Šta je novo?

Problem sa 560GTX-Ti Twin Frozr II/OC - MSi

darkfusion

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
89
Poena
59
Graficka je radila normalno onda mi je zakucala u League Of Legends ( slika zakocila ostali procesi rade ,posto sam pustao muziku. Muzika se cuje samo slika smrznuta) i ja ga restartujem i radi 10-15 min i opet isti scenario.
Danas ocita Windows logo radi par sekundi kada windows prebaci na 1920x1080(Windows 10 novi sistem instaliran) rezoluciju monitor se ugasi (power save mode) i posle 5 min pc se restartuje.
Graficka radi "normalno"(u safe mode) ali cim se prebaci na 1920x1080 rezoluciju odmah se ugasi Monitor kao sto rekoh i pc se restartuje posle 5-10 min sam .
Sta se desava za grafickom da li je crkla ili je nesto drugo?
Monitor radi normalno na integrisanoj kartici (sve normalno znaci nije ni do Windowsa a ni do monitora)
 
Jesi instalirao drajvere za nju, bas za Windows 10?

Kakve su joj temperature?
 
Jesi instalirao drajvere za nju, bas za Windows 10?

Kakve su joj temperature?

Instalirani Windows 10 drajveri za graficku najnoviji . I na predhodnom Windows 8.1 bili instalirani najnoviji drajveri i isti problem ...
Nisam gledao temperature mada nekim logicnim razmisljanjem komp bude ugasen 5 sati i ja ga upalim ne radi ni 3 min i pojavi se gore naveden problem tesko da je do temperature ali probacu pa javljam .
 
Ja bih rekao da je graficka zavrsila karijeru :/
 
Ja bih rekao da je graficka zavrsila karijeru :/

Evo bas sam sada testirao smanjim rezoluciju radi 5 min i opet isto ventilatore vrti a nema slike .
Kolko se meni cini da je riknula ...
Da ne otvaram novu temu ako ima neko predloge za novu graficku slicnih perfomansi i nesto malo jace do 100e
 
Ja sam moju 460-icu Twin Frozr uspeo da sredim pecenjem, ali sam citao da te koje izazivaju restart tesko mogu da se srede tako :/
 
Pa proveri temperature, mozda joj hladjenje nije kako treba ili puno prasine. Ili zapekla pasta... Pa za tih par minuta dostigne rizicne temperature.



Sto se tice zamene:

-ako kupujes polovno, za 90-130 evra trazis GeForce GTX660Ti, GTX760 ili Radeon 7870, R9 270, 270X. Obavezno sa domacom pisanom garancijom od bar jos nekoliko meseci. Sve one su primetno bolje od GTX560Ti.
-ako kupujes novo, za 130 evra imas samo GeForce GTX750 (obavezno 2GB model). Ona je manje-vise ista kao GTX560Ti. A sve ispod GTX750 je primetno slabije.

Tako da je prva opcija sa polovnjacima dosta pametnija.
 
Pa proveri temperature, mozda joj hladjenje nije kako treba ili puno prasine. Ili zapekla pasta... Pa za tih par minuta dostigne rizicne temperature.



Sto se tice zamene:

-ako kupujes polovno, za 90-130 evra trazis GeForce GTX660Ti, GTX760 ili Radeon 7870, R9 270, 270X. Obavezno sa domacom pisanom garancijom od bar jos nekoliko meseci. Sve one su primetno bolje od GTX560Ti.
-ako kupujes novo, za 130 evra imas samo GeForce GTX750 (obavezno 2GB model). Ona je manje-vise ista kao GTX560Ti. A sve ispod GTX750 je primetno slabije.

Tako da je prva opcija sa polovnjacima dosta pametnija.
U safe modu radi 10 min bez ikakve greske cim udje u normalno u windows odmah ugasi monitor .Jos sam instalirao nove drajvere iz safe moda opet isto probacu da nadjem neki drugi komp pa da ubacim tamo graficku
 
Poslednja izmena:
Pecenje zavrseno sada cekam da se oladi jedno sat vremena pa vracam delove i probavam :)
 
Jedan moj drug ima neku Amd 6xxx seriju I pocela da se greje kao luda, zatim riknula.. przio je jos pre 7 meseci I jos radi, cepa Gta V :D
 
Prikacio je cim se monitor upali dobijam milion crno belih strafti kada ocita windows logo na monitoru pise out of range ...
Ukratko nisam imao srece .....
 
Nazad
Vrh Dno