Šta je novo?

Laptop do 40 000 dinara

Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruke
81
Poena
160
Pozdrav.

Zet je kupio sebi neki laptop za 30k, integrisana graficka, windows 8.1 bla bla i dao mi je da mu instaliram word, chrome, gom, tako te sitnice i vec sam tada primetio da je laptop izuzetno spor za moje standarde a pazi ja imam kompjuter star 7 godina :D

Dakle dok otvorim chrome sam treba mu vise od 5 sekundi, 10 sekundi da otvorim stranicu, jednostavno kao da sam u nekoj vremenskoj masini i da vreme stoji.

E sada on bi da vrati taj laptop i da uzme neki "bolji" pa me eto interesuje da li se vi mozda bolje razumete, dakle treba im samo za browsing, word, gledanje filmova u najjacem slucaju.

Postoje li takvi laptopovi koji mogu normalno da funkcionisu a da su do 40 000 dinara?

Hvala
 
Ma koliko jeftin ne moze tako slabo da se pokaze za surf i filmove.
To nesto drugo ne stima, nesto do drajvera...
Danas i najslabiji lap ima 4gb ram i procesor sa dva jezgra.
 
Ima ih koliko hoces sa Intel Celeron N2840 i 2GB RAMa za oko 26000din.
Skoro mi rodjak doneo jedan da mu instaliram sistem.
Spor je dosta ali ipak upotrebljiv.
Procesor je tu najslabija karika, samo 1070 cpu mark.
 
U osnovi procesor - sa dobrim procesorom ide obicno i ok grafika integrisana, a HDD uvek mozes kasnije da promenis ako ti bas smeta, mada nije to toliko strasno.

Naravno, to od stvari koje si pitao - bitan je i ekran, kuciste, tastatura, temperature itd..
 
Ma ok je ssd, no budzet je mali da odmah uzme, ali mu je cpu bitan, razlika izmedju i3 i onih dual celeraba je nemerljiva.
Zato i ja savetujem lap top sa i3 procesorom, najjeftinji ali da ima i3. Ja sam skoro instalirao sisteme na 2 krsa jedan je imao 4gb rama, ali dzabe.
Trebace jedno 3-4000 din preko 40.000 za neki i3, ali miran si godinama.
 
Nazad
Vrh Dno