Šta je novo?

Wireless internet, kako najjeftinije do kucnog wifi-a?

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,261
Poena
300
Drugarica ima wireless internet, kaze da ima veliku antenu na kuci i to je zakaceno na jedan komp,tj samo na njemu ima internet. Od opreme u kuci,kaze da vidi samo onaj TP-link poe injector... ona naravno nema pojma nista oko kompova,pa je dzabe da je teram da ide da gleda sta ima oko antene,a ja pretpostavljam da postoji neki ruter blizu nje (antene)... E,sad,kako da najjeftinije to sredi,a da dobije wifi u kuci? Jel moze izmedju kompa i tog poe injectora da se stavi neki bilo kakav wifi ruter? Ili da joj nadjem samo wifi stick,pa da sa kompa deli net preko connectify?
4.jpg
 
Ako ima taj POE to znači da je ruter integrisan sa antenom, ja imam taj slučaj kod KBCNet-a i sada CdfNet-om. Potrebno je da uzme wireless ruter i kablom zakači na njega umesto direktno na kompjuter. Od rutera kablom do kompjutera a ostalo može i bezžično sa rutera. To je naj jednostavniji način samo joj treba neko da namesti ruter.
Ako ne želi da ima žičanu vezu, samo joj treba neki Access Point da prikači kablom umesto kompjutera. Naravno da i kompjuter onda mora da ima WiFi.
 
Aha,tako sam i mislio. Iz poe injectora u ruter kabl,iz rutera u komp... hvala puno :)
 
Ostaje samo pitanje, kako se ona povezuje sa tim provajderom, ima user&pass? U racunaru, napravljena konekcija? U tom AP-u, koji je negde na tavanu, krovu?
I ,naravno, moras pogledati koje su IP adrese, pa na dodatnom ruteru, promeniti, da ne bi doslo do problema...
pozz
 
Ostaje samo pitanje, kako se ona povezuje sa tim provajderom, ima user&pass? U racunaru, napravljena konekcija? U tom AP-u, koji je negde na tavanu, krovu?
I ,naravno, moras pogledati koje su IP adrese, pa na dodatnom ruteru, promeniti, da ne bi doslo do problema...
pozz
Taj deo do provajdera nama veze, nema šta da se dira tu. To nije AP nego ruter. Najverovatnije Ubiquity AirGrid M5hp.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni mislio da ista dira i podesava, vec samo da li ce imati problema, prilikom dodavanja routera...Nista vise.
 
Nazad
Vrh Dno