Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Pa dobro, ali ne moze sve to da bude presudno u finalnom skoru gde se na kraju krajeva meri kvalitet dobijene slike, ali ajde da ne idemo u off jer ce ionako lik obrisati cim vidi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Verujem da ta tri pro sajta znaju sta rade, daleko vise od nas ili kojekakvih bugarskih/ex-nokia arena :)

Svakako imaju "ime" u tom poslu i ne bi se brukali zbog gluposti.



Sent from my D6503
 
Baterija ubija kako je dobra na 7mici :D Mnogo bolja nego na ovom nazovi telefonu 6s (који има гору батрију мего шестица обична ма шта сви причали)
 
Baterija će uvek ostati ista dok ne izmisle novu tehnologiju. Apple se fokusira na telefonu da troši manje struje, da procesor bude štedljiv. I dobiješ 20% veći kapacitet. Međutim, kada sve aplikacije sa Store-a budu izbacili Update da iskoriste novi hardver, tih 20% će nestati i biće sve isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baterija će uvek ostati ista dok ne izmisle novu tehnologiju.
Poslednje 2 generacije Apple je u isto kućište morao da ubaci i Taptic Engine, što se negativno odrazilo na fizičke dimenzije baterije i doprinelo uklanjanju headphone jacka.
To je nešto sa čim android proizvođači tek treba da se suoče u budućnosti. Vidim da će Google za sada na launcheru Pixel telefona implementirati app shortcuts po uzoru na ajfon, samo što će umesto force toucha koristiti long press.

Nego da se vratimo na temu:
Phone Arena review:
[YOUTUBE]0I5nrvCTN8s[/YOUTUBE]

Dom Esposito - demonstracija 4K videa na ajfonu 7:
[YOUTUBE]ibD0FsNPWt4[/YOUTUBE]
 
Baterija će uvek ostati ista dok ne izmisle novu tehnologiju. Apple se fokusira na telefonu da troši manje struje, da procesor bude štedljiv. I dobiješ 20% veći kapacitet. Međutim, kada sve aplikacije sa Store-a budu izbacili Update da iskoriste novi hardver, tih 20% će nestati i biće sve isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Negde sam procitao da ne uspevaju da iskoriste snagu ni A9 a vec A10, mozda za dve godine.
 
Verujem da ta tri pro sajta znaju sta rade, daleko vise od nas ili kojekakvih bugarskih/ex-nokia arena :)

Svakako imaju "ime" u tom poslu i ne bi se brukali zbog gluposti.



Sent from my D6503

kad su telefoni u pitanju siguran sam da uzimaju dobre pare ispod ruke na ovaj ili onaj način, pa jbt rejtovali su LED blic na većini ovih modernih smartfona bolje od ksenona na 808, moraš da budeš baš baš baš pristrasan da bi to mogao i da pomisliš a kamoli da napišeš

onda daju bodove za neke stvari što se tiče snimanja a za neke koje su najbitnije ne, recimo 12x lossless zoom na 808 u 360p nema nijedan drugi telefon a ta opcija je sasvim sigurno korisnija od bilo koje druge (govorim za većinu korisnika)

overall score su stavili 77 za 808 a 78 za A9 pa na koju foru :D

evo i na samom testu IP7 njima je ovo "good result"?

https://www.dxomark.com/var/ezwebin...ne7-09/151840-1-eng-US/dxomark-iphone7-09.jpg

pa nemoj da me zezaš :D
 
Koga briga za 808, mi ovde pratimo DxO i polemisemo o tome u poslednje 2-3 godine, prati se situacija vezana za novije smartfone.

To za 808 jeste cudno, mislim na delove foto skora koji je sam po sebi odlican ali je u ukupnom skoru zakopava video tj nedostatak stabilizacije a i AF u oba moda je prespor u odnosu na nove smartfone i tu gubi desetine bodova.
Uz to je i dinamicki raspon kilav za toliki senzor.

Ali to je proslost, u poslednje 2-3 god. su dosta dobro ocenjivali smartfon kamere po raznim parametrima, lepo su definisali sta su prednosti i mane tolikog broja razlicitih kamera.

Ko nece da prati 3 najveca foto-video review sajta uvek ima na raspolaganju preostalih par Nokia review fan sajtova koji su klinicki mrtvi al' povremeno sa "retorikom" Kalimera o "nepravdi" prema Nokiji :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
ma nije bitna Nokia koja više faktički i ne postoji samo kažem da se ne može ozbiljno uzimati sajt koji valja takve gluposti, čak i kod novijih telefona nije mi jasno kako im je Z5 ispred Note 5 i G5 ali ajde sad

btw evo nekih full size slika sa IP7, review stuff.tva je u pitanju...meni ovo nije ni na nivou N8 i sramota je da tel. koji se prodaje za skoro četvorocifrenu sumu u 2016. god. pravi ovakve slike al eto ljudima je valjda i to dobro

http://i.imgur.com/o8gohi5.jpg

http://i.imgur.com/8AKcsTN.jpg

http://i.imgur.com/Zt3cnzs.jpg

http://i.imgur.com/rgc2ALS.jpg

http://i.imgur.com/ODgnpxz.jpg
 
Evo jedne zahtjevne scene: dosta boja, textura i razlicitog svjetla. Mislim da se solidno izborio. Na auto full.
5b25af5f51c2dfd1a9bcd00c0bb1fd76.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ NSX

Ma da bre, cuvena, svemocna N8 kida dslr-ove a kamoli ajfon 7.

Sunce ti, koji Nokijaski mitovi, stvarno ste sampioni [emoji23]

Sent from my D6503
 
Negde sam procitao da ne uspevaju da iskoriste snagu ni A9 a vec A10, mozda za dve godine.

Nemas ti sa cim da iskoristis tu snagu - ako izuzmes igrice, i stvari poput photo efekata, video rendering i sl. Vecina app-ova koristi najvise resursa pri citanju app-a iz storage i onda prilikom inicijalnog iscrtavanja View-a u app-u. Vecina toga sto app-ovi ucitavaju se ucitava preko nekog API-ja i to se vuce preko neta, tako da nije mnogo cpu potreban u tim situacijama sem za blago iscrtavanje i parsiranje (JSON response-a npr).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@nitro meni je krivo sto su ipad totalno zapostavili po pitanju optimizacije ... Sam iOS je ocajan kada ga uporedis sa iphone-om. Air 1 kasni tastatura... ono najosnovnije stekce, animacije stekcu, ocajne su, sve je jadno i neispolirano, kao da koristim traktor a ne ios uredjaj. Licno ja sam zadovoljan kranjom brzinom uredjaja, ali stektanje tastature, animacija, ne piju vodu...

Sto se kamere tice bookeh kod 808 kida, depth in field fotke kidaju kod 808 PW...
 
Poslednja izmena:
Baterija ubija kako je dobra na 7mici :D Mnogo bolja nego na ovom nazovi telefonu 6s (који има гору батрију мего шестица обична ма шта сви причали)
Klasican fenboj, kad izadje novi model, to je najbolji na svetu i nema sanse da mu objasnis neke mane. Kad izadje naslednik, onda prethodni postaje "nazovi telefon".
 
Pa iskreno, za korisnike koji koriste samo Apple to je jedini parametar za upoređivanje. Ja recimo isto koristim samo iPhone i bukvalno nikada nisam koristio ni jedan drugi telefon. I kada je izašao 6s ja ga poredim sa 6 od koga je bio mnogo bolji, brži i da, baterija je trajala duže primetno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je okej, al on je jednom recenicom napljuvao 6s kao da je najgori fon ikad.. "Nazovi fon"
 
Poslednja izmena:
Sto se kamere tice bookeh kod 808 kida, depth in field fotke kidaju kod 808 PW...

Ne, ne, ne i ne...
I sa 808 mozes da uporedis sa najjeftinijim dslr telom i najjeftinijim prime canon 50mm 1.8 STM i razlika u samom IQ i sta mozes da postignes sa plitkim DOF je tolika da kada 808 pogledas posle toga vidis da ustvari to ni ne mozes da nazoves plitkim DOF ni tu pozadinu bokeh-om...
Da ne pricamo o ne daj bize skupljoj opremi...
Ko hoce dobar fotoaparat a kupuje fon pravi najvecu gresku u zivotu - fon je tu za snap-ove, a sa svakim flagship-om u poslednjih par godina svaki dobar fotograf ce napraviti ok fotke, ali napraviti npr portretnu fotku sa lepim bokeh-om sa telefonom ne nemoguce (fizika jbga). iPhone 7 plus to emulira, ali i dalje je to daleko i ni blizu prihvatljivog (bar meni) - od bokeh-a, preko opadanja DOG-a, halo efekta oko objekta, pogresnog detektovanja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma govorim za mobilni telefon kakav crni dSLR . Na poljuntelefona je izuzetan cam telefon steta sto nema bolji os.
 
@ NSX

I onda ta svemocna N8 sa 1/1.7 senzorom snima fotke sa vise suma i losijom dinamikom od Nexusa 5 (hdr+ mod) koji ima dosta manji 1/3.2" senzorcic [emoji23]

Sve je to super, N8 bese sjajan kamerafon za to vreme ali je u pitanju totalno zastarela, prevazidjena sprava pa ne znam ni zasto polemisemo o tome u iP7 temi :)

Sent from my D6503
 
fon je tu za snap-ove,

fon je tu za ono što može, da može neke druge stvari osim standardnih koristio bi se i za to

npr. slike sa žurki koje su u 90% slučajeva krševi sa svega što ima LED jer krastavac ljudi igraju mrdaju se i onda dobiješ zamućenja

@ NSX

I onda ta svemocna N8 sa 1/1.7 senzorom snima fotke sa vise suma i losijom dinamikom od Nexusa 5 (hdr+ mod) koji ima dosta manji 1/3.2" senzorcic [emoji23]

Sve je to super, N8 bese sjajan kamerafon za to vreme ali je u pitanju totalno zastarela, prevazidjena sprava pa ne znam ni zasto polemisemo o tome u iP7 temi :)

Sent from my D6503

nisam gledao slike sa N5 ovo je tema o IP7 ja sam ti postavio link na kome se vidi poređenje između N8 i 6+ koji ima skoro istu kameru kao sedmica

i HDR+ u većini slučajeva izgleda totalno neprirodno
 
Poslednja izmena:
Previše se pažnje pridaje kamerama. Danas svaki iole skuplji telefon pravi odlične fotke za to za šta su namenjeni i odavno više ne postoji potreba za compactima. Meni je super npr što "mobilni telefon","dslr", "bokeh" i dr uopšte mogu da se stave u istu rečenicu. :)
 
nisam gledao slike sa N5 ovo je tema o IP7 ja sam ti postavio link na kome se vidi poređenje između N8 i 6+ koji ima skoro istu kameru kao sedmica

i HDR+ u većini slučajeva izgleda totalno neprirodno

Nigde se tu ne vidi da N8 "dere" ip6s+ a ima dosta veci senzor ali fosil i zastareo post-processing :)

Imao sam k810 i to tada bese vrh kamera sa valjda 1/2.8" senzorom ali vec par godina kasnije Samsung android sa mizernim 1/4" senzorcicem snimao je bolje fotke a znas sta je razlog? Dumb-feature fosil vs smartfon sa manjim ali novijim senzorom i naprednijim PP-om , jedina prednost za SE ostao je xenon.

Tako je i u ovom slucaju, kao kamera smartfon u dzepu bih 100x pre hteo da imam iP6s/IP7 nego N8 :)

To sto su Nokie nekada imale "naj" kamere mi ne znaci nista, danas se cene brzina kamere, fokusiranja, napredne pdaf mogucnosti, foto-video stabilizacija i razni modovi kamkordera gde te fosil Nokie ne mogu da prismrde novijim smartfon kamerama, DxO sve to zasebno boduje i sabira pa svaki iP ili flagship android u poslednje 2-3 godine ima vecu upotrebnu vrednost kao celina kamera-kamkorder od tih matorih Nokia.

Pogledaj samo flickr ajfon galerije, od ip4 pa do 6s i sada 7, sve ce ti biti jasno.

Vi okoreli Nokijasi nikako da prihvatite realnost vec godinama :)

PS
Guglov hdr+ nikako nije djubre/insta hdr filtercic ;) http://petapixel.com/2014/10/30/look-googles-impressive-hdr-feature-latest-nexus-phone-cameras/





Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Previše se pažnje pridaje kamerama. Danas svaki iole skuplji telefon pravi odlične fotke za to za šta su namenjeni i odavno više ne postoji potreba za compactima. Meni je super npr što "mobilni telefon","dslr", "bokeh" i dr uopšte mogu da se stave u istu rečenicu. :)

Slažem se. Čitam ove komentare, upoređivanje, senzor, optika, pikseli, sočiva, a samo sam hteo kameru [emoji17]
Pa vi sad vidite što ih je Apple prodao milijardu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Klasican fenboj, kad izadje novi model, to je najbolji na svetu i nema sanse da mu objasnis neke mane. Kad izadje naslednik, onda prethodni postaje "nazovi telefon".
Ђе мене нађе, само у посебној теми сам пљувао iOS 10 најстрашније јер стално грешком отварам voice или сири, пљујем нови систем одговора на поруке, хејтујем нови непрегледни health :D и највише хејтујем очајну батерију на 6s.
Такође сам рекао да 7мица није ништа специјално, осим 2к батерије и touch дугмета. Све остало је апсолутно исто у реалној употреби. Чак смо читав дан покушавали фотке да упоредимо са 6s, чинило нам се само да је боја мало тачнија на 7, ал то можда због новог екрана.... Слаб сам ти ја фанбој =]
 
Da, novi touch id je napravljen samo zato sa bi ispravio problem sa "krckanjem" touch id sugmeta (jedno 1000 postova na ovom podforumu)
 
Jok, zbog ip67...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno