotovo na budzetskim uredjajima o kojima pricamo
ja i dalje nisam video bolje izradjene mobilne uredjaje od apple uredjaja
imam jedan iphone 4 kao rezervni telefon i bukvalno mi se desi da mi sve te sekundarne karakteristike skrenu paznju sa onoga sto je bitno
 
Moram da potvrdim da Tesla L7 3G bolje radi od Lenovo A7-30DC. Imam prilike da ih koristim istovremeno. Lenovo ima malo bolju izradu i materijale, i malo bolji ekran (nije bas toliko bolji).
 
I kakav je Lenovo A7-30DC posle update-a na lollipop??
 
moze mala pomoc sta uzeti do 20 000 din ( mozda malo preko ) ekran da bude preko 7 bar 8,9,10 , bitno dobar wifi ( jer signal je slab ) baterija bar 5 sati da drzi

neke jake igrice nepotrebno osim na facebook igrice ( to samo i koristi ) skype , viber , internet pozeljno , tomi sve treba za zenu kojase nalazi u bolnicu

Procesor koj bolji intelov ili arm ,

svaka pomoc i preporuka je dobro dosla hvala u napred na pomoc
 
Donesoše mi juče Lenovo Tab 2 A7-10 i odmah da izmesem svoje impresije i poređenje sa TTH7 koji smo imali godinu dana. TTH7 karakteriše bolji izgled (subjektivna stvar), deluje kvalitetnije odrađen (iako je kvalitet završne obrade isti), neuporedivo brži i u radu sa grafikom i tokom pokretanja aplikacija, ima GPS modul, ima bolji ekran, manje više standardan android (sa više početnih ekrana i posebno odvojenim menijem). Takođe TTH7 ima znatno kraći vek baterije i znatno se više grejao, lošiji bočni dugmići, nema poklopac za memorijsku karticu. Od mog klinca je preživeo pravu torturu.
lenovo osetno sporiji i lošiji u radu sa grafikom, ali baterija mu neuporedivo duže traje, a to je meni vrlo bitna stavka. Nema GPS modul i ima malo izmenjen android (stvar navike). Videćemo kako će se pokazati u toku eksploatacije
 
Nudi mi drugar ovaj Lenovo Tab 2 A7-10, nov iz mts-a za 6500 dinara. Ja sam u sbb-u pa nemam mogućnost da uzmem na paket nešto a ovo mi izgleda baš povoljno..?
 
Ja imam -30, mislim da je mala razlika, -10 mislim da nema prednju kameru (a ni moja nije ni zašta, jedva za skype). Ako je ostalo isto, a jeste, sad sam proverio na gsm areni, sasvim solidan tablet, nemam nikakvih problema. Nema mesto za sim karticu, ako ćeš ga koristiti preko wifi, nemaš problema.
Čak nisam uradio update na 5.0, na kitkatu radi ok. Ekran dobro reaguje, filmove puštam sa titlovima preko MX plejera, uglavnom mp4 format 1080p, nema štucanja...
Za 50e sasvim ok kupovina.
 
Ni nemoj da ga dižeš na 5.0, ne znam je li ijedan Lenovo dobro radio nakon toga...
 
Hvala na savetima, vidjao sam još po oglasima, nov sa garancijom, oko 7-8 000, verovatno ista priča, mts...
 
I za 7-8k je dobar tablet. Cak i za nekih 11k koliko je koštao u radnjama je solidan izbor.
Zaista korektan uredjaj za te pare. Brz je, ne laguje. Ekran za tu cenu iznenadjujuće dobar. Nisam čuo da crkavaju a ima ih dosta.
Ne treba očekivati čuda za toliko novca ali sve je zaista više nego upotrebljivo.
 
I ja preporučujem Lenovo. Kupio klincu za igrice a sad mi dođe da mu ga maznem. Radi za sve pare, mnogo bolje od Asusa Z370C sa koga ovo kuckam.
 
Potpuno se slazem.Moje klinke su ga razbile u paramparcad.vise razbijenih polja ima nego sto ima neostecenog ekrana on radi bez ikakvih problema
 
Nedavno sam sam nadogradio Lollipop 5.0 i izgubio opciju "korisnici". Da li je to Lenovo namerno modifikovalo originalni Lollipop ili je u pitanju neki problem. Mada je ovo svakakao za mene problem. Da li se neko vratio na Kit Kat 4.4.2 i da li je bez problema moguće vratiti tu verziju Androida i kako? Cini mi se da Lollipop ima jos nekih problema, poput gubljenje Wi Fi -a nakon zaključavanja, pa otključavanja ekrana. A ne mogu ni da se povežem sa nekim mrežama na kojima sam bio povezan, jer nakon ukucavanja lozinke jednosnavno odbija da se poveže...
 
Poslednja izmena:
Ljudi treba mi mala pomoc.Moja keva produzuje neki paket u Mts u iz njega dobija tablet.E sad posto se ja bas u to ne razumem ako bi mi neko rekao sta je bolje da uzmem.U ponudi ima Tesla L7 Quad Lite,Lenovo TAB 2 A7-10 Adam,Huawei MediaPad T1 7.0 .
 
Ako joj ne treba kamera, lenovo nije loš. Imam Lenovo TAB 2 A7-30 i radi odlično.
 
Jel on ima quad-core procesor?pitam jer na sajtu mts to ne pise a na nekim sajtovima sam nasao da ima jezgra?
 
Jeste quad, ali mislim da nema mesti za sim karticu. Ti proveri! Naricito ako ima internet paket preko kartice
 
Tab 2 A7-30 dolazi u više verzija, ja imam varijantu sa SIM karticom jer sam ga uzeo uz Surf paket u Telenoru. A7-10 Adam bi takođe trebalo da ima slot za SIM ali je najbo5e proveriti...
Huawei nije loš ali mislim da je WiFi only.

EDIT: Greška, izgleda da i Huawei ima SIM slot...opet, bo5e je proveriti.
 
Poslednja izmena:
Na sajtu mts-a pise da ni jedan od ova 3 ne podrzava sim karticu.Tako da me interesuje koji je najbolje uzeti.Tablet bih koristio za surf netom,igrice,mozda neke serije...kamera mi nije bitna.
 
Velika mi je ta snaga Intela kada su ispod cene prodavali svima svoje cipsetove i nakon godinu dana se povukli sa mobilnog trzista. :D
 
nigde se ne govori samo o procesoru nego o kompletnom chipsetu
ne znam da li sam sa tobom raspravljao o tome, ali tablet je racunar, a snaga racunara se meri snagom hardvera unutra
ako je tablet nekome modni detalj, igracka ili ne daj boze kamera, to je vec njegova stvar i licna preferencija, ali nikako ne treba zmuriti na cinjenice i nazivati stvari pogresnim imenom

bas sam gledao uredjaje sa mtk chipsetom i uporedjivao ih sa uredjajima iste i nize klase koji imaju snapdragon....mtk jako falsira u odnosu na njih
verovatno mozes da zamislis koliki je to fals u odnosu na intel

ako ste gledali moje snimke na yt, cak ste mozda i videli da ovaj novi, jeftini tesla telefon koji ima snapdragon, bolje tera igirce od onog skupljeg sa mtk, koji je izasao na leto


ne kazem da neko treba da voli iskljucivo ono sto ja volim, ali ja volim nesto sa razlogom, a gomila sirovih rezultata stoji iza tog razloga

da asussrbija nije ispao kakav je ispao i da je zenfone 2 pruzio po ceni kao sto je u evropi, niko ne bi imao razloga da za te ili nesto vece pare kupi bilo koji drugi telefon, osim ako mu je telefon modni detalj
to je snaga intela

Kada je reč o kompleksnim uredjajima kao što su računari, pa još tableti (minijaturni računari), jednostavno se ne može suditi o istima na osnovu pojedinih nekoliko afiniteta i pritom hvaliti uredjaj odredjenog brenda kako je bolji od nekih drugih zato što ima Intelov hardver. To je neodgovorno i de facto postaje isključivo subjektivni sud, i kao takav je potpuno neodrživ u svojoj suštini. Kvalitetan i pouzdan uredjaj čini skup mnogih faktora, počevši od same izbalansiranosti njegovih komponenti, bez obzira na tip hardvera koji je u njemu. Evo nekoliko paradoksalnih primera. Teslin najslabiji model ima 2gb DDR2?! memorije, jači modeli imaju samo 1gb (1gb je odavno premalo, a uzmimo u obzir da korisniku ne stoji na raspolaganju čitav 1gb). Džaba jak hardver kada je ram usko grlo. Pa onda imate model sa ultra visokom rezolucijom ekrana i slabim grafičkim procesorom (još jedan paradoks). Tesla jeste brz zbog Intela, ali je isto tako skoro neupotrebljiv uredjaj. Zašto? Zato što notorno ima očajnu bateriju, neki od modela skoro neupotrebljiv tač skrin (potrebni su ti prsti debljine jetija da bi mogao koliko toliko da ubodeš po nešto), očajnu korisničku i tehničku podršku, nemogućnost azuriranja i apdejtovanja OS-a. I uz sve to, (a ima još mana) kvari se kao blesav. Svakome koga poznajem i ima Teslu, tablet se pokvario bar jednom.
 
Nazad
Vrh Dno