Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Zar clear nema na Androidu?!?

Kad sam razmisljao o prelasku,tu app sam prvo trazio i koliko se secam nasao
Postoji, ali je toliko nakaradna da prosto nemam želudac da je gledam i koristim. Ni izbliza nije kao na iOS-u... sreća pa postoje neke manje ili više dobre alternative...
Ako se nekada vratim na iOS, biće to dobrim delom zbog ove i još nekih aplikacija ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kako bi slušao muziku na TV? Ili šta si mislio?

Meni je npr Chromecast utaknut u receiver i muziku pustam iz Google Music, jako lepo funkcionise. Ako je TV upaljen onda na njemu vidim naslov pesme, omot albuma i sl.

Hteo sam da probam Apple music i proba je vrlo vrlo kratko trajala.
 
Drugari,

šta može biti kad se iPhone non stop diskonektuje sa WIFI-ja? Da objasnim situaciju, čim ode u sleep, on uradi disconect? U pitanju su različiti ruteri, od MikroTik-a, običnog TP-Link-a pa do ovog što daje SBB. Gde to može da se podesi da ostane konektovan na wifi?

ps. Sad sam podesio signal strength range od -08..80 pa ćemo da vidimo

Šta je ovo bilo na kraju?
 
Posle par dana izgleda da se sleglo sve, a baterija sve bolja... Kako? Nemam pojma [emoji848]

Ovo je juče

96b6a2fb897938717b44871d042e0c3b.png


A ovo je od sinoć do sad

975c5be063d1bc9601093051998c5216.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@zero

Ništa. Sve sto mi je palo na pamet za podešavanje mikrotik-a sam odradio ali se i dalje diskonektuje. Na SBB ruteru je sve ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Djilkosh_Ns inicijalno indexiranje mozda ili ko zna sta radi - da nisi import slike sa starog? Tako je uglavnomu pocetku ili par dana posle update...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E to za indexiranje sam citao na macrumors-u, ali kao ono, ma sta pricaju ovi, ali izgleda ima i toga. Doduse background refresh je iskljucen, a i Siri sam iskljucio, jer nemam neke preterane stvari sem showup :) Inace tamo neke bolesne rezultate izvlace, ali ono ne stresiram se puno, kao i ovde kad izvuku, a ono tipa wifi i osvetljenje na nula, listanje po home screen-u i citanje tapatalka.

Meni je za sad samo vazno da se ispravi seckanje i poneki bug sto ima i to je to. Inace danas sam imao situaciju da nisam mogao mail da procitam. Dosao mail i ja kliknem ne na notifikaciju, nego udjem u Inbox app i ono zakuca, nece refresh, ne reaguje ekran. Rekoh ok, izadjem, udjem, isto je. Ugasim je preko MT-a, isto je. Jedino sto je upalilo, a to je drzati power dugme dok se ne pojavi turn off, a onda drzati dugo home, dok ne ugasi nasilno app. Posle toga usao i normalno sve.
 
Poslednja izmena:
Koliko vredi nov ipnone 7, 32gb, vakuum pakovanje, kupljen u mts-u?
Vidim u oglasima oko 650€ , ali realno za koliko se prodaju?
 
Gledao sam na KP, tamo videh ove cene. Znači da su zaključani na mrežu čim tako kažeš?
Samsung sa mreže kažu nije zaključan?!
 
Sa vipa su otključani, mts i Telenor zaključavaju koliko sam skontao.

Sent from my Redmi Note 3
 
U VIP stigli danas 7+ modeli jet black 128 gb. Nema na sajtu, ali me zvali, posto sam bio rezervisao davno. Uz Nova 5 je 88.000 :D
 
U VIP stigli danas 7+ modeli jet black 128 gb. Nema na sajtu, ali me zvali, posto sam bio rezervisao davno. Uz Nova 5 je 88.000 :D
Fino napokon ce malo da sruše cenu po kp, razlika između 7 i 7+ po 250e, pa ko je tu lud, tek juce se pojavio jedan 7+ za 700e...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
iPhone 7

Ja uzeo danas u vipu običnu sedmicu jet black 128 gb. Mislio sam se za 7+ ali stvarno mi je prevelik. Prvi utisci su: brutalan! Inače aparat je iz Austrije i namenjen je srpskom i slovenačkom tržištu. Čak je i uputstvo na srpskom i to ćirilici. Definitivno vip dobija aparate iz svoje centrale, a ne preko mts.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Drustvo, gledam zeni da kupim iPhone 7+ e sad ne znam dal 32gb ili vecu memoriju da uzmem. Takodje dal se isplati preko telenora uzeti, taman mi isteko ugovor i zelim da produzim.

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Možeš i da prodješ sa 32, ja imam obicnu sedmicu sa gomilom aplikacija i nisam napunio ni pola memorije od 32


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drustvo, gledam zeni da kupim iPhone 7+ e sad ne znam dal 32gb ili vecu memoriju da uzmem. Takodje dal se isplati preko telenora uzeti, taman mi isteko ugovor i zelim da produzim.

Sent from my E6853 using Tapatalk
Diskutabilno... Ja imam 64GB (tj 58,87GB) i aplikacije zauzimaju koliko ih ti sam instaliraš i koliko ti trebaju ali zato meni muzika (Deezer offline) jede oko 12GB plus slike i videa oko 6GB. Nakupio sam ukupno 45GB ni sam ne znam kako.
 
Mislim da je 32gb neki minimum. Problem kod iOS-a je to gomilanje keša pa aplikacije često i brzo narastu, tako npr Facebook očas posla naraste na 1gb, instagram isto, čak i Tapatalk zna da ode na preko 500mb, a sa druge strane nemas opciju da obrišeš keš već pomaže jedino ponovna instalacija i podešavanje aplikacije.
Vidi kako se uklapaš tj supruga u taj neki plan, šta najčešće koristi na telefonu, pa spram toga odaberi. Slike nisu i ne predstavljaju problem pored gomile cloud servisa.
Što se cene tiče, to moraš sam na papir da staviš. Ako ti je jeftinije i/ili lakše preko Telenora onda idi tako, ali koliko znam oni imaju najjače cene, čak i veće nego što su za simfree verzije u oglasima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Izašao.

ce3512617c7a3d1272ccaacf78524a0c.png



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inače aparat je iz Austrije i namenjen je srpskom i slovenačkom tržištu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Šta je ovde sve moguće da "zapadne", da li treba da obratim pažnju prilikom kupovine? Mislim, nisam imao predstavu da je moguće to proveriti kod iPhone...
 
Aman prestanite da pisete bajke, kakvo Slovenačko i Srpsko tržiše, mislite da oni znaju gde je Slovenija i Srbija.Imaju zajedno stanovnika ko prosečan grad u Kini.
 
Ima li primetnih poboljsanja i ubrzanja sa 10.2?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Svi telefoni za Evropsko tržište stižu iz skladišta u Holandiji. Dakle, iz fabrike šalju u skladište, a iz skladišta se šalje dalje po potrebi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sve me strah da otvaram appove koliko brze otvara :d
 
Šta je ovde sve moguće da "zapadne", da li treba da obratim pažnju prilikom kupovine? Mislim, nisam imao predstavu da je moguće to proveriti kod iPhone...
Mislio sam da ih je distribuirao Mobilkom Austria za svoje članice grupe. Nije išlo preko mts. Na su odštampani (ne nalepljeni) podaci na srpskom (ćirilica) i slovenačkom, a unutra se nalazi uputstvo, takođe na srpskom i slovenačkom. Na to sam mislio. Nije švercovan preko ko zna koga. I naravno da Apple ne pravi razliku. Svi aparati u Evropi su isti.
 
Nazad
Vrh Dno