Šta je novo?

Lg 47LB670/671v ili Lg 49UB820V?

Orlando

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2007
Poruke
29
Poena
304
Razmišljam se između ova dva modela. LB670 sam video uživo i slika SD kvaliteta nije loša. E sad kakva bi bila SD slika na UHD modelu ne znam. Generalno, meni TV treba za gledanje kablovske (SD) i 720/1080p filmova. Bitno mi je da li SD kvalitet može uopšte da se gleda na UHD TV-u. Ako neko može da pomogne, unapred hvala.
Pozdrav.
 
Pretpostavljam da uopste nije isti cenovni rang. Ja sam imao taj prvi do skoro i on ide sa onim fantasticnim magic remote, sta znam, ja bih ipak sada gledao LF seriju :) ne znam koji ti je cenovni okvir ali od madjara imas LG 55LF652V 55" za 900e....nema magic, doplacuje se 50e ali tv extra i ima webos 2.0.
 
55" je mnogo veliki TV za prostor gde će da stoji. I 49" je gornja granica. Što se cene tiče, koliko vidim iz oglasa, razlika između ova dva gore pomenuta televizora je 50-70€. Zato se i lomim. A ovaj LF652v, da li je to zamena za LB670/671v? Pozdrav.
 
55" je mnogo veliki TV za prostor gde će da stoji. I 49" je gornja granica. Što se cene tiče, koliko vidim iz oglasa, razlika između ova dva gore pomenuta televizora je 50-70€. Zato se i lomim. A ovaj LF652v, da li je to zamena za LB670/671v? Pozdrav.

ako mislis gornja granica kao fizicki ne moze veci da stane u suprotnom mnogo gresis, ja imam u jednoj sobi 65" i to je pravo odusevljenje gledati...
 
Sigurno je 65" super, samo za moje dimenzije dnevne sobe je i 55" suviše velika. Zanima me kako izgleda SD snimak na UB820 televizoru, odnosno da li TV skalira tu sliku pa može normalno da se gleda ili je slika mutnija. Gde god da odem u prodajni salon, niko kao nema mogućnost puštanja SD signala. Trenutna Samsung 42" plazma (rezolucija je 1024*768) koju imam je zrela za bacanje, ali je SD slika korektna za gledanje. E sad, nisam pametan šta da radim. Na Lb670 sam video sliku sa kablovske i bila je više nego zadovoljavajuća, a pošto mogu ovaj UB820 da nabavim po relativno zanemarljivo većoj ceni od 670, ne znam šta da radim. Pozdrav.
 
za onaj drugi nisam imao iskustva pa je nezahvalno da kazem ista ali za 670 sam imao i ima odlican prikaz sd slike dok su hd kanali bas bas...ipak ti razmisli za veci...55 bar jer cim sam uzeo 47 vec sam zazalio bio...posle sam ipak morao da menjam.
 
Naleteh na netu da UB820V ima operativni sistem Net Cast, dok je 670 ima WebOs 1.x. Mislim da ću bataliti UB820V, jer nigde nisam uspeo da nađem dobar opis uređaja. Ima za UB850V ali je to izgleda poprilično drugačiji TV. Tako da ću ići ili na LF652v (mada je osetno skuplji) ili na LB670/671v. E sad, da li se isplati doplata za LF652v u odnosu na LB670v. Koliko vidim LF652v ima WebOs 2.x. i da li će izaći taj WebOs2.x i za LF670V, kao i koliko uopšte znači noviji OS? Pozdrav.
 
Uzmi LF svakako, 670 ce dobiti samo neke funkcije od 2.0 ali ni blizu ono sto pruza na LF seriji. Ipak je to noviji model.
 
Ok, hvala na informacijama. Čim nabavim TV, napisaću par redova o utiscima. Pozdrav.
 
jel ide magic remote uz taj model? on je 50e ako ne ide ali je mocna stvarcica.
 
Na LG sajtu piše da ide. "Magični Daljinski - daljinski upravljač sa senzorom pokreta". Samo još da vidim po kojoj ceni može da se nabavi. Koje je bolje osvetljenje ekrana, Direct ili Edge?
 
Poslednja izmena:
Evo, da se pohvalim, novi član tehničke porodice je LG 55LB670v. Trenutno je još u fazi montaže, pa utisci slede. Za sada toliko. Pozdrav.
 
Da li neko zna, kako se ulazi u servisni meni na LB seriji? Što se utisaka tiče, malo je reći da sam oduševljen TV-om. Trenutno nemam vremena za neka ekstra podešavanja, ali i ovako sam zadovoljan fabričkim podešavanjima.
 
Nazad
Vrh Dno