Šta je novo?

Racunar se sporo pali, a imam SSD ?

Markec

Poštovan
Učlanjen(a)
07.06.2015
Poruke
89
Poena
59
Dakle pitanje je jasno, imam Samsung 850 EVO SSD 120gb , AMD 9590 4.7ghz proc i 16gb rama na 1800mhz. Medjutim racunaru treba 36-40s da se digne sistem. Siguran sam da to nije normalno. Citao sam nekima se za 10-15s sa SSDom digne windows. SSD i Hard su mi povezani istim kablom http://lib.store.yahoo.net/lib/cooldrives/sata-hard-drive-power-cable-connector.jpg od napajanja. Da li je to mozda greska ? U Boot Meniju mi se ne vidi SSD,mogu da postavim kao First Boot Device: DVD rezac ili Hard disk !? Na SSD-u mi je Windows,programi i igrice,i radi normalno skroz kad se digne sistem. Jel zna mozda neko u cemu je problem ? Hvala.
 
Poslednja izmena:
Na koji SATA port ploče si priključio SSD, ASMedia ili AMD? Da li taj port deli vezu sa nekim drugim (eSATA ili drugi SATA port)?
 
Windows 7 64bit naravno. Ovako je povezano 43342.jpg Dakle SSD na Sata 3 (plavi) a hard i dvd rezac na Sata 3 (sivi) i nemam vise nista povezano osim toga. Malo pre sam menjao kablove i portove SSDu (na drugi plavi port,od ukupnih 2) medjutim nista. Imam 7x SATA 3 porta ,od kojih su 5 sivih(belih) i 2 plava. Ne znam stvarno sta bi jos mogao da uradim ? edd2.png Da nije mozda problem sto SSD nisam povezao na prvi ili drugi sata prikljucak,tj. na ovim sivim umesto harda i rezaca ? Ploca je: Asus M5A99FX Pro R2.0 Ili je to mozda normalno da se toliko dugo pali ? Koliko vama treba da se racunar upali sa SSDom. Sto se tice Windowsa skoro je reinstaliran, tako da ono ,do toga nije sigurno.
 
Poslednja izmena:
Što jednostavnija ploča, to brži boot time, barem po mom iskustvu.

Ove napucane ploče, dok inicijalizuju sve kontrolere i džidžabidže na sebi, i odrade par soft reboot-a pritom, prođe pola minuta, pa tek onda diže Win.

Ove klot b75, b85 i slične, za 20 sekundi sve u pogonu.
 
Windows 7 64bit naravno. Ovako je povezano Pogledajte prilog 178571 Dakle SSD na Sata 3 (plavi) a hard i dvd rezac na Sata 3 (sivi) i nemam vise nista povezano osim toga. Malo pre sam menjao kablove i portove SSDu (na drugi plavi port,od ukupnih 2) medjutim nista. Imam 7x SATA 3 porta ,od kojih su 5 sivih(belih) i 2 plava. Ne znam stvarno sta bi jos mogao da uradim ? Pogledajte prilog 178573 Da nije mozda problem sto SSD nisam povezao na prvi ili drugi sata prikljucak,tj. na ovim sivim umesto harda i rezaca ? Ploca je: Asus M5A99FX Pro R2.0 Ili je to mozda normalno da se toliko dugo pali ? Koliko vama treba da se racunar upali sa SSDom. Sto se tice Windowsa skoro je reinstaliran, tako da ono ,do toga nije sigurno.

Jeste to je problem.
SSD si stavio na ASMedia portove (plave).
Prebaci na bilo koji sivi (beli), hdd svaki moze na plave ali ssd i dvd rezac (bilo koja optika) mora na "prve" sive (bele) konektore po kontrolom amd (Intel) chipset-a.
Sto je vise ukljucenih uredjaja u plocu to sporije butuje, mora potrositi vise vremena dok to sve inicializuje...
Ssd obavezno na sive konektore.
 
Poslednja izmena:
Windows 7 64bit naravno.

Windows 7 nema fast boot kao Windows 8.1 , ako vec hoces da iskoristis punu brzinu boota ubaci Windows 8.1 , Windows 7 je star 6 godina.
 
Evo zamenio sam kao sto mi je P307 rekao,stavio sam ga na sivi port (prvi) ,medjutim isto,ispod 35 sekundi nece da se podigne sistem. Probao sam Windows 8 a i Windows 10,nema teorije da predjem. Jednostavno nemoguce mi je. A i ne verujem da je to jedino resenje,zbog toga sto moze i na Win 7 mnogo brze da bootuje.

P307: Za koliko ti se podigne sistem,reci mi iskreno ? Od trenutka kada pritisnes dugme do trenutnka kada se cuje onaj zvuk u Windowsu !?
 
Sad si me naterao da ugasim komp i stavim slusalice...

Oko 35sec do "onog zvuka" u Win, W7/64 krcat kojekakvim programima i programcicima, ima aktivan KAV ..., ssd 850evo 250GB i jos 3 hdd, dosta usb uredjaja pozadi zakaceno (nisu svi upaljeni), rade wifi od misa i tastature, usb hub na monitoru, LAN, ima i zvucna u kompu...
 
Mnogo brže se butuje na windows 8.1, tako je kod svih koje ja znam. E sad, zašto je to tako nemam odgovor. Na windows 7 je dosta sporije. :cool:
 

Prilozi

  • samsung 850 evo 250GB 05.09.2015..jpg
    samsung 850 evo 250GB 05.09.2015..jpg
    81 KB · Pregleda: 157
Poslednja izmena:
A meni se cinilo sporo 13 sekundi na 60gb v300 na AM2 platformi i sata2 na cimerovom racunaru pre 2-3god xD kod mene je bio na 990xa-ud3 isti taj v300 i dizao win7 za 13-15sec...pa sam zato presao na intel, zarad jos brzih performansi na intelovom kontroleru al jos ne uzeh ssd jer se steka za 240gb...na poslu mSata 32gb podigne win7 dok trepnes :D bas cu sad da mu ukljucim stopericu :)
 
Sad si me naterao da ugasim komp i stavim slusalice...

Oko 35sec do "onog zvuka" u Win, W7/64 krcat kojekakvim programima i programcicima, ima aktivan KAV ..., ssd 850evo 250GB i jos 3 hdd, dosta usb uredjaja pozadi zakaceno (nisu svi upaljeni), rade wifi od misa i tastature, usb hub na monitoru, LAN, ima i zvucna u kompu...

A ja mislio da moja ploca 'gnjavi'..6-7s do post-a i jos toliko do podizanja win7.
 
Kod mene ima Quick Boot ili tako nesto u biosu da se ukljuci I zacas prodje ocitavanja odma prebacu na loading os-a, primetio sam da Win 8.1 jedino brzo botuje ako ugasis komp, posle restarta ucitava 1min dok na Win 7 botuje ultra brzo u bilo kakvoj situaciji, inace koristim Sata2 145mb/s ima Hdd na bench-u . :D
 
Meni bios prodje za svega nekoliko sekundi,nego Windows Loading ,Starting Windows ,ili kako se vec zove,kad krene da vrti onaj krug http://i.imgur.com/0qMdbY8.png , tu mi se najvise ceka,vise od 20s...Ne znam stvarno,to je jako sporo,drugi racunar koji imam ima skoro sve iste programe i igrice ,a upali se za svega 35s verovali vi ili ne. Bez SSDa,Intel Dual Core obican,4gb rama,hard 500gb. ...Ne znam stvarno ...Mozda i do nekog programa :/ ...Nemam antivirus,startup programe sam pogasio,bukvalno sve...Ako ima jos neko neki predlog ,slobodno neka napise ...
 
Sad sam stopovao za 21s od pritiska na dugme do ulaska u win 8.1 imam Nod 32 Av I defregmentujem jednom nedeljno komp, disk je Samsung Hd502hj. :D
 
Ne znam što se zamaraš time, uđi u Chrome čim se digne sistem na SSD-u i isto uradi na hard disku pa će ti sve biti jasno.
 
Evo kako sam ja resio.CCcleaner-om sam isao na registry clean nasao 259 losih dll-ova,ocistio to.Pre mi se dizalo za 50+ sekundi evo malo pre do desktopa 15 sekundi,a svi programi i gadgeti da se dignu 25 sekundi ukupno sve..Aj probaj pa javi
 
Poslednja izmena:
Ja imam 360 total security i on mi meri boot vreme od 24-29 sec. Imam win 10, sto se tice osmice bilo je brze i bez podesavanja fast boota u biosu. 120gb kingston ssd
 
AMD Phenom 965 sa GB M5A97Pro sa Samsung SSD 850 Evo... znaci vrlo slicna konfa (bila...)
Kada sam sveze instalirao Win 7 Ult x64 i sve potrebne drajvere,ista prica kao i kod tebe,ako ne i losije...
Svasta sam probao i isto,vuce se ko puz na Loading Win i Welcome,kasnije letelo sve...
Posto onda jos nisam krekno Win,odradim usput komplet Win Update...
Rezultat bese POST kao i obicno par sec,Loading Win traje dok se one tackice ne spoje da naprave Win logo,Welcome na 1 sec i ucitan komplet desktop za 2-3 sec...
Kupio kasnije legalan Win,ista prica,update odradio svoje...

E ondaK riknula maticna pre par nedelja,uzeo i3 i novu maticnu,isti Win samo instalirao drakvere (bez update) i one jadne tackice na Welcome ni ne stignu da se pojave ko svet vec prebaci na Welcome pa na desktop u momentu... cini mi se da POST najduze traje...
Ista prica i kod klinca na Core2Duo...
Phenom je preziveo i prebacen kod mladjeg klinje u masinu,ista prica kao i kod mene sto je bila na Win 7 tako i kod njega Win 10...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno