Šta je novo?

Kako doci do HI END slusalica?

svajceneger

Cenjen
Učlanjen(a)
31.07.2012
Poruke
79
Poena
159
Prvenstveno kako doci do sennheiser HD600 koje gadjam uveliko ili HD650,znaci nesto od ta dva modela? I posto ih ima na amazonu da li se one mogu odatle naruciti za srb i koja je procedura?
 
Imaš i našeg uvoznika za senn, 4audio. Tako da ih možeš uzeti i u Srbiji.
 
Najbolji način je ili da ti neko to kupi vani pa da ti donese kada nećeš platiti carinu i pdv ili da kupiš ovdje u Čarlija Čaplina kod gore pomenute firme. Tad imaš i dvogodišnju garanciju, što nije loše.
 
Za par meseci ce krenuti zimsko-praznicna snizenja i rasprodaje u EU, na taj nacin za neku razumnu cenu mozes da dodjes do slusalica koje hoces. Ili to ili da prsnes daleko vise para u Srb :)

Primer - Q701 koje ''preko'' mozes da kupis vec za 250$ a kod nas su 50k din :d
 
Pa video sam razliku u ceni za hd600 kod nas i to ogromnu,pa me zanima bilo kakva varijanta porucivanja iz inostranstva jer nemam nikog preko.
Inace cene kod nas nisu realne ,primer hd598 na amazonu best baj sluske do 150$ a kod nas ispod 220e ne postoje
 
Računaj na tih 150e 32% pdv i carinu. Tako da bi te izašle 200e. Da se ogradim, možeš i bolje proći na carini ali nikad se ne zna. Tako da za 20e više imaš našu garanciju a ja sam je bogami dosta koristio za senn sluške.
 
Slanje, nece postarina biti ih D ili bilo gde iz EU bez minimum 20-25e, lako moguce da je i vise oko 40€, glomazne su slusalice, kutija...

http://www.thomann.de/gb/headphones.html

http://www.thomann.de/gb/sennheiser_hd650_hifi_kopfhoerer.htm
ili http://www.thomann.de/gb/sennheiser_hd_650_b_stock_3.htm

Meni je brat bio zimus u Fr na skijanju, ja narucim iz tomana slusalice (skuplje i pride jedne jeftine ovde hvaljene :)) i dogovorim sve mejlovima posle podne jednog radnog dana, za 3 dana su bile u "hotelu", preuzeli vozaci autobusa za cokoladu, veliku (5€), dok je brat skijao, postarine za fr nije bilo, brat na granici (hr/sr) overio racun (A4 format) ja racun poslao u Nemacku i za 20-ak dana mi refundirali preko Paypal na karticu.
Ako salju direktno za inostranstvo, oni odma skinu nemacki porez ali oderu za postarinu pa ti dodje na isto, onda imas dranje na nasoj carini, za slusalice i troskove transporta zbirno zaracunatu carinu pa na to porez, nemoj da salju DHL brzom postom jer mi se cini da oni zaracunavaju 40€ "špedicije", tako nesto, cini mi se da su oni. Trazi da salju nekom drugom dostavnom sluzbom, cini mi se da fedex ne zaracunava spediciju ili bilo kojom drugom firmom, moze i obicna posta (opet DHL ali da nije brza posta sa isporukom na kucu).
Sve u svemu bolje ti je naci nekoga, bilo koga, vozaca autobusa za nemacku ili nekog turistickog vodica za evropu sto se ide busom njih pitati da li ti za 20-30-40e "cascavanja" mogu/hoce kupiti to tamo, jos ako vratis porez kao ja a ne naplate ti carinu i porez imas po pristupacnoj ceni slusalice...
 
aaaaajoj brate sta je ovo HD 650 za samo 290E!!!?!?!?!? Kako je ovo moguce pa ovo je brutalna cena,to mi nije jasno na zenhajserovom sajtu hd650 za 460e a ovde ovoliko jel moze neko da mi objasni u cemu je stvar,steta sto ne moze sa oovg tomana da se naruci uzeo bi ih odavde ****s garanciju
 
Kako ne moze da se naruci?
Moze i te kako da se naruci drug!
Imas u opcijama da izaberes zemlju slanja, skinu nemackih 19% poreza i naplate 40e za postarinu, dodju u svrbiju za max 7 dana, dok ocarine i oporezuju jos 7 dana (moze i duze svrbija je ovo) i donese postar (ili neka dostavna sluzba), ti platis drzavi "njeno", dobijes svoje slusalice i sve ok.
Imas i garanciju za ne daj boze, spakujes u paket pa preko izvoznog saltera poste posaljes natrag i obavezno uzmes potvrdu da vracas neispravno da ti kad zamene/poprave i vrate, opet ne naplati drzava dazbine...
 
Poslednja izmena:
Kako ne moze da se naruci?
Moze i te kako da se naruci drug!
Imas u opcijama da izaberes zemlju slanja, skinu nemackih 19% poreza i naplate 40e za postarinu, dodju u svrbiju za max 7 dana, dok ocarine i oporezuju jos 7 dana (moze i duze svrbija je ovo) i donese postar (ili neka dostavna sluzba), ti platis drzavi "njeno", dobijes svoje slusalice i sve ok.
Imas i garanciju za ne daj boze, spakujes u paket pa preko izvoznog saltera poste posaljes natrag i obavezno uzmes potvrdu da vracas neispravno da ti kad zamene/poprave i vrate, opet ne naplati drzava dazbine...

Znaci bratko kolko sam razumeo
slusalice 300e
Nemacki porez 60e
Postarina 40e
to je vec 400e (a kod nas su 460e) kolko jos onda nasi naplacuju sve ukupno dok dodju do mene ? Po nekim mojim proracunima 50e carina + takse znaci onda one izadju i preko 500e kad se porucuje tako
 
Sluske 300.
MINUS 60 nemacki porez, to je vec 240.
plus 40 slanje, to je 280.
carina 10% (po ubrzanom carinskom postupku za sve postanske posiljke) na ovo dvoje gore zbirno, dakle na 280, ukupno 308e.
pdv nas na 308 od 20% to je oko 370 ukupno.
Cini mi se da DHL nas, ovdasnji, dakle kurirska sluzba sa isporukom na vrata, uzima i oko 40e spedicije za sve pakete vrednosti preko 50e pa bi onda i na to trebalo da drzava uzme svojih 20%, dakle moguce da budu slusalice oko 370+40+8=418€ ...
Kad uzimaju spediciju onda je moguce da dazbine obracunavaju u redovnom carinskom postupku, e ako je tako onda se treba paziti da ne zaracunaju carinu 20% kolika bi mogla biti na slusalice u redovnom carinskom postupku, treba to proveriti...

Rekoh ja, treba dati nekome da ti kupi ko ide za D, A, EU ... nece biti carine, pdv-a, cekas, strepis i onda se obradujes...

Cene na ebay iz usa mogu nekad da budu izuzetno dobre ali je i postarina cak i veca od thomannove... svi ostali troskovi isti...
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa Amazona kupio dva Sony-jeva modela, uglavnom zato što ih ovde nije ni bilo. Uzgred, na Sennheiser od 150$ možeš da zaboraviš, jer po toj ceni se šalju samo po Americi, jedino ako imaš nekog tamo da primi. Ako dobro vidim, najeftiniji 598 na Amazonu je 180$ + 40$ shipping + carina/porez = bolje kupi kod našeg distributera. :) Ono što bi eventualno vredelo naručiti (sa Amazona) bi bili poneki model Audio-Technica slušalica, Sennheiser se po meni ne isplati.
 
Ne znam vise da li se isplati za bilo sta, ako nemas nekog da donese.Previse cimanja za dvadesetak-tridesetak evra razlike, a nekad ni toliko.

4audio ih ima...Bg, Carlija Caplina 33, tako da ako nemas nikog preko i ako te put ne odnese preko, nema mnogo filozofije.
A i u pitanju su high end sluske, nema ciganisanja, valja dati i za ostalu opremu, dzaba audiofilske sluske ako su najjace u lancu.
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam ovo za kupovinu preko pitao cisto bzv,reko da vidim ima li neko iskustva sa tim jer su cene duplo jeftinije bukvalno, inace u neku ruku sam znao da je kupovina online kod nas mrtva trka.
Naravno da nema ciganisanja pa da se ciganisem ne bi kupovao sluske od 60 000,nego mi nekako gazi moral da dajem 60 000 kad sam te iste video preko za 35,pa sam hteo da dodjem nekako do njih ali ne vredi.
 
Ako neces da te oderu nasi prodavci imas i ovu opciju (obrati paznju na sve linkove)

Philips SHP9500 Discussion Thread

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Slu%C5%A1alice-Superlux-HD-668B-odli%C4%8Dan-izbor-za-malo-novca&p=4334879&viewfull=1#post4334879

[YOUTUBE]aipXii-qWiQ[/YOUTUBE]

http://www.amazon.com/Philips-SHP9500-Precision-Over-ear-Headphones/dp/B00ENMK1DW/ref=as_li_ss_tl?s=electronics&ie=UTF8&qid=1440812460&sr=1-1&keywords=shp9500&linkCode=sl1&tag=wwwpuresimula-20&linkId=4fe8910d415263672934fbb1a9288c8f

Bile su jos jeftinije, samo 64$ mada su i sada bas jeftine. Na nemackom amazonu su nesto skuplje, 98e ali su i dalje daleko najbolja kupovina.

Smesna cena za takve slusalice. Pre nego sto pomislis ''kako su to neke tamo Philips i da su Sennheiser (koje vrede 200e a kod nas su 500e :d) neuporedivo bolje procitaj sve sa tih linkova i odgledaj review iznad, lik je poznat kao pouzdan i objektivan kriticar i kaze da vise gotivi te Philips od HD600 koje ima i koje obozava inace :) Cak ih je i modovao na svoj neki nacin (logo).

Narucio ih je i lik sa foruma i kaze da je veoma zadovoljan - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?313444-Preporuka-slusalice-150e&p=4345158&viewfull=1#post4345158

Znaci, za 150$ max (sa svim troskovima) mozes na kucnu adresu da dobijes sluske koje su u prakticno u rangu sa Senn. HD600 :) Ko ne moze bez Senn ''titule'' neka im da daleko vise para za isti proizvod :)
 
Poslednja izmena:
ZNas kako brate ja sam dosta komentara slusao i citao za ove sluske i u principu masa njih je uporedila ove sa HD558 s tim da su malo losije ove filips,e sad ne znam stvarno.Ja sam jednnom krenuo da kupim sluske na slepo bas zbog mnogih preporuka pa sam se duboko razocarao_Ove bih prvo voleo da probam da odslusam 10ak min pa ono da razmislim,u principu ti si definitivno u pravu za malo para i realno da ih mogu kupiti u srb za tih 75e mislim da bih ih svakako uzeo,ali ovako ne bi eksperimenstisao preko,one jesu kvalitetne + neki dac al opet ,ali kazem ti nista bez slusanja,i po meni ovo je suludo porediti sa hd 600 (ja cu ipak na HD650 jer im je cena ista skoro) ne znam da li si poslusao hd 600 ali ako nisi savetujem ti veruj mi brate promenice ti se misljenje oko slusalica nije tu samo brend ,hd 600 su dugo god sam vrh slusalica fakticki,a pusti ove komentare veruj mi pusti ovo rekla kazala ljudi zapravo nemaju pojma , pricam ti iz iskustva
 
To da su egal sa HD600 ne kazem ja vec jedan od najpouzdanijih/najobjektivnijih YT ''testera'' i ja mu verijem :) Sto ne znaci da su HD600 lose nego da te Philips imaju neverovatan odnos cena/kvalitet.. i pre bih dao za njih i 250e nego domacim trgovcima 60k din za Senn. A kada vec kostaju 70-ak dolara.. to je kradja za te pare.
 
Poslednja izmena:
"Ne moze da veruje da je bas Philips napravio tako dobre sluske" :wall::wall:. A Philips je neka leva firma pa ne moze da napravi sta god hoce i koliko dobro hoce. Da ih je napravio Vivax ili neki drugi Kinez pa da razumem, ovako ne mogu da verujem kakvu glupost covek izvaljuje...
 
Pa Philips do pre par godina nikada nije imao toliko dobre slusalice vec neki ''potrosacki prosek'' kao i slicni proizvodjaci, zato se i cudi :) A onda su izbacili X1/X2 Fidelio i taj novi model i porusili mnogo granica u tim klasama ;)
 
i opet vam kazem za****te kojekakve komentare ili jutub profesionalce ,uzmite slusalice poslusajte i sve ce vam biti jasno,Znam ja za tog Z headphones lika zbog njegovog rivjua sam krenuo po superlux i kad sam ih probao totalno razocarenje ,ma ne bih uzeo ni da mi ih neko za dzabe daje.
Ove filips svakako vrede za ovako malene pare i ako ko mia mogucnost neka proba
a HD 600/650 obara na dupe i mizerija ih je porediti sa bilo kojim modelom od 200e
 
Poslednja izmena:
Pa Philips do pre par godina nikada nije imao toliko dobre slusalice vec neki ''potrosacki prosek'' kao i slicni proizvodjaci, zato se i cudi :) A onda su izbacili X1/X2 Fidelio i taj novi model i porusili mnogo granica u tim klasama ;)

Philips je imao solidne slušalice, samo su u pitanju bili pojedini modeli u gomili "potrošačke" klase...imao sam Philips SBC-HP890 sluške i zvučale su fantastično, iako sam ih terao na ubogom Audigy-ju. Avaj, bile su krhke, pukle su i nisam uspeo da ih zakrpim...duša me boli za njima. Kad bi ih ponovo našao, kupio bi ih bez razmiš5anja...

@svajceneger :

Šta ti se nije dopalo na Superluxu?
 
@ Svarc.

Te Philips sam ti predlozio jer su daleko jeftinije od HD600 kod nas a vidim zalis se na nemogucnost nabavke slusalica iz ino. Uz to stvarno nema svrhe davati nasim prodavnicama 60k din za HD6xx ma koliko dobro zvucale, u EU/USA su daleko jeftinije.

Z review-eru apsolutno verujem jer se vidi da je objektivan i nije placen. A i uverio sam se da se i moji utisci poklapaju sa onim sto on prica.

Sto se SL tice svrha tih slusalica je da za male pare i ljudima sa tankim budzetom pruze odlicna zvuk, daleko bolji od svega ostalog za isti kes. To je rekao zak i zakleti audiofil i veliki hejter sibilantnosti (Tyll iz innerfidelity). Probao sam razne slusalice do oko 8k din vrednosti i HD7 piske po njima, razlika je 2-3 klase u korist Presonusa (da ne pricam kako deru one od 1-3k din) sto znaci da u potpunosti opravdavaju titulu ubica svih slusalica izvikanih proizvodjaca do nekih 10k din i to je to, ne bih dalje sirio pricu :) A nisam jedini koji to kaze, ima nas na stotine hiljada ;)

S tim sto verujem svima koji imaju Takstar HI2050 i kazu da zvuce bolje cak i od nekih skupih slusalica (Z Rev. lik rece da su jedne od najboljih do 200$ i zvucna kopija Q701 i ja mu verujem jer lik ne pise gluposti ;)). Inace na head fi (SL train tema) HD7 i te Takstar vaze za najbolje od svih SL derivata, zato sam i kupio HD7 jer sam procitao utiske lika koji ima bukvalno sve SL slusalice u kolekciji i kaze da su mu Evo najlosije ubedljivo a HD7 najbolje (uz Takstar koje su najvise hi-fi).

Svako ko ima 15k din i vise za otvorene sluske ne treba uopste da razmislja o SL i slicnim.
Isto tako svako sa budzetom do 70-ak evra itekako ima razlog da kupuje samo SL/derivate jer stvarno zvuce za 2 klase bolje od vecine slusalica te vrednosti.

Ali ja i da imam 500e u budzetu za slusalice tesko da bih kupio Sennheiser za 60k din kod nas, nisam lud. Za te pare mogu da kupim Fidelio X2, neke portable sluske od 100e i da mi ostane za kvalitetan DAC/AMP vise klase. Senn ''ime'' mi apsolutno nista ne znaci, za 250-300e bih kupio HD6xx modele, to je tacno, ali za 60k din.. ni na losoj gudri ;)
 
Poslednja izmena:
Za otvorene, Grado prvi izbor,pa onda sve ostalo.:)
Inace njih ima u Koratu,ko zeli da proba, pre kupovine.
Imaju i audiofilske poslastice GS1000e,PS500e i PS1000e.
 
I dobro sad posto ste mi sad svi nekako promenili misljenje oko HD600 (pogotovo stoned:trust:) jel nije problem da vas trojica napisete sta bi uzeli onda do 200-250e ali samo kod nas po bgu,posto nisam raspolozen za ove zzezalice sa inostranstvom? Bio bih zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Otvorene
Grado SR 80e,
SR 125e
i SR 225e

Poluotvorene
Akg k141
AKG k77
AKG k99

Zatvorene
ATH m40x
ATH m50x
Beyerdynamic custom one pro
Sennheiser Momentum on ear

Sve su izmedju 16 i 32 oma.

Ima dosta izbora i do 100e, tako da ne treba zaobici ni te slusalice, nije samo cena bitna, vec i sta nude za te pare.
 
Otvorene
Grado SR 80e,
SR 125e
i SR 225e

Poluotvorene
Akg k141
AKG k77
AKG k99

Zatvorene
ATH m40x
ATH m50x
Beyerdynamic custom one pro
Sennheiser Momentum on ear

Sve su izmedju 16 i 32 oma.

Ima dosta izbora i do 100e, tako da ne treba zaobici ni te slusalice, nije samo cena bitna, vec i sta nude za te pare.

Hvala puno,cekamo ostale pa uporedjujemo
 
Za otvorene slusalice mozes da vidis Beyerdynamic dt 880/990.
 
Najvise se razlikuju u zvuku, kvalitet izrade im je slican.
Koliko sam citao 880 su balansiranije slusalice, 990 imaju izrazen bass i visoke frekvencije
Ako razmisljas o 770 (zatvoren model) ,880 ili 990 (otvoreni modeli) samo gledaj sa koliko ohm-a uzimas jer imas vise verzija, razlikuju se u zvuku i sto vise ohm-a ima to ce ti trebati jace pojacalo za slusalice (mada pretpostavljam da si to vec nameravao da uzimas jer si hteo HD 600 da uzmes ).
Ja sam hteo da uzmem 880 ali 250e mi je malo mnogo da dam za slusalice. :/
 
Nazad
Vrh Dno