Šta je novo?

CF (2 x R9 290) na vodi

otkljucavajte samo ako je f800005,u suprotnom dzabe krecite.tesko da je previse cipova preteklo zadnje vreme posle price reductiona po izlasku 9xx serije,jes' da ne kosta nista,ali...takodje,menjajte te paste na referentnim,to je uzas ispod.
 
pa i sumnjao sam da si zamenio,kad se ne zalis na trotl.jesi poredio sa stock stanjem,kolike su razlike?meni su koliko se secam na ref 7970ghz bile u loadu i do 15c,tj zapravo je hladnjak radio posao za koji je pravljen,u fabrickom stanju i nije izbacivao topao vazduh...
 
Razlika je 10C,tako da me pustila da idem na 1240mhz u heavenu 4,a sto se tice trotla nesto me zeza jer sam imao juce bolje rezove no danas tipa,1230/1500mhz +140mV 62,6FPS a danas ne mogu ni 62 a core dignuto +10mhz,opet izgleda drivri ili ko zna sta..
Sada kada procita moj bratela ima da pukne od smeha :D al moracu reinstal hahaha

Inace napon varira tako da ce morati da pane neki mod.bios

Ali extra je karta,ref.model a pici ovoliko,kad je potopim videcemo dokle moze :D
 
Poslednja izmena:
Stigla referentna 290X :)

Nešto na brzinu:

Untitled.jpg Untitled1.jpg
 
Bravo i cestitke na kupovini,vidim memara ide fino :D dobar cip ici ce ta dobro,koji je asic?
 
Hvala...videćemo šta može kad stigne block. :)

Ovo nije max za VRAM, to sam na prvu probao jer je Hynix.

74.4%

Imala je jedna 290-ka 1200MHz +100mV, ASIC 81%, ali sa Elpida memorijom...možda sam trebao nju da uzmem i uštedim 30e, ali sad je gotovo. :D
 
Poslednja izmena:
Ma extra,nisi ni ovu skupo platio,za te pare to je vrh sa dobrim cipom,moja je elpida i nece preko 1570mhz a i ne treba realno sa 512-bit-nom magistralom,jedino za testove :)
Ici ce taj Hynix jos sigurno minimum 50mhz gore
Vodica,vodica,ovako je mucenje karte samo,ja sam stigo na 1240mhz i necu silujem dok ne nadjem adekvatno hladjenje :)
 
Poslednja izmena:
Ma neću više da je mučim dok ne stigne block.

Ako bude mogla 1250/1600 za svaki dan, a vidim da 99% hoće, biću presrećan.

Po vama bi to trebalo da je jače od max nasvirane GTX970, a koštaće me oko 350e karta+block. Za te pare... :)
 
Po ovome će se klati sa GTX 980 na oko 1300-1400 ili baš nasvirana 970. 1250 ćeš imati lagano, pitanje je hoce li ići na 1300 xD
 
Sad videh, na par strana pre, da sinda ima referentnu Asus 290X koja ide na 1180 +200mV i ima Elpida memoriju.

Onda je ova moja extra primerak. :D
 
Sad videh, na par strana pre, da sinda ima referentnu Asus 290X koja ide na 1180 +200mV i ima Elpida memoriju.

Onda je ova moja extra primerak. :D

Ih,da se shutas nogom u pedu i da uzivas! ;) Da te lepo sluzi karta,bas si extra primerak ubo!
 
Hvala...i moju će hladiti 240 rad za početak. Vidim da ti nemaš problema sa temperaturama. :)
 
Ma neću više da je mučim dok ne stigne block.

Ako bude mogla 1250/1600 za svaki dan, a vidim da 99% hoće, biću presrećan.

Po vama bi to trebalo da je jače od max nasvirane GTX970, a koštaće me oko 350e karta+block. Za te pare... :)

Adje sa srecom. Obceava primerak. Odradi jedan 3dmark11 :)
 
Ovaj usisivač na 100% nije human...ne vrtim ništa dok ne stavim block. :)

Untitled.jpg

A ovo je na def...nije dobro ono gore, zeza temperatura, ne može usisivač to da ohladi...

Untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovaj usisivač na 100% nije human...ne vrtim ništa dok ne stavim block. :)

Pogledajte prilog 185326

A ovo je na def...nije dobro ono gore, zeza temperatura, ne može usisivač to da ohladi...

Pogledajte prilog 185329

Nije problem temperatura, lepo to ide :D Moja na 1240Mhz mora to da psotigne, i to joj je neki max stabilno. Znaci turbina more da ohladi R9 290X na 1200Mhz i razuman napon, i isti takav napon za 1220 na R9 290. Pa dobro nije lose :D
 
Ma na 1200 GPU throttling 100%, mora biti bolji score u odnosu na def...neću džabe da je mučim sa referentnim kulerom.
 
Ja sam vala moju namucio :D,al za sada dosta,cekam culer od dotore-a pa da vidim koliko moze da savlada :D
 
Ma na 1200 GPU throttling 100%, mora biti bolji score u odnosu na def...neću džabe da je mučim sa referentnim kulerom.

Pa score ti i jeste bolji, i to za 2500 po graphics score-u. Ne znam sta ocekujes da bude za 70MHz vise :D
 
Izvinjavam se, mata mi nije jaca strana u sitne sate :d Pa opet skaliranje je na mestu, koliko bi ti ocekivao ?
 
da tvoja i nenadova karta mogu kako bi bas slatko isamarale :)

smiritese dok ne stignu blokovi,sta ih mucite...
 
Dobro gura,smo nekako mnogo vise poena za samo +25mhz memare i +200mhz CPU-a ...
umart@
Ja sam moju razvuko da nema de vise :),al djaba sve turbina je samo za blage stvari, za ozbiljne samo vodica...:D
 
Poslednja izmena:
Throttling...u odnosu na prvi put sad je bio otvoren prozor i kućište.
 
Zato sam i primetio,mislim i da kod mene trotluje cim predje 60C,ajd ostavi grafu na tim vrednostima samo izvrti sa 5.3ghzza cpu ,zanima me da li mozes prebaciti 10k u Physics-u ...
 
Nazad
Vrh Dno