Šta je novo?

Apple TV 4

njikolaj

Čuven
Učlanjen(a)
21.11.2007
Poruke
3,157
Poena
515
Moja oprema  
CPU & Cooler
i9 9900K + Noctua
Matična ploča
MSI Z390
RAM
Kingston 2x8 GB
GPU
EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming
Storage
1 TB Samsung SSD + 4TB HDD
PSU
Seasonic 750W
Kućište
Fractal Design
Monitor
Dell
Miš & tastatura
Logitech
Laptop
Macbook Pro
Tablet
Ipad Pro
Mobilni telefon
iPhone 15 PM
Pristup internetu
  1. Optički internet
09.09.2015. godine predstavljen je novi Apple tv.

Brz A8 procesor, tvOS, App store za uredjaj, wii-like daljinski i Siri su neki od najnovijih karakteristika.

Imajući u vidu otvorenost tvOS, verovatno da će biti JB.

Cena je 149 dolara i 199 dolara (32GB i 64GB modeli).



First look:

 
Poslednja izmena:
Kad tad ću uzeti ovu spravicu,pošto sam imao prethodni tv na par dana i sasvim mi je bio ok i služio za on za šta sam ga pozajmio :)

Nemam pametan tv,pa nemam ni yt na njemu,a i treba mi zbog povezivanja i gledanja filmova,slušanja muzike...jer me smara više kabl od par km :)

Sad imam i razlog više da ga uzmem,zbog igrica,touch daljinskog...

Daljinski mi je najviše smetao na prethodnom modelu.
 
Poslednja izmena:
Sa li ima nekih novosti vezano za JailBreak AppleTVa?

Od kako AirPlay u El Captainu i iOSu 9 zahteva AppleTV verziju 6 moj AppleTV je postao drasticno neupotrebljiviji... :(
 
Koliko ja znam, postoji JB za poslednji FW (6.2.1 ) od ATV2. Poslednja verzija Seasonpass-a rešava to [emoji1]
 
^ HVALA !!!!!! !!!!!! !!!!!! !!!!!! :) :) :) :)

EDIT:

video sa stranice koju si okacio je star 3 godine, na githubu na postoji navodna verzija za Apple TV OS 6.x ... ... dakle nista.
 
Poslednja izmena:
^
to sam bas u medjuvremenu video... :)

Ako stavim novi OS onda cu izgubiti JailBreak i KODI ali cu dobiti Plex... hm.. sta da radim? Da li uopste moze da se vrati stariji OS (firmware) na Apple TV ili su i oni zakljucani za vracanje kao i iPhone?
 
Plex je SAMO na atv4...
 
znaci opet sam na pocetku... :mad:
 
Kupiš atv4, plex je free app, i imas full hd plus nema zezanja oko jb...
 
Kako taj plex funkcionise? Imam ga na ip6, ali nisam provalio gde tj kako da gledam sadrzaj osim onog koji sam sam napravio kamerom.
 
Kako taj plex funkcionise? Imam ga na ip6, ali nisam provalio gde tj kako da gledam sadrzaj osim onog koji sam sam napravio kamerom.

Pa digneš server ili na NAS ili na kompu, pokažeš mu gde su fajlovi na hard disku i na apple tv ili fonu puštaš.
 
Mogao bi neko u naslov teme da stavi da je u pitanju ATV4gen
 
 
Posle 10-ak dana koriscenja par utisaka:

1) Ista stvar kao i prethodni model, realno netflix ne radi bolje :d
2) Igrice su mi bile zanimljive 4 minuta dok sam ga povezao i skinuo par komada, mozda ce biti bolje u buducnosti, sad je izbor relativno los...
3) Siri ima svoje momente kada me danima razume sve a nekad kao da pricam Talibanski u najmanju ruku
4) Daljinski ce biti sve bolji i bolji cini mi se sa novim updateovima, samo je nebo granica za njega...

Sve u svemu, za 150$ moze i bolje, sta znam, i zadovoljan sam i nisam... Da mi je prvi Apple TV verovatno bih bio u "wau" fazonu, prevashodno zbog daljinskog, ovako, kao upgrade - i nisam najsrecniji, mozda ce i da bidne bolje uskoro, ko zna, mozda krenem i da se igram posto je to jedina "velika" prednost ;)

:wave:
 
Posle 10-ak dana koriscenja par utisaka:

3) Siri ima svoje momente kada me danima razume sve a nekad kao da pricam Talibanski u najmanju ruku

sta su ti humanoidi :d Siri je svaki dan isti samo sto ti nisi svaki dan isti :D
 
jel uzeo još neko?kakvi su utisci?

Planiram u skorije vreme da uzmem.
 
Nazad
Vrh Dno