Šta je novo?

PAZNJA pri kupovini/prodaji Android 5.1 telefona!

LazaNS

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,367
Poena
420
Da podelim sa vama kako bi mnogi izbegli komplikacije pri kupovini/prodaji Android 5.1 telefona. Google je jos jednom dokazo da ne razmislja i ne testira previse pre nego sto izbaci neku novinu.


Ukratko, na telefonima koji fabricki dolaze sa 5.1 Andrroidom (ne i onima koji su kasnije upgradeovani), Google je implementirao novi sistem zastite protiv kradje koji ce uciniti da lopovu telefon postane neupotrebljiv ako uradi fabricki reset (cool).
Medjutim problem je sto ce ovde u 99% slucajeva probleme imati prodavci/kupci polovnih telefona.
Ako pre prodaje samo uradite standardan factory reset telefona (iz Andorida ili bootloadera, svejedno), sledeci put je NEOPHODNO ulogovati se sa identicnim google nalogom koji je bio na telefonu pre reseta!!! Ovo znaci da je neophodno da kupac zna login podatke prodavca, sto je naravno nemoguce.

Da bi se ovo izbeglo, izgleda je pre reseta neophodno ukloniti Google nalog sa telefona i patern za zakljucavanje (mada ovo nije 100% sigurno), vise detalja na sledecem linku:

https://www.reddit.com/r/Android/comments/39gxot/buying_or_selling_an_android_51_device_watch_out/
 
Ajde neka neko proveri sve ovo ko je uzeo telefon sa 5.1...
 
Ja sam uzeo, sada trenutno imam najfensi ciglu u istoriji u posedu.
 
Note5 ili edge+ ? :) Imaš ove probleme ili si slučajno naleteo na taj post?
 
Edge+.
Pa kao sto rekoh imam problema :)
Ne znam sta ga je i palio, valjda da vidi kako izgleda tel. Uglavnom sad mogu samo da uzivam u divnom dizajnu telefona i nadam se da ce mi lik dati podatke za login sutra (kasno sam nocu upalio telefon) da ne moram da ga saljem nazad...
 
Evo kako to "dalje neces proci" izgleda :)

4d26f8e74ad09b2478168fad2e5ead84.jpg
 
Veselo... Ja bih poludeo... Svaka čast na smirenosti... :)
 
Zar to korisnici nisu trazili ? ne razumem ovo ponovo google ne razmislja dovoljno ? Zastita od kradje nalik onoj na jabuci ?
Samo iskreno nisam znao da je ubaceno u neki model telefona.. Cini mi se da ni nexusi nemaju tu zastitu ?

Mozda moze preko fastboota nekako da se prodje zastita.
 
Poslednja izmena:
Pa sigurno nisu ovako trazili, da li ti se resenje koje ce milione ljudi uvaliti u problem (zapravo vec jeste) deluje kao efektno?
Ili da je remote kill switch ili da postoji mogucnost da se daljinski otpusti telefon sa naloga i ne bi nikakvih problema bilo.
Ovako je pun net nezadovoljnih ljudi.

Ovde opet dolazi do izrazaja Google problem, da je ovo Apple, sutra bih sa racunom otisao u Apple store i resio problem. Ovako nit Samsung nit Google imaju svoje radnje, zapravo Samsung jos negde i ima ali Google koji je ovde krivac i koji bi mogao da otkljuca telefon je neuhvatljiv korisniku.
 
Poslednja izmena:
Možda i može da se izbriše uređaj u podešavanjima google acc.
Tamo gde imaš uređaje koje koristiš, ali u ovom slučaju ne ti već vlasnik acc.
.
 
Hmm. I dalje ne kapiram sta pokusavas da kazes . kakav kill switch i bakraci zar ovo nije "jedino" logicno resenje protiv kradje ? I moze iz android device menadgera preko neta da se odradi fr ako si full stock na mobu.

Edit:
Android Device Manager makes it easy to locate, ring, or wipe your device from the web.

Kako je uradjeno na jabuci ako moze neko da napise.. Mozda tamo ni ne daje fr bez icloud sifre ? Mada je to ista prica samo drugo pakovanje
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo. Evo baš probao da resetujem Huawei Mate S i nema ovakvih problema pri ponovnom setovanju. Juče baš vratio Edge+ sa testa, baš me zanima da li se sledećem novinaru desilo ovo, da mu treba moj account. Zvali bi me sigurno :) To ili ne znaju u čemu je fora.
 
Izgleda da se to desava samo ako je lock patern aktivan (mada je ovo vrh besmisla ako je tako).




Hmm. I dalje ne kapiram sta pokusavas da kazes . kakav kill switch i bakraci zar ovo nije "jedino" logicno resenje protiv kradje ? I moze iz android device menadgera preko neta da se odradi fr ako si full stock na mobu.

Edit:
Android Device Manager makes it easy to locate, ring, or wipe your device from the web.

Kako je uradjeno na jabuci ako moze neko da napise.. Mozda tamo ni ne daje fr bez icloud sifre ? Mada je to ista prica samo drugo pakovanje

Mala ali krucijalna razlika. Zato i kazem da nisu razmisljali ni testirali.
 
Da ,da. Samo sa sifrom pravi problem,ili sa namestenim otiskom za otkljucavanje ?
Verovatno spremaju to za nove nexuse (i ostale telefone sa citacom prsta) posto ce 90% drzati otisak kao zastitu,eto i pot. zastite od kradje.

Meni licno super resenje.
 
Poslednja izmena:
E da mi je cuti logicno objasnjenje genija koji je tu logiku smislio!
Znaci ako ti ukradu tel koji si koristio bez zakljucavanja, onda je to OK i lopov moze lepo da nastavi da ga koristi sa svojim nalogom...
 
Da ,cudno ali tako je :)


http://www.androidpolice.com/2015/0...evice-protection-feature-and-how-do-i-use-it/


Evo i celog objasnjenja.


What if someone steals my phone and tries to wipe it?

Put simply, Device Protection makes wiping your phone after it is stolen or otherwise taken out of your custody a bad idea for would-be thieves. A factory reset initiated from recovery on a device with Device Protection will successfully erase the device, but at that point something new happens: in order to boot the OS, Android will require you to connect to the internet and then enter the account password of the last Google account on the Android device. If you have multiple accounts on the device, it should default to the "primary" Google account on your device, which is typically the one you signed into first. Regardless of which it chooses, you should know the passwords to all your synced Google accounts if you want to use Device Protection.

asically, Android is likely storing a cryptographic key (or something similar) on a secure area of the device which survives resets that is decrypted by a key sent from Google (an internet connection is required to re-authorize the device) once you submit your login credentials. If the thief can't enter the account password, the device will never fully boot, making the stolen hardware worthless for anything but spare parts (and who wants used phone parts?).
 
Poslednja izmena:
Ovo je zapravo jedino smisleno i sigurno rešenje. To što ljudi ne znaju kako funkcioniše je problem.
 
Slazem se sa dandijem. Jedini problem sto nije dovoljno izreklamirano kao i sve u vezi sa googlom :)
 
Poslednja izmena:
Sve bi to bilo OK da kad ti trazi da se logujes starim nalogom postoji i dugme da posalje na mail prethodnog accaunta da otkljuca telefon. Ovo ce napraviti pakao od prodaje telefona.


Evo mi cemo sad ovo nauciti (zato sam i otvorio temu), ali prosecan korisnik ni 2027 nece znati sta da radi.
 
Poslednja izmena:
Retar*irano, krajnje. Resava se 1% problema jer je gubljenje odnosno kradja telefona relativno retka stvar, a stvara se bukvalno 60% novih problema kod kupovine, zamene, itd.

Ovo bi proizvodjaci mogli da eliminisu sami, nadam se da neki od njih hoce. Kome ovo palo napamet, on je idi*ot.
 
Ovo je odlično rešenje od krađe telefona. Kao što je Dandy rekao, jedini problem je nedovoljna informisanost korisnika o tome kako to funkcioniše.

Inače, prethodni account je enkriptovan i nalazi se na posebnoj particiji na memoriji telefona. Čitao sam svojevremeno o tome, jer i Android One telefoni imaju tu opciju implementiranu.
 
Takođe smatram da je ovo odlicno rešenje protiv krađe telefona.
 
Odlično rešenje...ali bi lopov trebalo da bude unapred upoznat sa tim ( a očigledno da još ni vlasnici nisu upoznati )
I šta od tog "odličnog rešenja" ima vlasnik kome je ukraden telefon? Saznanje da lopov ne može da ga koristi.... :smoke:
 
Odlično rešenje...ali bi lopov trebalo da bude unapred upoznat sa tim ( a očigledno da još ni vlasnici nisu upoznati )
I šta od tog "odličnog rešenja" ima vlasnik kome je ukraden telefon? Saznanje da lopov ne može da ga koristi.... :smoke:
i da ce mu telefon završiti u delovima :D
 
Edge+.
Pa kao sto rekoh imam problema :)
Ne znam sta ga je i palio, valjda da vidi kako izgleda tel. Uglavnom sad mogu samo da uzivam u divnom dizajnu telefona i nadam se da ce mi lik dati podatke za login sutra (kasno sam nocu upalio telefon) da ne moram da ga saljem nazad...
Palio ga da vidi kako izgleda tel i napravio lock pattern?

Aj javi šta je bilo na kraju.
 
A šta prodavac ima od toga da kupac ne može da koristi telefon? Mislim da će se sve dobro završiti.
 
Jeste sedma ruka za telefon koji se pojavio pre deset dana prvi put na tržištu.
 
Ma kakvi, racun je od ponedeljka, poslat mi je u sredu, nije to ni bitno.

Ideja zastite telefona je dobra, i svakako ce smanjiti u buducnosti kradje telefoma za 80%... problem je implementacija.
Kao sto vidite, niko na forumu nije znao za foru, nije znao ni prodavac, nisam znao ni ja, i posle citanja clanaka nije 100% jasno sta treba raditi...

Mogu da se kladim da ce Google u narednih 6 meseci nesto promeniti u nacinu funkcionisanja ove zastite kad se omasovi prodaja 5.1 telefona pa milioni korisnika pocnu da im pominju familiju....

Problem je i sto Google nema klasicnu korisnicku podrsku.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno