Šta je novo?

Tesla L7 3G

Imam ga preko mesec i po dana i radi bez greske. Baterija je slaba strana ako se zahtevno koristi, kao i "krckava" izrada s losom plastikom ali meni je sad u futroli za tablet pa to vise i ne primecujem. Ali nema problema u radi bilo na wifi bilo na 3G. Moze da ukoci kao i svaki drugi android uredjaj kad se optereti sa otvaranjem vise igrica odjednom ili slicno, ali u normalnom koriscenju radi skroz OK. Sa mojim nacinom upotrebe baterija traje oko 30 sati. Kad ga dovati dete baterija traje 3 sata :D
 
@Magic, calexx, zaxxon, cozmo

Hvala najlepše na odgovorima. Svestan sam da je baterija boljka i ne smeta mi toliko. Uvek sam u blizini nekog strujnog priključka, a i power bank je tu, ako i nisam blizu. Igrice nisu moja šolja čaja, ali telefon mi je bitan. Posao mi je takav, na žalost, da puno pričam i da moram da budem dostupan sve vreme. Sad nosim dva aparata, a to mi, iskreno, ide na...
Net je plus, a ako na te dve stvari ne pravi problem i lepo radi, ja srećan! Odgovara mi tih 7'', čak i da ne koristim slušalice ne bih se nešto potresao da ga držim pored uha. Pdf-ova mi je pun telefon, a njegovih 4'' mi je za čitanje malo. Na ovoj dijagonali bi mi to leglo ko budali šamar. Ni krckanje ni lošiji kvalitet izrade mi ne bi smetali za te pare. Sadašnji telefon sam ubio, počeo je da otkazuje polako i vreme je da ga menjam. Dakle, ovakav kakav sam user, mogu slobodno da ga pazarim?
 
Sa PDF-ovima radi bas brzo i bez problema. Ali pazi ne mozes da prebacujes aplikacije na SD karticu, ali sve druge fajlove mozes, cisto da znas. Ili na USB flash (dobija se OTG kabl uz njega).
 
i jos sto je dobro ko ga uzme u mts tablet nije zakljucan evo dokaz za neverne tome koje su pricale da je kodiran 1 slot na mts isprobano sa telenor prepaid karticom i vip data karticom da vidim jer zakljucan
9w77wyx.jpg
evo radi ok za sad a koristim ga preko mesec dana bude da nekad zaglavi al ugasis ga i upalis i odma proradi i za ove pare preko mts tablet se isplati izadje isto ko kad ga kupis u radnji jos dobijes internet izracunao sam
Pozdrav
 
Ваљда је то одмах проверено, ја сам пробао у оба слота и све ради. Ретко су мтс телефони закључани, можда буде понеки од скупљих а око оваквих јефтинијих се не замарају.
 
Zakljucani su svi kod MTS, cak i najjeftiniji telefoni. Nisam imao dosad otkljucan telefon kod njih.
 
Sa PDF-ovima radi bas brzo i bez problema. Ali pazi ne mozes da prebacujes aplikacije na SD karticu, ali sve druge fajlove mozes, cisto da znas. Ili na USB flash (dobija se OTG kabl uz njega).

To mi reci :) Kad bi video koliko malo aplikacija imam na ovom koji sad koristim, odrao bi me od zezanja. Ne smeta mi to oko kartice ni malo. A ako pegla pdf bez grča, naručujem odmah.
 
Zakljucani su svi kod MTS, cak i najjeftiniji telefoni. Nisam imao dosad otkljucan telefon kod njih.
Први пре 10+ година Siemens MC60 или тако некако откључан, Nokia 6120 пре 8 година откључана, Huawei 8110 откључан, Huawei U8500 закључан, Alcatel 992D закључана прва картица, Huawei Y210D откључане обе картице, HTC8x непроверен, немам микро картицу других оператера, Tesla таблет откључан. Сви јефтини.
 
Ja sam izvinjavam na spamu (možda mi i neko obriše post odmah) ali bih vam bila zahvalna ukoliko biste mi popunili sledeću anketu http://goo.gl/forms/n7eEHwWRBD
Ne treba više od minut za popunjavanje a jako mi je bitno vaše mišljenje :)
Veeeliki pozdrav :)
 
Android je isti, 5.1.1., nego verzija sistema nas zanima. Pogledaj u about phone. Kod mene je nesto 3.14 cini mi se. Ja sam probao system update medjutim nije nasao nista, kaze your system is up to date, dakle povukli su update sigurno, za svaki slucaj. Cenim da ce izbaciti uskoro normalan. Ovo za SD karticu, moguce je da je do Lolipopa, ali koliko sam ja citao SD kartica mora da bude FAT32. Probacu bas.

Cozmo, da li ste proverili ovo za sd karticu? Ono što je meni neophodno jeste da mogu u tabletu da mi stoje instalirane aplikacije sa google play-a, a da ne zauzimaju prostor za sistem. U ASUS tabletu sve aplikacije su mi smestene na SD kartici, osim ovih koje je nemoguće prebaciti (map, youtube...). Ovde ne dobijam opciju za to. Takođe kada priključim usb ne nudi mi se opcija da te aplikacije prebacim tamo (verovatno mnogo tražim, ali ja to laički, kao korisnik :p)...
 
Ne radi nista za prebacivanje na SD karticu. To moraju ovi iz CT da srede (a verovatno nece nikad). Sto se tice prostora na tabletu, obavezno brisite cache, nakupi se tu i par stotina MB. Isto tako povremeno uradite clear data iz aplikacija, igrice gruvaju mnogo nekog "djubreta" pa i to zauzima prostor. Na SD karticu ili USB je moguce skladistiti samo fotke, muziku, filmove, klipove... napr. kao i fajlove koji se downloaduju.
 
Pozdrav svima!

Vidim u nekim postovima ovde da je na ovom tabletu nemoguće prebacivati aplikacije na sd karticu. Je l' to normalno ili od uredjaja do uredjaja. Ne shvatam. Jesam li ja to dibidus glupa? :smash: Čemu onda služi sd kartica?

Hvala Vam!

To je zbog novijeg operativnog sistema. Google, slično Appleu, je odlučio da ne podrži SD kartice za aplikacije. Dakle, mora da se rootoje da bi se sd kartica koristila normalno. Ko to obavi uspešno, nek javi ovde.
 
Pre svega zelim svima da pozelim srećnu novu godinu.

Kupio sam ovaj tablet kao poklon ćeri sa Novu godinu samo sa jednim ciljem, da dete igra igricu koju nije mogla na starom tabletu GOCLEVER A104.2 koji ima Mali400 grafiku, ali jedan procesor na 1GHz i igrica je kočila.

U pitanju je Baby Hazel koju ona obožava da igra, međutim po svemu sudeći neće se naigrati ni na ovom tabletu. Igrica laguje samo tako. Prvo sporo je učitava, treptaj Bebe Hazel traje čitavu večnost, a sekunde u gornjem levom uglu padaju ko minuti. Kad igricu instaliram na Galaxy i9300 radi perfektno, kao i na neki kineski tablet MOONAR koji ima MTK8312 Dual Core 1.3GHz na kome igrica leti.

E sad, zamolio bi nekog ko poseduje Teslu, da instalira neku od igrica Baby Hazel čisto da proverim da li je problem do mog tableta ili to generalno ne može Tesla da podrži. Unapred hvala.
 
moguce je i da igrica nije optimizovana za intel procesore...mada bi stvarno bilo suludo da je to slucaj u 2016. godini
 
^ Gotovo sigurno je u tome i problem. Sa tabletom je sve u redu, ali igra nije optimizovana za taj čipset.
 
Hvala vam na odgovoru, ali prosto ne mogu da verujem da je to u pitanju. Ne preostaje mi nista drugo nego kupovina čtrvrtog tableta. Od sad nosim igricu na flešku pa kod prodavca prvo proba, pa tek onda kupovina. Verujem da će čudno da me gledaju ali drugačije ne ide. U svakom slučaju hvala vam jos jednom.
 
Kod mene Baby Hezel radi korektno. Malo jeste sporije nego na uređajima koji imaju quad core od 1,3 i više ali to je očekivano. Kao da je frejm rejt malko niži... Ali daleko od toga da se sporo učitava ili kao kod tebe da radi tako. Proveri pozadinske procese nešto ti možda koči tablet.
 
Malo jeste sporije nego na uređajima koji imaju quad core od 1,3 i više ali to je očekivano.

na koje quad core od 1.3 mislis?
pa svi ti takvi quad core su slabiji od intela, osim intelovih....problem je verovatno optimizacija
na intel z2 procesorima nije hteo da radi gta san andreas, a terali su mnogo jace igre od procesora na kojima je radio
 
Probao sam na E4g 1,5 quad core koji je isto 64bit i Meizu mx 5. Ipak Tesla radi na 1ghz samo, mora da se oseti da je u necemu sporija... Ali daleko od toga da koci ili da radi usporeno.
 
Da li je moguće povezati tablet tesla l7 3g sa lcd tv koji ima hdmi ulaz?
 
moze preko cromecasta to sam video a direktno nemoze jer nema hdmi ulaz pozdrav
 
ako tablet nema hdmi, mozes preko mhl adaptera
mada l7 3g ima opciju da preko wifi baci sliku
 
ja sam iz Makedonije, kupio sam ga poklon za Novu godinu, ispocetka je lepo radio, sada je sporiji od moje babe, grije se ko pec i tad se ukoci :), nema mogucnost prebacivanja aplikacije na SD karticu, nista sta se slika ili simne sa play store nemoze ici u SD karticu, ja nezna i cemu uopste SD slot, katastrofa.
 
to sa sd slotom je tako kod svih novijih androida...ja na asus zenfone 2 isto imam sd slot i mogu da se slikam sa njim, osim ako sam rutovao telefon i instalorao xposed, sto ne moze da se uradi sa ovim teslom

steta
 
nemojte da se cudite ako vam ode lcd to ovako izgleda i to samo od sebe moracu da ga nosim na servis i to prvi put evo slika :
9HPdVgK.jpg
pojma nemam ali desilo se samo od sebe samo se nadam da ce proci garancija
 
uuff znaci tesla odpada kao dobra kupovina, kad gledas ima dobre specifikacije ali izgleda dase mnogo kvari

i ajd sad budi pametan sta kupiti
 
Nazad
Vrh Dno