Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Do sada ni sa jednim iphonom nisam imao problem sa krckanjem ... ali ni jedan jedini a imao sam ih podosta sa TID....
 
Da li bih na bilo koji način prekršio neka od pravila foruma ili bilo koja druga ako bih vam rekao da sam sasvim slučajno došao do informacije kolike su ulazne cene iPhone 7 uređaja kod jednog našeg operatera?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Da li bih na bilo koji način prekršio neka od pravila foruma ili bilo koja druga ako bih vam rekao da sam sasvim slučajno došao do informacije kolike su ulazne cene iPhone 7 uređaja kod jednog našeg operatera?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Pravila foruma ne ali izvor informacije moze imati problem sa poslpdavcem.
 
Da li bih na bilo koji način prekršio neka od pravila foruma ili bilo koja druga ako bih vam rekao da sam sasvim slučajno došao do informacije kolike su ulazne cene iPhone 7 uređaja kod jednog našeg operatera?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Koliko ja znam ne krsis pravila, ali jedino lose sto moze da se desi je da sebe uvalis u probleme ako ikako doznaju ko si, a radis za iste... :)
 
Ne vidim samo cemu to vodi? Mislim... Valjda je za sve produkte u svetu normalno da im nije ista kupovna i prodajna cena?
Proizvodnja sedmice ispadne oko 170$, tu bi se vec moglo vise razglabati. Al svejedno, to je suda isto, naravno da svako zeli da zaradi sto vise. I ja ti mogu reci za kolilo smo ih mi nabavljali, za koliko smo ih prodavali u ostatke mk grupacije a za koliko su ih oni prodavali. I naravno da su svi u plusu. Cak i krajnji korisnik, jer je dobio bas ono sto je zeleo. E sad, to sto se smartfonovi vise koriste kao modni detalji nego sto se stvarno koriste njihove funkcije, to je nesto drugo.
 
iPhone 7 32GB - 575€
iPhone 7 128GB - 660€
iPhone 7+ 32GB - 680€

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Po meni, kada se priča o razlici u ceni, proizvodnji itd. ima jedino smisla pričati o profitnoj granici, a kako je to javni podatak za njih, nemu tu mnogo filozofije, objavljuje se kvartalno i ako se ne varam iznosi na nivou kompanije oko 30ak posto. Razliku od 170 do prodajne cene pa do tih 30ak posto čine razvoji, oglašavanja, čudila ludila...
 
Tek sam sada bacio pogled na cene u Evropi. Pa ovo jos skuplje nego sto je 6s bio :).
 
Jos kad bi znali kod kog je ovo operatera pa da uporedimo cene uz paket da vidimo koliko samo uzimaju na telefonima (plus popust koji ne dobijes jer potpisujes ugovor sa telefonom).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1c95c095821d73387cb013b63ae6b569.jpg


Sent from Note 5.
 
Nece vip skoro znas i sam kako su prosli 2014... srljaju sa svim inace ni u ludilu preko mreze tel pogotovo preko vipa
 
Presao bi kod operatera koji je prvi objavio reklamu?

I naravno, jet, budi hipster do kraja.

To je bila sala jer sam svejedno planirao da predjem na vip, ali sam cekao sedmicu da vidim koja ce biti cena i da se odlucim kada uzivo vidim koji cu da uzmem. Kao sto sam rekao u drugoj temi nezadovoljan sam radom Telenor mreze u NS, a jos povrh svega imaju bezobrazne cene telefona (a i paketa). Jedina dobra stvar koju imaju je Deezer...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece vip skoro znas i sam kako su prosli 2014... srljaju sa svim inace ni u ludilu preko mreze tel pogotovo preko vipa

VIP je do sada prodavao SIM free iphone.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Austinu se udavio u ciniji vode. Taptic ne reaguje cesto i kamere mu sa kondenzom
 
Zanimljivo je da su mts i vip maltene par minuta po ponoći objavili vesti... kapiram odmah po isteku embarga, a da još uvek nema drugde vesti o početku prodaje na tržištima.
 
Nigde se tu ne vidi da N8 "dere" ip6s+ a ima dosta veci senzor ali fosil i zastareo post-processing :)

Imao sam k810 i to tada bese vrh kamera sa valjda 1/2.8" senzorom ali vec par godina kasnije Samsung android sa mizernim 1/4" senzorcicem snimao je bolje fotke a znas sta je razlog? Dumb-feature fosil vs smartfon sa manjim ali novijim senzorom i naprednijim PP-om , jedina prednost za SE ostao je xenon.

Tako je i u ovom slucaju, kao kamera smartfon u dzepu bih 100x pre hteo da imam iP6s/IP7 nego N8 :)

To sto su Nokie nekada imale "naj" kamere mi ne znaci nista, danas se cene brzina kamere, fokusiranja, napredne pdaf mogucnosti, foto-video stabilizacija i razni modovi kamkordera gde te fosil Nokie ne mogu da prismrde novijim smartfon kamerama, DxO sve to zasebno boduje i sabira pa svaki iP ili flagship android u poslednje 2-3 godine ima vecu upotrebnu vrednost kao celina kamera-kamkorder od tih matorih Nokia.

Pogledaj samo flickr ajfon galerije, od ip4 pa do 6s i sada 7, sve ce ti biti jasno.

Vi okoreli Nokijasi nikako da prihvatite realnost vec godinama :)

PS
Guglov hdr+ nikako nije djubre/insta hdr filtercic ;) http://petapixel.com/2014/10/30/look-googles-impressive-hdr-feature-latest-nexus-phone-cameras/





Sent from my D6503

marketing je čudo, da kojim slučajem Apple i Samsung proizvode flagshipe sa velikim senzorima i xenonom ne bi moglo da se živi od njihovog reklamiranja tih opcija

i ne znam što me smatraš Nokijašem nisam ja kriv što je uglavnom Nokia pravila ono što ja smatram dobrom kamerom, radije bih u džepu nosio onog Samsunga Zoom što ima xenon ili recimo Panasonic CM1 zbog velikog senzora nego npr. IP7 ili S7 Edge pa sad reci da sam Panasonicaš ili kako se to već kaže :)

ima na onoj temi o fotografijama više fotki objekata u pokretu (recimo Gizmova zadnja), npr. na toj slici ne vide se uopšte tablice vozila niti mogu da se naslute dok bi sa nekim jačim senzorom to bilo mnogo čistije i korisno u nekim situacijama

a to da je AF i brzina kamere bitnija od kvaliteta slike je isto kao kad kažeš da je bitniji lakši ulazak u vozilo nego kako se taj auto vozi :) tj. za većinu ljudi možda i jeste ali onda nemojte pričati da je taj auto bolji za vožnju
 
Poredjenja su ti potpuni promasaj :)

Uz to ajfoni ocigledno snimaju P&S fotke koje su dosta kvalitetne, imaju veoma brz AF i odlican, veoma upotrebljiv kamkorder sa krstenom stabilizacijom pa bih kao dzepni kamera-fon 100x pre izabrao iP6/6s/7 nego fosilizovanu Nokiju N8 koja je daleko jaca na papiru nego u praksi :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno