Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

E, ako je u poDpunosti onda super.

Teško da stariji rade bolje nego neki novi Android flagshipovi. Doduše ne mogu da tvrdim za Samsung zbog odvratnog i tromog touchwiza. :D
 
iPhone 7

Uporedi flagshipove od pre godinu dana sa iPhone-om koji je izasao pre par godina. Pa dosta njih nije dobilo ni 6.0, a 7.0 ni nece...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[youtube]2q7yroMEuC4[/youtube]

:d

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Tako su pričali i da će ove godine izbaciti tri Ajfona, hajde prvo da vidimo kakav će biti iPhone 7.
 
Jutros videh...zanimljivo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Dobro se setili, iOS je to lepo uradio sa Move to iOS aplikacije na Androidu.
 
Mislim da mnogo manje ljudi prelazi sa iOS na Android ali svakako dobra stvar ako radi kako treba. Jos uvek ne razumem zasto je jako losa ocena za move to iOS aplikaciju obzirom da super radi i sve podatke prebaci u wifi to wifi konekciji sa Androidom extremno brzo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja cu, po svemu sudeci, biti jedan od tih sto su presli. Imam 6-icu, ali umesto prelaska na 7icu vracam se/idem na Android.
Nebitno je sto sam to ja, bitno je da sami sebi pucaju u nogu sa mnogim stvarima. Odsustvo standardnog jack-a za slusalice je idijotarija posebne vrste...
 
Poslednja izmena:
Cqn4OrwWAAAzBKk.jpg


Cqn4PdWWIAA_dOR.jpg


Cqn4NsPWYAECLSd.jpg


Cqn4MxDWEAARLRH.jpg


?

Sent from my Kinez
 
@fkloznica,

Jest' da je ovo nikakav problem Kinezima da naprave i da napisu iPhone 51SE ako zele, ali ja mislim da ce ipak 6 SE biti ove godine.

Prvo, zbog 5 SE koji je izasao ranije ove godine i bio je samo interno izmenjen u odnosu na prethodnika. Tako ce i ovde biti, identican dizajn a unutra nesto novo. Savrsena priprema terena za jubilarni iPhone 7, gde su imali i vise nego dovoljno vremena za razvoj neceg novog.

Drugo, broj 7 mislim da ce ipak sacuvati za sledecu godinu. Prvi iphone je izasao '07, predstavljanje '17, model iPhone 7. Sve je povezano. :)

Trece, ako bi sada nazvali ovaj refresh iPhone 7, za sledecu godinu bi 7s otpadao, pa bi morali smisliti ili novi sufiks ili da idu na opet novi broj - iPhone 8. Ova solucija je opet konfuzna.

Kazem opet, za sada nagadjamo ali nije vise zanimljivo kao ranije, gde smo ili jedva ili nismo uopste znali kako ce izgledati novi iPhone. Sada vec 6-7 meseci unazad dobijemo mock-up niotkuda i vec okvirno znamo na cega idu.
 
Kao sto ne postoji 5se tako nece postojati ni ovo..Slike su teski laznjak..Sacekajmo jos malo pa cemo i znati kako ce ga zvanicno i nazvati..Izgled je uglavnom vec i poznat kao i boje..
 
Gubitak iOS trzista se ne belezi po broju prodatih uredjaja, vec po broju (ne)aktivnih uredjaja. Dakle - ima neki minimalni gubitak, ali je jako mali broj, a prodaja je takva zato sto ljudi nisu videli razlog da kupuju nove modele jer i stari rade super :)

Za pricu oko broja 7 i ostalo nemam komentar sem Zona Sumraka i taj fazon :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako su prodali 10 miliona manje telefona nego prosle godine u istom kvartalu kako to nije smanjenje prodaje.
 
Jeste smanjenje prodaje jer su ljudi ostali na starijim modelima. Ne znaci da su presli na Android.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da mnogo manje ljudi prelazi sa iOS na Android ali svakako dobra stvar ako radi kako treba. Jos uvek ne razumem zasto je jako losa ocena za move to iOS aplikaciju obzirom da super radi i sve podatke prebaci u wifi to wifi konekciji sa Androidom extremno brzo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne radi super, ne prebaci slike ako ih ima dosta. Ostalo prebaci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam par puta radio prijateljima i prebacivali su uglavnom oko 2-4 GB fotki i odradilo je to bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a prodaja je takva zato sto ljudi nisu videli razlog da kupuju nove modele jer i stari rade super :)
Upravo tako. Po meni jos jedan problem je sto Apple svoje nove opcije nije u potpunosti implementirao. Da su uspeli ApplePay plasirati na globalnom nivou, u smislu da gde god maknem mogu sa telefonom placati sve i svasta ja bih definitivno gledao da predjem na noviji model jer to bila zaista lepa mogucnost. Ovako, iP5 radi posao savrseno :)
 
Slazem se, ali koliko cesto se to desava uopste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 7

Pa meni se desilo u 100% od dva slucaja, koliko cesto ljudi prebacuju Android -> iOS, ne bih znao, vjerovatno po jednom.
Svakako ako nekome taj jedan put kad prebacuje - ne radi, ne moze da da pozitivnu ocjenu (ako mu je vec toliko dosadno da ocjenjuje aplikacije).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Par vesti od prethodnih dana:

Ajfon 7 će imati optičku stabilizaciju (do sada rezervisana za "plus" modele):
https://9to5mac.com/2016/08/19/optical-image-stabilization-iphone-7/

Tajvanski Primax proizvodi dual lens kamere za 7 plus:
http://appleinsider.com/articles/16...ng-dual-lens-camera-modules-for-iphone-7-plus

Preorder bi trebao da počne 9. septembra, zvanična prodaja 23. septembra:
http://www.redmondpie.com/iphone-7-...cument-points-to-september-23rd-availability/

Internal storage bi mogao da bude 32, 128 i 256 GB prema nekim najavama:
http://thenextweb.com/apple/2016/08/24/iphone-7-leak-32gb-base-model/

I dve vesti za model koji će se pojaviti 2017, pouzdan izvor potvrđuje da će home dugme biti eliminisano:
http://www.macrumors.com/2016/08/25/apple-to-eliminate-home-button-in-2017-iphone/
u 2017-oj i OLED displej zakrivljen sa obe strane, po uzoru na Galaxy S7 Edge:
http://www.zdnet.com/article/apple-...-for-2017-one-has-curved-oled-display-report/
 
Dobro su se setili za OIS u manjem modelu. 6s ima očajnu kameru.
 
Ocajnu kameru, salis se malo.
 
Nema očajnu, al ako poredimo noćne slike 6S sa S7 vidi se pregolema razlika u korist drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocajnu kameru, salis se malo.

Ne šalim se. U odnosu na 6P koji sam imao kamera je duplo lošija.

Nema očajnu, al ako poredimo noćne slike 6S sa S7 vidi se pregolema razlika u korist drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nije samo noćna u pitanju, pričam i o dnevnim fotografijama.

Mogu da kačim uporedne primere 6P/5x koje sam slikao i sa iPhone 6s po danu. iPhone fotografije su zrnastije, ispranije boje, mutnije, itd.
 
Poslednja izmena:
Ako ti nije tesko okaci, to bi voleo da vidim.
 
Evo, samo da nađem, pošto sam prodao 6P pre jedno mesec dana.
 
Nazad
Vrh Dno